Potwierdzono, że pamięć genetyczna rzeczywiście istnieje

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jak sugerują badania przeprowadzone na myszach, zachowanie danej osoby może zostać zmienione poprzez wydarzenia, przez które przechodzili jej przodkowie. Tym samym odkryto, że wspomnienia w postaci pamięci genetycznej przechodzą na następne pokolenia.

 

W trakcie badań naukowcy z Emory University School of Medicine w USA wyćwiczyli myszy w taki sposób aby bały się zapachu kwiatu wiśni a następnie obserwowali zmiany jakie zachodziły wewnątrz nasienia gryzonia. Badacze odkryli, że fragment DNA odpowiedzialny za wrażliwość na ten zapach był bardziej aktywny, natomiast w strukturze mózgu zaobserwowano zmiany. Potomstwo wytrenowanych myszy było bardzo wrażliwe na kwiat wiśni i starało się unikać tego zapachu, mimo że nigdy nie doświadczyło go w swoim życiu.
Badanie daje dowody na to iż środowisko może mieć wpływ na genetykę danej osoby a zmiany mogą być przekazywane dalej. Jeden z uczonych dr. Brian Dias uważa, że dzięki temu mechanizmowi można nawet odkryć ślady swojego przodka. Wyniki tego eksperymentu mają istotne znaczenie dla fobii, lęków i zaburzeń stresu pourazowego pod warunkiem, że pamięć może być przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Jeśli jednak jest tak w rzeczywistości to oznacza to ni mniej ni więcej, że jeśli nasz przodek co najmniej dwa pokolenia wstecz przeżył jakieś bardzo ciężkie wydarzenie, na przykład w młodym wieku spadł z dużej wysokości i od tego momentu miał lęk wysokości, to ten lęk może pojawić się u osoby w przyszłych pokoleniach.
 
 
 
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Arya

Medium jest kilka tłumaczeń

Medium jest kilka tłumaczeń Biblii na polski. Ja znam 4 łącznie z wydaniem ŚJ. Rosjanie pewnie tez mają więcej tłumaczeń. Trzeba by było przeczytać oryginał, by wiedzieć co tam jest naprawde. Poza tym nawet z tego rosyjskiego tłumaczenia nie wynika, ze ludzie zostali stworzeni w ósmym dniu. Na upartego można powiedzieć, że w siódmym, ale nie ma wzmianki o tym, że siódmy dzień się skończył. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Medium

Więc szukaj Arya, dlaczego na

Więc szukaj Arya, dlaczego na początku jest Bóg a potem pojawia się Pan Bóg i dlaczego jest "drugi opis stworzenia", który w rosyjskim jest nie stwarzaniem a produkcją, w dodatku przez inną osobę (Bóg nie równa się Pan Bóg).

Portret użytkownika Arya

Sam napisałem wczesniej, ze

Sam napisałem wczesniej, ze sa dwa opisy stworzenia, jedyne co mi nie pasuje, to stworzenie w szóstym i ósmym dniu. O ile do szóstego dnia nie mam wątpliwości, to mam spore wątpliwości do dnia ósmego. Jakoś w zaden sposób dla mnie nie wynika by drugie stworzenie odbyło się w ósmym dniu. Ono mogło być w szóstym lub w siódmym, ale w ósmym?

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Arya

Można to nazwać tęsknotą za

Można to nazwać tęsknotą za Stwórcą, ale oni sami nie wiedzą czego szukają. Biblia jest wycięta, ale też zmanipulowana. Podczas tłumaczeń mogło sie pojawić tak wiele błędów, że trudno dziś to wszystko wyprostować. Przypomnij sobie historię jak to wąż zwiódł Ewę. Słowo "zwiódł" w oryginale ma okołó 80 znaczeń. Nie ma więc pewności, że zostało właściwie przetłumaczone. 

Biblia podaje dwa opisy stworzenie ludzi.  W jednym jest tak, ze Bóg stworzył mężczyznę i kobietę, a w drugim historia z wyciągnietym Adamowi żebrem, z którego Bóg stworzył Ewę. Czyli mamy tu opis jakiejś operacji genetycznej. Czy te utworzone poprzez operarowanie na genach istoty mają duszę? Nie wiem. Nie ma to dla mnie znaczenia. Istotniejsze jest dla mnie to, czy ja sam posiadam duszę. Dusza egregioralna może istnieć, ale może byc tak, że istoty zwane klonami nie posiadają żadnej duszy. To by tłumaczyło ich tęsknotę za Stworcą, a tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwage to, co pisałem wcześniej na temat telegonii. Zresztą w Biblii jest napisane, ze stał sie człowiek duszą żyjącą (w niektórych przekładach żywiącą), co wskazuje na to, że te istoty duszy nie posiadają. W Biblii jest też zakaz spożywania krwi. Sama krew jest uznawana za duszę, czyli mamy tu do czynienia z istotami wyłącznie materialnymi. Dlaczego jest zakaz spożywania krwi? Przypuszczam, że może chodzić o telegonię lub podobme do niej zjawisko, gdzie na skutek spożycia krwi tworzyłyby sie jakieś przeciwciała, czy coś innego związanego z immunologią, genetyką (w sensie uaktywnaienia lub moze nawet utworzenia nowych genów) i podobnymi zagadnieniami.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Arya

To nie jeet tak, że polska

To nie jeet tak, że polska Biblia kłamie. Czasem postawisz przecinek w innym miejscu w zdaniu i teść zdania zmienia się całkowicie. Albo nawet zdanie będzie napisane 100% poprawnie, ale moze byc rozumiane na więcej niż jeden sposób. Podam przykład: Gdzie ta stara piła? Zdanie jak zdanie, ale zrozumienie co ono przekazuje zależy od kontekstu. Może ona znaczyć, że pytamy o jakąś piłę do cięcią drzewa, ale moze znaczyć, że pytamy o jakąś pijaną kobiete. My nie znamy kontekstów z czasów, gdy pisano Biblię. Po za tym jesli wierzyć oficjalnej wersji, to Biblia była sposywana przez około 1500 lat. Tak duża ilośc czasu mogla zmienić konteksty, ale autorzy późniejszch ksiąg powołują sie często na starsze księgi.... 

I tak samo jest w każdym innym języku. Tak więc to, ze akurta polska wersja Biblli jest sfałszowana nie jest takie do końca jednoznaczne, bo każde tłumaczenie jest w jakis sposób przekłamane.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Arya

Znasz hebrajski, aramejski i

Znasz hebrajski, aramejski i grecki? Skoro twierdzisz, ze polskie tłumaczenie narzuca interpretację, to spodziewam sie teraz odpowidzi pozytywnej na moje pytanie. I poprosze o podanie ze trzech przykladów, gdzie ta interpretacja została narzucona.

No proszę, bądźmy poważni....

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj