Kardamon jako naturalny środek na nadciśnienie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nadciśnienie leczy się przede wszystkim poprzez zmianę swojego stylu życia na zdrowszy. Oprócz zażywania odpowiednich środków, lekarze sugerują zwiększoną aktywność fizyczną oraz pełnowartościową dietę. Chorzy muszą ograniczyć spożycie soli, co pomaga obniżyć ciśnienie krwi, jednak istnieją także inne, naturalne środki, które pomogą osiągnąć jeszcze lepszy efekt. Należy do nich kardamon.

 

Kardamon jest powszechnie stosowaną w kuchni indyjskiej przyprawą, która ma słodki, odświeżający smak i zapach. Ziarna kardamonu używa się przede wszystkim do deserów, ale także do nadaniu aromatu niektórym egzotycznym potrawom. Warto jednak wiedzieć, że walory kardamonu są nie tylko smakowe, ale także prozdrowotne.

 

Przyprawa jest doskonałym środkiem wspomagającym trawienie, jak również pomaga w regulacji ciśnienia krwi. Kardamon jest bogaty w przeciwutleniacze, co jest szczególnie przydatne dla osób cierpiących na nadciśnienie. 

Badania opublikowane w czasopiśmie naukowym Indian Journal of Biochemistry and Biphysics dowiodły, że spożywanie kardamonu może pomóc z obniżeniu skurczowego oraz rozkurczowego ciśnienia krwi.

 

Prostą metodą na codzienne stosowanie kardamonu jest dosypywanie szczypty przyprawy do filiżanki herbaty. Lekko cytrusowy aromat kardamonu wzbogaci walory smakowe napoju, a oprócz tego przyprawa jest rozgrzewająca, co idealnie sprawdzi się w jesienne i zimowe dni.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Może być kupiony, czy trzeba

Może być kupiony, czy trzeba sobie wyciskać? 

Dwa lata temu przez jakiś czas codziennie jadałam cytryny 1-2 dziennie, wraz ze skórką. One nie pomagały na nadciśnienie, ale z anemią sobie z ich pomocą poradziłam.

Portret użytkownika Medium

Tego pojęcia nie znam, lecz

Tego pojęcia nie znam, lecz znam dietę, gdzie z dnia na dzień pijemy sok z cytryn, przy czym do połowy kuracji dokładamy po jednej cytrynie, a po połowie zmniejszamy o jedną spożywane w postaci soku cytryny.

Strony

Skomentuj