Według naukowców korzystanie z Facebooka powoduje zmiany w mózgu

Kategorie: 

Źródło: Internet

Łatwy dostęp do internetu sprawia, że wielu ludzi bardzo często zagląda do swoich ulubionych serwisów społecznościowych - zarówno w dzień, jak i w nocy. To nie pozostaje bez wpływu na nas samych. Naukowcy odkryli nietypowy związek między korzystaniem z serwisów społecznościowych a wielkością jądra półleżącego.

 

Jądro półleżące to jedno z jąder podstawowych mózgu. Jest to niewielka struktura, która znajduje się głęboko w środku mózgu i jest częścią tzw. układu nagrody, tj. głównego systemu motywującego nasze zachowanie, a także stanowi podstawę biologiczną takich zjawisk jak natręctwa i uzależnienia.

Źródło: Flickr/biologycorner/CC BY-NC 2.0

Naukowcy z niemieckiego Universität Ulm zaprosili do swojego badania 85 osób - 46 mężczyzn i 39 kobiet. Z pomocą rezonansu magnetycznego zeskanowano ich mózgi, aby zbadać ich strukturę. Następnie za zgodą uczestników na ich smartfonach zainstalowano aplikację, która mierzy jak długo przebywają oni na Facebooku i jak często zaglądają na ten serwis społecznościowy w okresie 5 tygodni.

Badacze odkryli, że osoby, które częściej zaglądały i dłużej przebywały na Facebooku miały zwykle mniejszą ilość substancji szarej w jądrze półleżącym. Na dzień dzisiejszy naukowcy nie mają pojęcia czy jest to przyczyna czy rezultat korzystania z Facebooka, lecz przyszłe eksperymenty być może pozwolą rozwiać te wątpliwości. Uczeni sprawdzą czy nadmierne używanie smartfona celem wejścia na serwis społecznościowy może stanowić uzależnienie behawioralne.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Dla czego ? - odpowiadając na

Dla czego ? - odpowiadając na pytanie postawione w tym memie - bo filmy to fikcja wymyślana dla dostarczania rozrywki. Nakręcić film można o dosłownie wszystkim co się jest w stanie wymyślić, tak samo wszystko można "przelać" na papier. Zresztą męska część społeczeństwa nie chciała by oglądać czegoś, dzie to facet jest poszkodowany i pokazywany jako ofiara. Dla czego ? Bo zwykle cierpią na megalomanię.

Portret użytkownika ewi

Filmy science fiction - to w

Filmy science fiction - to w większości nabijanie się z rasy ludzkiej. większość wątków to prawda a ludzkość dalej śpi.

 

Pozaziemski rodowód rasy ludzkiej był niegdyś istotą bardzo zaawansowaną w rozwoju duchowym, świadomą swojej wiecznej duchowości i wielowymiarowości oraz posiadał pamięć swoich wcieleń i świadomość planu swojego życia.

Zapytasz zapewne jak doszło do tego, że ta wspaniała, pozbawiona egoizmu, pełna miłości Istota znalazła się w stanie degradacji, przeżywając ograniczenia na wszelkich poziomach życia, prowadząc egzystencję okrojoną do walki o przetrwanie fizyczne i społeczne, z bardzo niewielkimi szansami na obudzenie duchowości?

Około 40 milionów lat temu – nie jest to precyzyjne określenie, ponieważ nie ma czegoś takiego jak następstwo czasu, czas jest iluzja, tylko wydarzenia są ważne a czas jest pojęciem stworzonym przez człowieka – z czterech różnych galaktyk wysłano do tego układu słonecznego cztery różne rasy .Przybyli kolonizować starsze planety. Byli bardziej zaawansowani w rozwoju, niż mozna to sobie wyobrazić. Posiadali umiejętność podróżowania do rozmaitych galaktyk, a także - do innych wymiarów oraz przemieszczali się na lini sfery w przyszłości i przeszłości.

Mieli zdolności telepatyczne i nie potrzebowali języka mówionego, chyba że zaistniałaby potrzeba komunikowania się z istotami na niższym poziomie rozwoju. Komunikowali się ze wszystkimi formami życia, zwierzętami, roślinami i minerałami. Porozumiewali się także z mieszkańcami innych wymiarów, którzy poprzednio żyli w wymiarze fizycznym

Technika - technologia oraz Sztuczna Inteligencja pozostawała w pełnej harmonii z naturalnymi prawami stworzenia. Opanowali pojęcia związane z kreowaniem przy użyciu energii swoich myśli. Podstawą jest tu odpowiedzialność za użycie ich dla skutków pozytywnych i konstruktywnych, które są korzystne i harmonijne a nie dla egoistycznych celów, takich jak osiąganie mocy i dóbr.

Mieli pełne zrozumienie pojęć: stworzenie i stwórca. Wiedzieli, że są eterycznymi symbiontami i to wiecznymi , które nie są ograniczone przez ciała fizyczne. Śmierć dla nich nie istniała. Była przejściem z jednej egzystencji do drugiej. Wybierali swoje wcielenia stosownie do doświadczeń, które chcieli przeżyć lub misji, które życzyli sobie wypełnić.

Przybyli do tego układu słonecznego, aby przynieść tu ludzkie życie i być opiekunami wszelkiego życia na wszystkich planetach. Zaczęli kolonizować planety dryfujące księżyce ,

Ziemia była wówczas dopiero kometą okrążającą system i nie przybrała kształtu planety ani nie umiejscowiła się na żadnej orbicie dookoła słońca. Kiedy poddana terraformacji Ziemia w końcu stała się planetą, była piękna, ze swoimi ogromnymi obszarami wodnymi oraz większymi akwewnami wodnymi pod powierzchnią.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Posejdon36

Każdy przed każdym się chwali

Każdy przed każdym się chwali co to on nie jest i co to on nie ma i dlatego każdy każdego wkurza i dołuje . Gdyby człowiek byl jak obcy z innej planety to taki gejsbook mialby sens ale ziemia to czarnogród , ludzie nie potrafią być dla siebie dobrzy i po prostu się na wzajem wyniszczają psychicznie. Nie dorośliśmy jeszcze do tego by być razem a gejsbook jest tego przykładem i testem na człowieczeństwo, więdz się nie dziwcie że wojsko nie chce mam lemingom głupim pokazać zaawansowanej technologi .

Portret użytkownika MiamiVibe

Coś w tym jest. Teraz po

Coś w tym jest. Teraz po prostu jestem przekonany, że ludzkość to zwykłe bydło i trzoda, ponieważ można go zmanipulować i wmówić dosłownie wszystko, zarówno przez religie, agencje państwowe, czy korporacje. Bez problemu można ludziom wmówić, idźcie i mordujcie się z tatmtymi, kupujta to i tamto, choć to bzdety, kłóćcie się, nienawidźcie tamci z tamtymi itd. itp. Skoro ludziska są głupie, to w pełni zasługują na wszystko negatywne co ich spotyka. 

Strony

Skomentuj