Technologia medyczna pozwoli ludziom zyskać zdolność widzenia w nocy

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wygląda na to, że noktowizory mogą wkrótce okazać się zbędne. Naukowcy wykazali, że prosty i bezpieczny zastrzyk może nam zapewnić możliwość widzenia w nocy. Tylko jest jeden haczyk – zastrzyk musi zostać podany bezpośrednio do oka.

 

Zespół z Uniwersytetu Nauki i Technologii Chin oraz Szkoły Medycznej Uniwersytetu Massachusetts przeprowadził eksperyment na myszach, wstrzykując im do oczu nanocząsteczki, które wykonano z lektyn. Białka te dotarły do fotoreceptorów w siatkówce i „powiązały” związek z tymi komórkami.

 

Okazało się, że taka ingerencja we wzrok gryzoni pozwoliła im widzieć w ciemności. Wstrzyknięte nanocząsteczki przekształcały światło w paśmie bliskiej podczerwieni (NIR) w światło zielone. Naukowcy potwierdzili to podczas serii różnych testów. Co więcej, gryzonie nie zostały w żaden sposób poszkodowane przez ten eksperyment i posiadały superwzrok przez okres 10 tygodni.

Metoda ta może znaleźć wiele interesujących zastosowań, w tym oczywiście militarnych. Zastrzyk zadziałał przynajmniej na myszach, ale wkrótce z pewnością pojawią się ochotnicy, którzy zechcą przekonać się na własne oczy, jak to jest mieć noktowizyjny wzrok.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Tu nikogo nie trzeba

Tu nikogo nie trzeba podglądać;:)Były już przypadki osób decydujących się na eutanazje, które pozwalały śledzić swoje ostatnie dni życia (przyznam jednak że jako że tego nie oglądałem to nie wiem czy pokazywano sam moment eutanazji? Czy np tylko do momentu gdy osoba była przygotowywana do zabiegu).Wiem też że kiedys jakas kobieta śmiertelnie chora na raka do samego końca była pokazywana .

Szczerze?Gdyby w Polsce była eutanazja to zapewne bym się zdecydował i jeśli jakaś telewizja chciala by zapłacić mojej rodzinie duzą kasę za pokazanie tego wszystkiego, to zapewne bym się zgodził.Czy to etyczne?Oczywiście że nie i źle że świat zmierza w ta stronę ,ale nie można popadac w skrajności.Każdy wynalazek nawet prosty może mieć swoje złe strony.Ile osób zgineło bo powstały samochody czy samoloty??Pewnie już to w miliony idzie i co żałujesz że nadal nie jeździmy furmankami??

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika Max 1983

Epiornis jeśli nie umiesz

Epiornis jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem to poproś jakies dziecko żeby przeczytało mój wpis i ci wytłumaczyło.Trzeba być skonczonym debilem żeby z mojego wpisu wywnioskować że lubie albo chce patrzeć jak ludzie umierają.Wiem że użyłem mocnych słów ,ale zarzucanie mi że chce patrzeć jak ktoś umiera wku...o mnie.

Mówię tylko że takie rzeczy już się dzieją ,ale nie że ktoś kogoś nagrywa bez jego zgody, ci ludzie sami się na to godzą.Zapewne cześciowo dla pieniędzy, bo im one się już nie przydadza ale ich rodzinie tak.Cześciowo może by...nie być samemu w momencie śmierci.Są tez ludzie którzy lubią robić ze swojego życia przedstawienie .

Wyraźnie napisałem że nie wiem jak tego typu sytuacje wyglądały, bo tego (i teraz sie skup) NIE OGLĄDAŁEM.

Jak dla mnie to nie jest etyczne ,ale rozumiem motywacje ludzi którzy się na to decydują ,a ci co to chcą oglądac ...to już zostawiam ich sumieniu.

A co do samochodów czy samolotów to oczywiście że zabija prawie zawsze błąd człowieka ,jesli nie kierowcy to tego co składał maszynę .Ale czy pistolet sam zabija??Czy nóż sam zabija??Jeśli tak podchodzić do rzeczy to żaden ludzki wynalazek łącznie z bombami atomowymi sam nie zabije, więc o co chodzi z tym płaczem paru osób tu że człowiek może widzieć w ciemności??Macie zaraz jakieś czarne wizje których ja nie rozumiem.Jak ci przeszkadza postęp to powinieneś byc konsekwentny  i chodzić robić kupe do dołka w ogrodzie, a jeśli korzystasz z postępu to nie zachowuj się jak hipokryta i nie wybieraj sobie który wynalazek jest ok a który jest już beeee.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Epiornis

"...zarzucanie mi że chce

"...zarzucanie mi że chce patrzeć jak ktoś umiera wku...o mnie..."

Po pierwsze Max - nie coś Cię wyprowadziło z równowagi, tylko sam się wyprowadziłeś z równowagi Smile

 

Masz władzę nad swoimi myślami w ogóle? Wink

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika Max 1983

Nie ja napisałem co myśle bo

Nie ja napisałem co myśle bo wiem co myśle i wiem co mówie, bo mam władze nad swoim umysłem.To co napisałem mnie nie zdenerowało, bo gdyby moje własne wpisy mnie denerwowały to by źle zemną już było.Wkurzyło mnie to że odpowiada mi typ który nie jest wstanie zrozumiec co napisałem i zamiast skorzystać z prawa do milczenia to pisze brednie.Zacytuj jedno zdanie z mojego wpisu które sugeruje że chce patrzeć jak ludzie umierają.??A jak nie znajdziesz tego to zamknij jadaczke.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

Odwal się od mojej choroby,

Odwal się od mojej choroby, bo jeśli uważasz że to jakaś kara za coś to mi wytłumacz dlaczego największe bydlaki tego świata czesto dożywają 100 lat w zdrowiu.Sama zdaje się wylew miałaś jak myślisz za co??Może to kara za obgryzanie paznokci w dzieciństwie??

Jakie tabu??O czym ty mówisz ,naucz się czytac ze zrozumieniem za nim zaczniesz mi odpowiadac bo tylko z powodu tego że jesteś starsza się powstrzymam od napisania co myśle w tym momencie.Są granice i uważam że sam moment umierania nie powinien być pokazywany ,ale nie ma nic gorszego niż całkowite tabu w sprawach śmierci ,seksu czy chorób, to tylko prowadzi do izolacji ,samotności i rodzenia się różnych demonów w ludzkich głowach.Tak więc nie widze nic złego w tym że jakaś osoba dzieli się publicznie tym że nadszedł jej momemnt że o tym mówi,jesli jest to pokazane w sposób godny spokojny to nawet może zmienić podejście do śmierci wielu osób które bardzo się tej śmierci boją.

Dla ciebie usprawnienie ludzkiego ciała to źle??Pewnie tak, ale nie moja wina że intelektualnie i mentalnie jesteś zabobonem rodem z 15 wieku.

A co do eutanazji jeszcze , to jest to coś dobrego i marze o tym by była dostępna dla ludzi na całym świecie i się skup to może ogarniesz bo już prościej tego napisac nie umiem.Nie chce oglądac jak ludzie umieraja!!!  Ale sam moment dochodzenia do tej decyzji ,dzielenia się emocjami tym co człowiek czuje uważam za emocjonalnie trudne, ale wielu ludziom niezbedne i jesli chca się tym dzielić to jest ok.Ja sam bym raczej takiej potrzeby nie miał ,ale gdyby mi za to zapłacono to być może bym się zdecydował bo manna z nieba i horoskopami jak mnie zabraknie moja rodzina żyć nie będzie.Religie i zabobony doprowadziły do tego że ludzie boją się śmierci czasem w sposób potworny ,byłem świadkiem odchodzenia ludzi płaczacych nie z bólu a strachu.Tak jest przez tabu i religie ,śmierć trzeba odczarować mówić o niej spokojnie, a nie nią straszyć bo jest czymś nieuniknionym,więc lepiej mieć do niej lepsze nastawienie.

Nie jestem tez zwolennikiem życia za wszelką cene.To wy choć religijni , wierzycie w zaświaty ,albo powrót tu w innym ciele to trzymacie się tego życia jak mucha gówna, nawet gdy to życie z powodu ograniczeń czy cierpienia nie ma już sensu.Sami do swoich bajek które głosicie nie macie przekonania i dlatego tak tej śmierci się boicie

Ludzie którzy się na to decydują o ile robią to świadomie i są dorośli mają do tego prawo, a jeśli ktoś chce to oglądac to niech ogląda.To jak z porno nie oglądam ale jak ktoś chce to niech patrzy nic mi do tego.

PS. Ku twojemu zmartwieniu bo twoja teoria upada, mój stan się poprawił, a lekarz zdiagnozował  że powodem bólu uszu jest prawdopodobnie neuralgia nerwu trójdzielnego.Dostaje już leki jest lepiej ,ale to zapewne wynik ułożenia się Merkurego względem Jowisza......po prostu nie mogę.Tak więc jak widzisz stan się polepsza zdrówko wraca mimo że tyle we mnie złej energi że i trzy czarownice by niepomogły.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj