Czy ludzka dusza jest tylko zbiorem informacji, przechowywanych na poziomie kwantowym?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wielu znanych i szanowanych naukowców jest przekonanych, że świadomość człowieka jest wiecznie żywa. Dusza jest powiązana z naszym ciałem, ale w momencie śmierci opuszcza je i już nigdy nie powraca.

 

Zdaniem brytyjskiego fizyka i matematyka, sir Rogera Penrose'a, dusza człowieka jest niczym innym jak zbiorem informacji, przechowywanych na poziomie kwantowym. Co więcej, naukowiec twierdzi, że posiada dowody iż informacja ta przechowywana jest w tzw. mikrotubulach w ludzkich komórkach i opuszcza organizm wraz z jego śmiercią.

 

W przypadku chwilowej śmierci, informacja kwantowa uwalnia się we Wszechświecie i powraca z powrotem do ciała, gdy zostanie przywrócone do życia. Penrose twierdzi, że w ten sposób można wyjaśnić opisywane na całym świecie doświadczenia z pogranicza śmierci.

Jego teorię popierają naukowcy z Instytutu Fizyki Maxa Plancka z Monachium. Uważa się, że śmierć nie wyznacza końca życia, tylko jest początkiem czegoś nowego. Były szef instytutu, dr Hans-Peter Dürr twierdzi, że nasze ciała fizyczne umierają, ale nasze dusze żyją wiecznie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Marek63

Twoja uczoność przywiodła Cię

Twoja uczoność przywiodła Cię do szaleństwa:)

Rodzaju 2:7 : I przystąpił Bóg dokształtowania człowieka z prochu ziemii tchnął w jego nozdrza dech życiai człowiek stał się duszą żyjącą.

Ezechiela 18:4 : Oto wszystkie dusze należą do mnie.Jak dusza ojca, tak i syna należy do mnie.Dusza, która grzeszy, ta umrze.

A teraz najważniejsze: Bóg stworzył ludzi w pewnym celu, prawda? Powiedział to wyraźnie w Rodzaju 1:26. Człowiek miał żyć na ZIEMI. W niebie już wczesniej stworzył aniołów. Teraz przeczytaj sobie Rodzaju 2:17 i pomyśl co by było , gdyby Adam nie zjadł tego owocu? Żyłby wiecznie, on, jego żona i ich potomkowie. Zgadza się?

Teraz powiedz: GDZIE Adam i Ewa "poszli " po śmierci? Do nieba? Do piekła? Azaliż Bóg nie powiedział nic takiego? Po prostu mieli umrzeć.

Teraz podsumowując: jeżeli dusza po śmierci żyje dalej, to Diabeł wcale nie okłamał pierwszych ludzi. Skoro nie skłamał on, to skłamał  Bóg?

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Albo jesteś sekciarzem albo

Albo jesteś sekciarzem albo posługujesz się tylko ich pismem o wartości makulatury , czyli tzw. wyd NŚ.  I to mnie posądzasz o szaleństwo ?!. To pismo zostało przełożone przez indolentów pod potrzeby sekty . W ten sposób pierwotne źródło straciło prawie wszystkie klucze poznania ! . Bez kluczy poznania dociekanie jest niemożliwe . Ich powinno się karać ogromnymi karami pienieżnymi za zaśmiecanie przestrzeni publicznej jakim jest Internet  wersetami podchodzacymi z niego . Podaję prawidłowe brzmienie adekwatnych wersów  z moimi uwagami w nawiasach według BT. Rdz. 2:7 "  wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia4, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą. "( Rzeczywiście niektóre przekałady innych żródeł miały tutaj zwrot " duszą zyjącą " . Przerobiono to ze wzgledu na niezrozumienie  3 stanów duszy , a które nie dotycza powłoki cielesnej (organizm ) , które podaje św. Paweł : W nim żyjemy(schodzimy w lud do takiego życia jak na tym świecie lub tam gdzie nie ma ciemności- metafora " Południe " ) , poruszamy sie (wędrówka dusz i rajskie przebyty)  i jesteśmy (stajemy się bogami- dosłownie Bożymi dziećmi , a inaczej Ludem Boga )- jak wyżej rozwinąłem w tekście ! )  . Dalej BT- Ez 18 : 4 ."  Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. Umrze2tylko ta osoba2, która zgrzeszyła.(Osoby a nie dusze ! - w człowieku są dwie osoby ; ojca "alter ego " i syna " ego" i mają jedna wspólna duszę oraz jedno ciało + organizm , jeśli dusza jest na ziemi ! ) . Dalsze twoje  dywagacje są czysto sekciarsko -indolenckie , bowiem sens metaforyczno - alegoryczno- przenośny z ks. Rdz . potraktowali jako dosłowny . Podam przykłady ; Adam znaczy człowiek , czyli rodzaj stworzeń rozumnych , pierwotnie jednopłciwych . Ewa od Ewos zn. życie , towarzysząca człowiekowi płeć przeciwna( mężyna - niewiasta , w głębszym znaczeniu słowa , niewidoczne dla oka ciało zmysłowe w człowieku) a po upadku , matka wszystkich żyjących. Zjedzony owoc z drzewa poznania dobra i zła , to nie spożycie jakiegoś fructa lecz sięgnięcie po zakazaną wiedzę od archaicznego rodzaju stworzeń rozumnych , bowiem " drzewa " to ich  metafora . Dalej nie będę rozwijał ,bo na twój sposób myslenia nie ma to sensu ; pogubiłeś klucze , a "  kopać " nie umiesz (z przyp. o synu marnotrawnym ) . Na koniec : Bóg człowieka nie okłamał tylko wąż (to diabeł + szatan , a diabeł pisze się z małej litery ! , Natomiast Duch Świety z dużej , co jest u was na odwrót !) . Bowiem zmazanie pamięci (zmaza pierworodna ) i posłanie do życia biotycznego lub w krainę zmarłych (szeol albo zatracenie albo piekła ogniste ) , to jedyne " śmierci " jakich może zaznać dusza nieśmiertelna . Jeśli jeszcze raz przyjdziesz do mnie  z wersetami z tego piśmidła , to nie będę dyskutował tylko od razu cię zwyzywam !.

Portret użytkownika Marek63

masz rację, dyskusja z Tobą,

masz rację, dyskusja z Tobą, to kopanie się z koniem Sad w życiu nie słyszałem większego filozoficznego bełkotu Sad a słyszałem wiele w zyciu Smile Gdyby Pan Jezus posługiwał się takimi filozofiami, to nie miałby żadnego ucznia Sad

Portret użytkownika Polak Słowianin

Pytanie do Admina:

Pytanie do Admina:

Na stronie głównej 2-ej widnieje że jest zamieszczonych 65 komentarzy do tego artykułu, podczas gdy ja tutaj naliczyłem ich tylko piętnaście, a z tego co pamiętam, nawet wczoraj było ich więcej. Czy reszta została usunięta, czy jest jakaś awaria która bedzie naprawiona? Na tym portalu są umieszczane ciekawe informacje, bardzo dużo wiedzy jest zawartej w co niektórych komentarzach (chociaż przytłaczająca większość to zwykły chłam), to te perełki są jednak bezcenne. Ja osobiście pragnę aby ten portal nie podzielił losu portali z których się zrobiło "towarzystwo adoracji wzajemnej", a dzisiaj już tych portali nie ma.

Pozdrawiam.

Portret użytkownika Piotrek

Człowiek nie ma duszy,  lecz

Człowiek nie ma duszy,  lecz jest duszą .Ciało człowieka,  że posłużę się analogią jest niczym  materialny(fizyczny) komputer (procesory,  cała elektronika, itd.) , dusza to niematerialny program w komputerze i w ludzkim mózgu ,  natomiast energia jest niezbędna,  aby uruchomić komputer oraz ożywić człowieka. 

Tak komputer (elektronika z programem), jak i człowiek (ciało z duszą) bez energii są martwi. 

P.S.

 

Według Biblii Bóg tchnął w nich(ludzi) życie (energię) , gdy umieramy energia (nie dusza , i nie ciało- sic!) wraca do Boga .

Ta oczywista prawda , zawarta w Piśmie Świętym  tłumaczy  dlaczego jeszcze nikt  z krainy niebytu do nas nie przyszedł i nie opowiedział nam , jak tam jest. 

 

 

Strony

Skomentuj