Dodatek do wędlin może odpowiadać za epidemię lenistwa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dwuetapowe badanie, w którym badano zarówno myszy, jak i ludzi, ujawniło silny związek pomiędzy nieorganicznymi fosforanami dodawanymi do żywności a brakiem aktywności fizycznej. Tego rodzaju związki chemiczne obfitują przede wszystkim w przetworach mięsnych oraz coli.

 

Ponad 60% mężczyzn i 46% kobiet w Polsce zmaga się z nadwagą lub otyłością. Źródła problemu są znane od dawna, jest to skutek stosowania niezdrowej diety i braku aktywności fizycznej. Mimo świadomości źródeł otyłości, a także jej konsekwencji zdrowotnych, problem wzrasta z roku na rok. Czy są jeszcze jakieś dodatkowe, ukryte przyczyny tego zjawiska?

 

Naukowcy z Uniwersytetu Teksańskiego zbadali związek pomiędzy spożywaniem nieorganicznych fosforanów a brakiem aktywności fizycznej u ludzi i gryzoni. Fosforany są stosowane w chemii spożywczej, ponieważ dzięki nim wiele produktów lepiej wygląda oraz smakuje. Najczęściej są one dodawane do wędlin (szynek, kiełbas i konserw), jogurtów owocowych, pieczywa, sera żółtego, dżemów oraz do różnego rodzaju słodkich napojów.

Nerki kontrolują ilość fosforanów we krwi i pomagają odfiltrować ich nadmiar, a następnie wydalić go wraz z moczem. Niestety, jakakolwiek nieprawidłowość w pracy nerek lub po prostu bardzo duże spożycie fosforanów może prowadzić do wyższego ryzyka zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych, ale także z jakichkolwiek innych przyczyn zdrowotnych.

 

Naukowcy eksperymentowali na myszach, dzieląc je na dwie grupy. Obie dostawały podobnej klasy żywność, jednak jedna grupa spożywała pokarm z zawartością fosforanów równoważną z tą, którą my przeciętnie spożywamy. Okazało się, że myszy karmione przez 12 tygodni dietą bogatą w fosforany zaczęły wykazywać mniejszą chęć do ruchu, obniżyła się również sprawność ich układu krążenia. Co więcej, gryzonie te miały zaburzony metabolizm i wolniej spalały tłuszcz, a w ich genach odkryto aż 5 tysięcy zmian.

Podobne badania przeprowadzono u ludzi. Wykryto wówczas, że wyższy poziom fosforanów we krwi koreluje z siedzącym trybem życia i niechęcią do wykonywania aktywności fizycznej. Naukowcy są zdania, że to już najwyższy czas, aby wyeliminować fosforany ze składów żywności lub chociaż wyraźnie informować konsumenta o ich zawartości w poszczególnych produktach.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

,, bo czy chciałoby Ci się

,, bo czy chciałoby Ci się coś wymyślać, gdybyś o tym wiedział ???...a jeszcze gorzej by było, jakby jakiś duch Ci się ukazał i powiedział "Miami  - RAJ ISTNIEJE" ...w tym momencie, przestałbyś się rozwijać i zaczął uwsteczniać, bo zatrzymałbyś kreatywność i zaczął czekać na  śmierć, albo żeby nie męczyć się tu dłużej, odebrałbyś sobie życie, bo przecież wiedziałbyś, że i tak trafisz do "raju" i tak, prawda? ..."

Tutaj muszę Ci przyznać rację, przedstawiłeś to z bardzo ciekawej perspektywy, której nie wziąłem pod uwagę. Ale nadal uważam, że przez brak wiedzy, ludzkość daje się okradać, zabijać i manipulować przez parchy religijne, rządowe i naukowe. Ale także może być tak, że kreując swoją rzeczywistość tu, mając ciało oraz tam po śmierci, jesteśmy właśnie na drodze do zdobycia tej wiedzy (tą drogę nazywam okultyzmem) o tamtym ,,wymiarze".

Dzięki za lekturę, choć teraz czytam o metodzie dwupunktowej Melissy Jonsson i w międzyczasie poszukuję ciekawej literatury okultystycznej oraz z ciekawości zerkam o kabale. Badania pełną parą Biggrin

Hehe temat o szynce, a my tu o kreacji rzeczywistości Smile Pamiętam mojego forumowego kolegę ZwariowanyWariat, jak był artykuł o Korei Północnej, a my 5 stron o okultyźmie rozprawialiśmy Biggrin

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika Epiornis

W takim razie ja wierzę, że

W takim razie ja wierzę, że kiedyś bezgranicznie wydostanę się z pułapki dualizmu... (nie różnorodności!) Gorzej jak się zreinkarnuję do NWO... gdzie ma być jedna płeć...? Ciężko mi sobie wyobrazić poniedziałkowy poranek w tym systemie, biorąc pod uwagę, że to może być taki nowy porządek, w którym nie będzie ani poniedziałku ani poranka...

5G - wara z tym od Polski.

paranoja - para no i ja Smile

5G - wara z tym od Polski.

paranoja - para no i ja Smile

Skomentuj