W Wenezueli nastała ciemność. W stolicy zapanował chaos komunikacyjny

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Przerwa w dostawie energii elektrycznej sprawiła, że prawie cała Wenezuela pogrążyła się w ciemności. W czwartek wieczorem czasu lokalnego, przynajmniej 18 spośród 23 stanów nie miało dostępu do prądu.

 

Miliony mieszkańców tego biednego państwa Ameryki Południowej ucierpiało w wyniku przerwy w dostawie prądu. W Caracas wystąpił chaos komunikacyjny – w stolicy przestało kursować metro. Energii zabrakło również na międzynarodowym porcie lotniczym.

Lokalne media piszą, że przerwa w dostawie energii elektrycznej spowodowana jest awarią pracy hydroelektrowni Simona Bolivara, która znajduje się na rzece Caroni w stanie Bolívar i zaspokaja około 70% zapotrzebowania energetycznego Wenezueli.

 

Władze oraz państwowa firma energetyczna Corpoelec natychmiast oskarżyły wspieranych przez USA działaczy antyrządowych o sabotaż. W kraju, w którym panuje bieda i głód, sklepy często świecą pustkami a inflacja przekroczyła milion procent, nastroje społeczne są bardzo słabe. Działalność sabotażowa wcale nie jest tu wykluczona.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika euklides

Ja nie zminusowałem. Sam za

Ja nie zminusowałem. Sam za to jestem sensem życia dla pewnego debila, który za cel życiowy postawił sobie dawanie mi minusów. Nawet temu debilowi daję czasem plusy, bo nie należę do cywilizacji turańskiej i nie oceniam nicka tylko treść.

Portret użytkownika Solo8o

Dokładnie tak jak piszesz.

Dokładnie tak jak piszesz. Dlatego właśnie USA i Unia zdychają w chaosie Smile A tak bardziej serio to zdychają państwa nie podlegające pod 12 plemion Izraela, które poprzebierały się za różne światowe monarchie, a które do Europy przybyły z na fali chrześcijaństwa.. Jak również padają państwa, które nie znajdują się pod okupacją adoptowanego 13 plemienia, które odgrywa rolę biblijnych Izraelitów dla odwrócenia uwagi wykonując jednocześnie obowiązki zarządu powierniczego. To, że USA i Unia zdycha to też celowe działanie, to tak jak wygaszanie firmy by przenieść kapitał w inne miejsce.

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Strony

Skomentuj