W Chinach wybuchła afera z fałszowaną wołowiną i jagnięciną

Kategorie: 

W Chinach aresztowano 904 osoby biorące udział w obrocie „fałszywym” mięsem. Pod pozorem wołowiny i jagnięciny sprzedawano mięso szczurów i lisów, donosi ITAR-TASS powołując się na Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego Chin.

 

Rzecznik ministerstwa powiedział, że począwszy od 25 stycznia namierzono 382 takich przypadków. Skonfiskowano łącznie 20 ton nielegalnie wyprodukowanych produktów. Nieuczciwi producenci i handlarze wstrzykiwali do mięsa wodę, substancje chemiczne używane w procesie przetwarzania produktów mięsnych. Naruszali też warunki przechowywania mięsa.

 

Tak więc, w mieście Wuxi (prowincja Jiangsu, wschodnie Chiny) "jagnięcina" została wykonana z mięsa lisów, norek i szczurów z dodatkiem chemikaliów. Szacuje się, że na sprzedaży tylko fałszywej baraniny zarobiono ponad 10 milionów juanów (1,62 mln dolarów).

 

Na początku tego roku, podobny skandal wstrząsnął Europą. W produkcji żywności wołowinę zastępowano koniną. Skandal rozpoczął się w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a potem objął wszystkie kraje UE. Wiele podrobionych produktów zostało wycofanych ze sprzedaży, a rządy Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec rozpoczęły dochodzenie.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika euklides

No niestety napisałeś to tak,

No niestety napisałeś to tak, że z treści wynika, że to raczej sól stała się szara po posoleniu wody.
"Nawiasem mówiąc kupiłem taką sól w Biedronce. Po posoleniu wody do ziemniaków [sól] robiła się szara..." .
Sól jest w drugim zdaniu podmiotem domyślnym i wynika z kontekstu zdania poprzedniego, a woda występuje jako dopełnienie. Jakbym chciał napisać, że to woda robiła się szara to bym napisał "Woda do ziemniaków po posoleniu robiła się szara...". Wtedy jasno widać, że woda jest podmiotem.
Tak czy siak wniosek jest taki, że lepiej kupować sól kamienną prosto z kopalni, a nie jakieś wyroby chemiczne niewiadomego pochodzenia.

Portret użytkownika ojciec

To nie ja źle napisałem tylko

To nie ja źle napisałem tylko ty słabo znasz j. polski i jego fleksję. To nie sól jest podmiotem domyślnym i nie wynika z żadnego kontekstu bo to są dwa odrębne zdania i podmiotem domyślnym w tym drugim jest woda, a nie żadna sól. Przestań wymyślać bo nawet dziecko domyśli się, że to woda zrobiła się szara po wsypaniu czegoś do niej, a nie sól, która przecież rozpuszcza się w wodzie, więc jak mogła się szara zrobić...
Eh, te przemądrzałe wykształciuchy. Będziesz tak ze mną dyskutował o bzdurze zamiast skupić się na meritum sprawy? A może to celowe bo masz coś wspólnego z tymi firmami jadącymi dla zysku na toksycznej chemii? Chciałbyś, żeby twoje dziecko jadło szyneczkę z metalami ciężkimi?
Pytam się: gdzie odpowiedzialność tych ludzi i gdzie wyniki jakiegoś śledztwa w tej sprawie? Ile to już czasu minęło? Tak samo jak z tym bydlakiem który mączkę jajeczną produkował ze zgniłych jaj i która trafiała do cukierni w całym kraju. Też cisza.

Portret użytkownika euklides

Nieoczyszczona sól kamienna

Nieoczyszczona sól kamienna rozpuszcza się w wodzie, ale pozostawia szary osad i właśnie ten osad zabarwia wodę czy garnek na szaro. Zdania napisałeś tak, że wynika z nich, że sól zabarwiła się na szaro - chyba tylko Zenek tego nie zrozumie. Ale to była osobna kwestia na którą odpisałem jak zacząłeś się mądrzyć, że nie rozumiem posta. Tylko, że moja wcześniejsza wypowiedź nigdzie nie zakładała, że to sól barwi się na szaro. Czepiłeś się ch... wie czego. Nie wiem może dodałeś do ziemniaków proszku do prania bo jakoś wątpię żeby biała sól, nawet ta z Anwilu wchodziła w reakcję z wodą i barwiła ją na popielato (prowokacja żebyś się zes...ł).

Portret użytkownika Zenek

Po posoleniu wody do

Po posoleniu wody do ziemniaków [WODA nie sól} robiła się szara. W zdaniu mowa jest o WODZIE a nie o SOLI panie "polonista".
 
Mógł napisać "woda po posoleniu robiła się szara" by było zrozumialej. "Do ziemniaków" to zbędny wtręt i jeśli już chce sie go użyć to gramatycznie jest tak jak napisał. ;p

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem