Mapy Google ujawniły tajne lokalizację rakiet Patriot na Tajwanie

Kategorie: 

Źródło: Google Maps

Rząd Tajwanu z pewnością nie jest zadowolony z ostatniej aktualizacji aplikacji Google Maps, w której ujawniono lokalizację arsenału państwa. Wszyscy, na czele z wrogimi Chinami, mogli dowiedzieć się, gdzie znajdują się m.in. rakiety Patriot.

Ministerstwo Obrony w Taipei zwróciło się z prośbą do Google'a o usunięcie bądź zamazanie zdjęć, które w najdrobniejszych szczegółach ujawniły lokalizację rakiet. Tajwan argumentuje swój wniosek troską o bezpieczeństwo narodowe. Minister obrony narodowej próbował ratować sytuację w trakcie specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, mówiąc, że zdjęcia są prawdopodobnie nieaktualne, ponieważ wojsko stale zmienia położenie bazy, aby zmylić i oszukać wroga.

 

Minister dodał, że specjalna grupa współpracuje z Google, aby w przyszłości wzmocnić kamuflaż tajwańskiego arsenału i nie dopuścić do podobnych "wycieków". Mapy wyeksponowały dotychczas tajną bazę rakietową w Xindian, wyposażoną w rakiety Patriot typu ziemia-powietrze oraz lokalizację Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Wywiadu Wojskowego. Wyrzutnie rakiet i amunicja zostały przedstawione tak dokładnie, że zorientowany w temacie obserwator może błyskawicznie je zidentyfikować.

Szkodliwa dla Tajwanu ekspozycja jest podobno jedynie dziełem przypadku, lecz w przeszłości przedstawiciele tej wyspy mieli już styczność z korporacją Google, gdy w 2016 roku prosili o ocenzurowanie instalacji wojskowych na Morzu Południowochińskim. Warto przypomnieć, że Pekin uważa Tajwan za zbuntowaną prowincję, która ostatecznie musi zostać ponownie zintegrowana z Chinami.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika zan

Ten news jest niedorzeczny.

Ten news jest niedorzeczny. Chiny mają swój własny zwiad satelitarny i to dużo lepszy niż mapy googla. Z map googla mogą skorzystać zacofane państwa III świata niedysponujace własnym zwiadem satelitarnym (np. Polska, Sudan itd.) albo grupy zbrojne, bojownicy, terroryści, powstańcy itd.

Głosuj za
57
Portret użytkownika Esteban

DoklDokłato samo sobie

DoklDokłato samo sobie pomyślałem. Trzeba być uwstecznionym aby sądzic że ta baza ( asfalt i beton) była dla Chińczków jakąś tajemnicą.

Głosuj przeciw
-18

Skomentuj