Amerykańska Agencja Żywności i Leków ostrzega przed transfuzjami "młodej krwi"

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Amerykańska Agencja Żywności i Leków oficjalnie ostrzegła konsumentów przed przetaczaniem krwi od młodych ludzi w celu rzekomej poprawy ich zdrowia. W rzeczywistości Agencja uważa, że jest to bardzo zły pomysł, ponieważ nie zebrano jeszcze wystarczających klinicznych dowodów na efektywność takich zabiegów, a sama procedura niesie za sobą dużo niebezpieczeństw.

Peter Marks, dyrektor Centrum Badań i Biologii w Agencji Żywności i Leków ostrzegł wszystkich przed przetaczaniem sobie "młodej krwi", uznając, że takie terapie nie mają udowodnionych korzyści zdrowotnych. Same zabieg uznał natomiast za potencjalnie szkodliwy, a kliniki oferujące takie usługi oskarżył o oszukiwanie pacjentów. 

 

Koncepcja młodej krwi jako czynnika hamującego proces starzenia się pojawiła się już na początku XXI wieku, kiedy przeprowadzane na myszach badania przyniosły pozytywne rezultaty. Obecnie w Stanach Zjednoczonych istnieją już nawet specjalne kliniki, takie jak np. Ambrosia Medical, która oferuje transfuzję krwi za 8000 dolarów. Założyciel placówki wyraził przekonanie, że ich zabieg odwraca efekty starzenia się, lecz nie ma na to żadnych naukowych dowodów.

 

Badanie przeprowadzone w 2017 roku wykazało, że młoda krew podawana 18 pacjentom chorym na Alzheimera, nie przyniosła praktycznie żadnych pozytywnych efektów. Metoda okazała się w tym przypadku nie tylko nieskuteczna, ale również niebiezpieczna. Agencja każdego roku odnotowuje kilkadziesiąt zgonów, następujących w wyniku powikłań po transfuzjach. Naukowcy jasno stwierdzili, że nie ma rzetelnych danych potwierdzających skuteczność tych praktyk, więc poparli Agencję w apelu do firm o powstrzymanie się od świadczenia usług do czasu przeprowadzenia dalszych badań. 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika aga aga

@maniek II ja się może mylę i

@maniek II ja się może mylę i oby tak było, ale przyglądam się od jakiegoś czasu tym wszystkim wielkim gwiazdom i politykom i coraz bardziej zaczynam dostrzegać, że przerabiają ich w roboty i programują irracjonalne zachowania upadek kariery ... mam wrażenie, że hilary też jest robotem a ten wikiprzeciek to jest ukartowane, żeby odwrócić uwagę. Poprzeglądaj sobie zdjęcia np gwiazd i patrz w oczy, porównaj jak byli młodzi a teraz, kiedyś był blask w oczach a teraz spojrzenie figury woskowej (oko rekina)

Portret użytkownika 3plabc

Kiedyś takie kuracje nazywano

Kiedyś takie kuracje nazywano wampiryzmem. Zresztą dawniej wierzono, iż krew jest nośnikiem ducha i duszy, który mieszka w naszym sercu. Sekciarze pewnie już ostrzą ząbki na "czystą krew". Co za czasy, normalnie jak w średniowieczu!

Portret użytkownika Tomasz123

Księga Rodzaju 9;3-5 BP:"(3)

Księga Rodzaju 9;3-5 BP:"(3) Wszystko, co się porusza i żyje, ma wam służyć za pokarm, podobnie jak i rośliny zielone; wszystko to daję wam. (4) Nie wolno wam tylko spożywać mięsa z jego życiem, to jest z jego krwią. (5) Także i waszej krwi, to jest waszego życia, będę się dopominał; będę się dopominał od każdego zwierzęcia i od każdego człowieka. Upomnę się o życie człowieka u jego bliźniego. "

Księga Kapłańska 17:10-12,14BP:"(10) Gdyby też któryś z Izraelitów, albo z cudzoziemców osiadłych wśród was, spożył jakąś krew, wtedy Ja zwrócę się przeciw tej osobie i wykluczę ją z ludu. (11) Albowiem życie ciała jest we krwi: Ja wam ją dałem na ołtarz, aby dokonać przebłagania za wasze winy; krew jest więc przebłaganiem za życie. (12) Dlatego powiedziałem do synów Izraela: Nikomu z was nie wolno spożywać krwi, nie wolno jej też spożywać cudzoziemcom osiadłym wśród was.(14) Bo życie każdej istoty cielesnej stanowi jej krew; dlatego powiedziałem do synów Izraela: Nie będziecie spożywali krwi żadnej istoty cielesnej, bo krew stanowi jej życie. Kto by ją zatem spożywał, ten będzie wyłączony. "

Dzieje Apostolskie 15;19,20 BP:"(19) Dlatego sądzę, że nie należy czynić trudności tym spośród pogan, którzy nawracają się do Pana. (20) Należy jednak napisać im, aby powstrzymali się od ofiar nieczystych składanych bogom, od nierządu, od pokarmów ze zwierząt uduszonych i krwi. "

Dzieje Apostolskie 15;28,29 BP:" (28) Natchnieni Duchem Świętym postanowiliśmy nie nakładać na was żadnych ciężarów, prócz rzeczy koniecznych, (29) a więc powstrzymajcie się od spożywania pokarmów składanych bogom na ofiarę, od krwi, od mięsa ze zwierząt uduszonych i nierządu. Jeżeli to zachowacie, dobrze uczynicie. Bądźcie zdrowi. "

Dzieje 21;25 BT:"(25) Co zaś do pogan, którzy uwierzyli, posłaliśmy im na piśmie polecenie, aby powstrzymali się od pokarmów ofiarowanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu."

https://www.mp.pl/interna/table/B16.24.21-1.Oto, co wiedzą lekarze.

Portret użytkownika Haszkers

Oddaj krew to dostaniesz

Oddaj krew to dostaniesz czekolade xD

To samo teraz ze szpikiem kostnym ... oddaj szpik zeby komus pomuc a oni inkasuja za transfuzje od 10 do 40 tys dolarow a tobie zwruca za dojazd do placowki .

Portret użytkownika kolender123

... nie zebrano jeszcze

... nie zebrano jeszcze wystarczających klinicznych dowodów na efektywność takich zabiegów, a sama procedura niesie za sobą dużo niebezpieczeństw...

To tym bardziej, z tego samego powodu nie wolno szczepić ludzi!!!

Portret użytkownika rocafella

8 tysięcy za woreczek krwi a

8 tysięcy za woreczek krwi a u nas Krwiobus za darmo krew kolekcjonuje.

"Dobroczynność" jest zła w tym aspekcie.

Gdyby każdy człowiek w kraju miał ustawowo zagwarantowane 2 średnie krajowe od pomocy potrzebującemu to dawców byłoby multum, czy to krwi czy szpiku.

A że zbiera się krew i szpik za darmo dla kogoś bliżej nieokreślonego to prawie nikt się tym nie interesuje.

Co jak co ale dwie średnie krajowe to jest żaden pieniądz dla człowieka potrzebującego pomocy i z całą pewnością zgodzi się na takie rozwiązanie. 

Strony

Skomentuj