Volvo ograniczy maksymalną prędkość swoich samochodów do 180 km/h

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Firma Volvo ogłosiła, że postanowiono ograniczyć maksymalną prędkość wszystkich swoich pojazdów do 180 km/h. Decyzja jest argumentowana chęcią zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych. Producent oznajmił, że nowe limity zaczną obowiązywać we wszystkich modelach od 2021 roku.

 

Volvo kształtuje nową politykę, której głównym założeniem ma być minimalizacja incydentów drogowych z udziałem pojazdów tej marki. Firma postawiła sobie ambitny cel, by począwszy od 2021 roku w wypadku nie zginął żaden kierowca Volvo lub jego pasażer. Przez lata producent budował swoją reputację w oparciu o wysokie standardy bezpieczeństwa, a najnowsze zmiany jeszcze bardziej podkreślają starania Szwedów.

 

Oprócz ograniczenia prędkości maksymalnej, Volvo prowadzi też badania z zakresu technologii geofencingu, która w przyszłości może sprawić, by pojazdy automatycznie zwalniały w pobliżu szkół i szpitali. Nowy limit prędkości nadal jest znacznie wyższy od maksymalnych dopuszczalnych osiągów w większości krajów świata.

Nawet niemieccy urzędnicy coraz poważniej zastanawiają się nad ograniczeniem prędkości na swoich autostradach do 130 km/h. Trudno jednoznacznie przewidzieć, jak zmiany wpłyną na wyniki sprzedaży nowych modeli Volvo, lecz prawdę mówiąc, maniacy prędkości zazwyczaj tak czy inaczej preferują inne, bardziej sportowe marki.

 

Rzecznik szwedzkiego producenta zapowiedział, że usunięcie limitu będzie możliwe tylko w nadzwyczajnych przypadkach, np. na potrzeby policyjnych radiowozów. Ograniczenie maksymalnej prędkości z pewnością spotka się z pozytywną reakcją ze strony zwolenników bezpieczeństwa, którzy stale alarmują o rosnącej liczbie tragicznych wypadków drogowych. 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Eustachy

Stalem dzis obok samochodu,

Stalem dzis obok samochodu, nie zabil mnie. Predkosc zabija- gdyby to byla prawda, wszyscy obecni na pokladzie samolotu gineliby chwile po starcie. Smile cytując klasyka, to nie predkosc zabija tylko gwaltowne zatrzymanie... 

Strony

Skomentuj