Izrael wystrzelił swoją pierwszą sondę kosmiczną na Księżyc

Kategorie: 

Źródło: SpaceIL

Izrael właśnie rozpoczął misję na Księżyc. W piątek o godzinie 2:45 czasu polskiego, rakieta Falcon 9 wyniosła w przestrzeń kosmiczną lądownik Beresheet. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Izrael stanie się czwartym państwem, które zdołało dostarczyć sondę na powierzchnię Srebrnego Globu.

 

Statek kosmiczny wystartował z Przylądka Canaveral na Florydzie. Beresheet jest własnością izraelskiej organizacji SpaceIL. Jest to pierwsza prywatna inicjatywa, zakładająca wysłanie sondy na Księżyc. Inżynierowie, którzy skonstruowali ten lądownik, otrzymali wsparcie finansowe ze strony rządu Izraela oraz miliardera Morrisa Kahna.

Źródło: SpaceIL

Sonda Beresheet wykona kilka orbit wokół Ziemi, a gdy zbliży się do naszego naturalnego satelity, wejdzie na jego orbitę, po czym będzie próbowała wylądować na jego powierzchni. Jest to dość trudny manewr, ale jeśli uda się go wykonać, sonda wyląduje na Księżycu w połowie kwietnia.

 

Organizacja SpaceIL we współpracy z Instytutem Naukowym Weizmanna w Rechowot i Uniwersytetem Kalifornijskim w Los Angeles chce zbadać księżycowe pole magnetyczne. Ponadto, lądownik Beresheet zabrał ze sobą między innymi Biblię, flagę i mapę Izraela oraz hymn narodowy. Projekt pochłonął zaledwie 100 milionów dolarów, podczas gdy Chiny, Rosja i Stany Zjednoczone potrzebowały setki milionów dolarów, aby zorganizować misję na Księżyc.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No i fajnie ! Życzę im

No i fajnie ! Życzę im sukcesu jak każdemu innemu na tej płaszczyźnie.Dopóki nie rozmawiamy o Holokauście  odszkodowaniach, ani o ich knowaniach i wojnie którą chcą wywolać To ja im życzę SUKCESU ! Poza tymi tematami służącymi rozwojowi ludkości to się raczej z Żydami nie utożsamiam ABSOLUTNIE.

Portret użytkownika Gargulec

Wysłali na Kiężyc sondę, bo

Wysłali na Kiężyc sondę, bo tu na Ziemi  "zasoby antysemitów i faszystów" odpowiedzialnych za holocaust powoli się kończą i już niebawem, nie będzie do kogo zwracać się o kolejne odszkodowania. Chyba zostali tu już tylko "murzyni" w Afryce i ekimosi na biegunach. Widzicie "księżycowe ufoludki", trzeba  było siedzieć cicho na drugiej stronie księżyca, teraz macie prze...ane ;(

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika hh100

PS jeszcze jeden szczegół:

PS jeszcze jeden szczegół: ani Chińczycy ani Israel nie podają żadnych szczegółow technicznych przebiegu misji: budowy rakiety nośnej, napędu lądownika, manewrów jakie mają wykonać, ilości paliwa, masy rakiety nośnej itp. Relacji z przygotowań do tak ważnej misji też nigdzie nie ma. Każdy normalny kraj pochwaliłby sie przecież że ma takie osiągnięcia i taką nadzwyczajną technologię, a tu nic.

Wszystko to utwierdza mnie w przekonaniu że to zwykła  ściema i animacja.

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Dobre, taki sam lądownik jak

Dobre, taki sam lądownik jak Apollo z kartonu i pazłotka, fikcja fikcją poganiana, ale jest w tym wszystkim pozytywna wiadomość, że ta złodziejska "nacja" jest przez swoje złodziejskie elity okradana, zawsze to miło widzieć jak oszust oszukuje oszusta Smile Tak trzymać drodzy przyjaciele eskimosi, powodzenia w głębokim kosmosie, wyruszajcie wszyscy na jego podbój i nie zawracajcie ze swej drogi, zostawncie tych nieprzyjaznych ziemian samych sobie , niech za wami płaczą z tęsknoty...

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika hh100

Prawda czy fejk ? Czy ktos

Prawda czy fejk ? Czy ktos kto zna zasady aerodynamiki, ruchu pojazdów w przestrzeni, fizyk, student wydz lotnictwa mógłby sie wypowiedzieć ? Czy takie cuś jest wstanie zejść z orbity, utrzymać swoją pozycję, stabilizować, ia w końcu miękko wylądować w upatrzonym miejscu, automatycznie bo odległość i opóźnienia transmisji wykluczają manewry joystickiem ? 

Wszystkie te pojazdy księżycowe zaczynając od tego pierwszego są dziwnie na jedni kopyto. Czy Is rael dołączył do elitarnego klubu twórców bajek i legend księzycowych ?

Portret użytkownika hyh

Brawo Izrael! Znowu Polaczkow

Brawo Izrael! Znowu Polaczkow wyruchali!!! Jak to jest ,ze kraje ktore byly w kosmosie sa " niesmiertelne" dla ludzkosci?

Dlaczego ludzkosc tak jest za tymi co byli w kosmosie? Wszystkie panstwa sa wtedy traktowane jako silne i niepokonane.

Izrael bedzie zapamietany a Polaczki moga jak zwykle krzyczec MIELISMY HUSARIE... ale husaria nie byla w kosmosie Sad

Strony

Skomentuj