Atak na meczety w Nowej Zelandii, zginęło przynajmniej 40 osób

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W mieście Christchurch doszło do masakry muzułmanów. Zaatakowano przynajmniej dwa meczety. Według wstępnych informacji nie żyje przynajmniej 40 osób. 

 

Nie wiadomo czy nie są planowane kolejne ataki. Nowozelandzkie władze wezwały do unikania miejsc kultu, zwłaszcza muzułmańskiego. istnieją podejrzenia, że nie wszyscy spiskowcy zostali już ujęci. Wiadomo o aresztowaniu przynajmniej 4 osób. Pojawiły się informacje, że jeden z napastników jest Australijczykiem, potwierdził to premier Australii.

Jeden z napastników podczas transmisji wideo ze swojej zbrodni

Jeden z terrorystów prowadził nawet transmisję wideo z zamachu na meczet. Na nagraniu widać ludzi, którzy usiłują uciec przed kulami z karabinu. W momencie ataku na meczet Al-Nur, znajdujący się na przedmieściach Christchurch, mogło się w nim znajdować nawet ponad 300 osób.

Niejasne są jeszcze informacje na temat ilości zaatakowanych meczetów. Na pewno doszło do dwóch strzelanin, ale niektórzy twierdzą, że zamachowiec wtargnął tez do meczetu w Linwood w pobliżu Christchurch. Oficjalnie nie są też znane motywy zamachowców, ale można podejrzewać, że były to zbrodnie z nienawiści, popełnione celowo na wyznawcach Islamu. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Robert 46

Chrześcijaństwo to nie Islam

Chrześcijaństwo to nie Islam czy Judaizm. Pan Jezus wzywa do miłowania Pana Boga i bliźniego; nie wykluczył żadnego narodu. W Kościele jest miejsce dla wszystkich ludzi nawróconych, nie ma w nim getta dla gojów czy giaurów. Jak by Ci Chińczycy wprowadzili swój ateistyczny zamordyzm, to byś taki cyniczny wobec ludzi religijnych nie był.

Portret użytkownika Medium

Trochę zła byłam wczoraj i

Trochę zła byłam wczoraj i sobie pozwoliłam na taki cynizm, jak słusznie zauważyłeś. Co do nazewnictwa, a ono jest istotne (może zajrzyj do źródeł)  jestem za Bogiem, a nie Panem Bogiem, za Jezusem Chrystusem, a nie Panem Jezusem. Wszystkich Panów kasuję, bo to czarni przedstawiciele sfery duchowej, wraz z Allachem i Jahwe oczywiście.

Strony

Skomentuj