Trwa ofensywa wojsk syryjskich przeciwko terrorystom

Kategorie: 

W czasie trwania wojny w Syrii kilkukrotnie już zdawało się, ze wojska rządowe będą w stanie zakończyć tą krwawą wojnę. Potem jednak okazywało się, że terroryści sunniccy dostawali wsparcie ze strony sprzyjających im reżimów takich jak Katar, Arabia Saudyjska, USA, Francja i Wielka Brytania. Wsparcie lotnicze zapewnił terrorystom nawet Izrael, który militarnie włączył się w konflikt stając się niemal jego stroną.

 

Napędzanie spirali przemocy odbywa się właśnie, dlatego, że Zachód i Arabowie mają swoje interesy, których realizacja będzie możliwa po obaleniu Assada i umieszczeniu na jego miejsce spolegliwego władcę marionetkowego takiego jak w Iraku. Potem będzie można rozkraść ten kraj i budować tam, co się chce, na przykład rurociąg gazowy z Kataru do Europy.

 

Obecnie jednak wiele wskazuje na to, że żarty się skończyły i wsparcie dla terrorystów będzie zrównoważone przez Rosję, która cały czas uzbraja syryjskie wojska rządowe. Kiedyś robiła to po cichu przez port Tartus, który stanowi bazę militarną Rosji na Morzu Śródziemnym. Skomplikowana sytuacja polityczna zwykle nie jest opisywana w zachodnich mediach, a bez jej zrozumienia konflikt syryjski może wyglądać zupełnie inaczej, zwłaszcza, gdy wiedzę o nim czerpie się z zachodnich mediów, w tym i polskich.

Wycisza się w nich napaści Izraela stwierdzając, że państwo żydowskie ma prawo do "obrony" i wyolbrzymia się rzekome zbrodnie wojsk rządowych a nawet oskarża się je o stosowanie broni chemicznej, co ostatecznie udowodniono terrorystom. Szybko jednak takie informacje są wyciszane i nie zmienił tego nawet ostatni raport ONZ stwierdzający, że sunniccy najemnicy walczący w Syrii użyli gazu bojowego Sarin.

 

Obecnie trwa kolejna ofensywa wojsk syryjskich i odnosi zdecydowane sukcesy. Terroryści są metodycznie tropieni i likwidowani. Władze informują, że większość z zabitych w walce żołnierzy tak zwanej syryjskiej opozycji to obcokrajowcy. Udało się odbić znajdujące się w okolicy Libanu miasto Qusair. W nalotach zginęły podobno 52 osoby w tym 48 terrorystów. Miasto stanowiło istotny punkt oporu przeciwko Assadowi a jego zdobycie umożliwia legalnemu rządowi Syrii kontrolowanie terytorium od Damaszku do wybrzeża. Oznacza to, że pod względem strategicznym osiągnięto sukces, który może przechylić szalę zwycięstwa.

 

Biorąc pod uwagę doświadczenie z przeszłości można teraz oczekiwać kolejnej fazy wsparcia militarnego dla walczących w Syrii terrorystów. Zapewne nadal zachodnie media będą ich tytułować "opozycją syryjską" mimo, że są to najemnicy.  Bardzo możliwe, ze we wszystko wmiesza się Izrael, który wyraźnie aspiruje do tego, aby być głównym mocarstwem na Bliskim Wschodzie. Sytuacja w Syrii stanie się wtedy jeszcze bardziej niebezpieczna i realnie zagrozi pokojowi na świecie.

 

 

Źródło: http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-22592627

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Juszka1980OGL

szambo - ja już nie będę

szambo - ja już nie będę wnikał gdzie mieszkasz.
idiota to jedyny przymiotnik jaki znasz bo tak nawet twoi rodzice cie nazywali, masz coś konstruktywnego do powiedzenia to powiedz a wyzywanie tylko i wyłącznie świadczy o twoich kompleksach, ty masz swój punkt iwdzenia ja mam swój skąd masz pewność który jest tym włąściwym bo co tak mówią na ZnZ a tak w TVN kto kłąmmie byłes w Syrii?? wiesz co to walka o wolność?? wielka pan w necie a świecie to cip... ale zapamiętaj jak urodziłęś sie cip.. to nie wyrośniesz na człowieka i nic tego nie zmieni a tym bardziej takie pogardliwe i szydzące wypowiedzi.

Portret użytkownika borek

Flesz7 napisał: Kto i jakim

Flesz7 wrote:
Kto i jakim prawem nazywa te programy np. "Faktami".
Bardziej trafne byłyby "Brednie" i "Brednie po bredniach"...

może by założyć własną TV internetową i robić swoje fakty ciekawe co by w tedy pisali o nich na forach ...

Portret użytkownika ola

BRAWO, BRAWO. - NARESZCIE

BRAWO, BRAWO. - NARESZCIE TRAFNA NAZWA DLA TVN!!!Jednakże tak powinny być zatytułowane prawie eszystkie media w polsce, a dlaczego bo są reżimowe i przekazują mniej wiadomości rzeczywistych niż DTV za komuny.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ