Najnowsze zdjęcia z Jowisza wyglądają jak obrazy francuskich impresjonistów

Kategorie: 

Źródło: NASA/Juno

Jeden z najnowszych przekazów z sondy kosmicznej Juno należącej do NASA i orbitującej wokół Jowisza, przedstawia obrazy przedstawiające wirowe chmury na powierzchni planety, które utworzyły piękny wzór przypominający obrazy impresjonistów.

 

Agencja NASA co jakiś czas publikuje zdjęcie Jowisza, które są nadsyłane przez statek kosmiczny "Juno”, który od kilku lat prowadzi eksploracje największej planety w Układzie Słonecznym. Na opublikowanym zdjęciu widać to jak wygląda północna półkula tej planety. 

W momencie wykonania tego zdjęcia pojazd NASA znajdował się w odległości około 13 tysięcy kilometrów od Jowisza. Ta sonda badawcza ma szanse na dokonanie wielu przełomów naukowych i często bywa porównywana do podobnego urządzenia NASA, sondy Cassini, która studiowała innego gazowego giganta, Saturna.

Podstawowym zadaniem sondy kosmicznej Juno jest badanie atmosfery Jowisza. Ziemski pojazd regularnie wysyła dane na temat przemieszczania się mas gazów widocznych na powierzchni najwięszej planety naszego układu.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj