Wiosną 2020 roku zostanie wywołany sztuczny deszcz meteorów

Kategorie: 

Źródło: ALE

Plan stworzenia pokazu świetlnego w postaci sztucznie wywołanego deszczu meteorów, jest coraz bliżej realizacji. Japońska firma ALE (Astro Live Experiences) zakończyła już budowę satelity, za pomocą którego na wiosnę 2020 roku ma dojść do pierwszego na świecie sztucznego deszczu meteorów.

Wystrzelenie pojazdu kosmicznego ALE 1 miało miejsce 17 stycznia 2019 roku. Wyniesiono go wraz z innymi satelitami z kosmodromu Utinoura w prefekturze Kagoshima. Satelita, który waży 68 kg zostanie umieszczony na orbicie o wysokości 500 km. Na pokładzie znajduje się wystarczająca ilość paliwa, aby pozostawał na kontrolowanej orbicie przez 27 miesięcy.

 

Na jego pokładzie znajduje się zasobnik z około 400 metalowymi kulkami, które będą stosowane jako odpowiedniki spadających mikrometeorów. Satelita będzie zwalniał 20 sztuk tych kulek na raz. Spółka ALE zwraca uwagę, że eksperyment nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

 

Według obliczeń, mierzące nieco ponad centymetr obiekty będą lecieć w dół z prędkością 7-8 km/s ulegając spaleniu przy wejściu w gęste warstwy atmosfery na wysokości 60 km. Sztuczne spadające gwiazdy będzie można obserwować na wiosnę 2020.  Niezwykły spektakl będzie mogło obejrzeć 6 milionów ludzi znajdujących się w okolicy Hiroszimy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Nie podniecajcie się tym

Nie podniecajcie się tym japońskim badziewiem . Już za niedługo zobaczycie prawdziwą " paradę gwiazd". Całe niebo będzie usiane milionami świecących obiektów jak  roje pszczół , które będą tworzyć płynące strumyki i ścieżki niczym mrówki dookoła mrowiska . Cały nieboskłon w tym czasie będzie wydawał rytmiczny pomruk z metalicznym oddżwiękeim  ; roum- roum , roum -roum !. Ja juz to widziałem i słyszałem. Kto w to nie chce uwierzyć , będzie miał wtedy pełne portki ze starchu .

Portret użytkownika Rayford

Tak się zastanawiam, satelita

Tak się zastanawiam, satelita musi być kontrolowany na orbicie przez silniki żeby nie wypad z orbity, a rzekome śmiecie niby krążą po orbicie bez żadnej kontroli nie spadają na ziemie i nie odlatują w kosmos, czemu ?

Skomentuj