W Chinach wybuchła afera z fałszowaną wołowiną i jagnięciną

Kategorie: 

W Chinach aresztowano 904 osoby biorące udział w obrocie „fałszywym” mięsem. Pod pozorem wołowiny i jagnięciny sprzedawano mięso szczurów i lisów, donosi ITAR-TASS powołując się na Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego Chin.

 

Rzecznik ministerstwa powiedział, że począwszy od 25 stycznia namierzono 382 takich przypadków. Skonfiskowano łącznie 20 ton nielegalnie wyprodukowanych produktów. Nieuczciwi producenci i handlarze wstrzykiwali do mięsa wodę, substancje chemiczne używane w procesie przetwarzania produktów mięsnych. Naruszali też warunki przechowywania mięsa.

 

Tak więc, w mieście Wuxi (prowincja Jiangsu, wschodnie Chiny) "jagnięcina" została wykonana z mięsa lisów, norek i szczurów z dodatkiem chemikaliów. Szacuje się, że na sprzedaży tylko fałszywej baraniny zarobiono ponad 10 milionów juanów (1,62 mln dolarów).

 

Na początku tego roku, podobny skandal wstrząsnął Europą. W produkcji żywności wołowinę zastępowano koniną. Skandal rozpoczął się w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a potem objął wszystkie kraje UE. Wiele podrobionych produktów zostało wycofanych ze sprzedaży, a rządy Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec rozpoczęły dochodzenie.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ArDoR

To cena taniej siły

To cena taniej siły roboczej... jeśli praca człowieka zaczyna być tańsza niź kilo wołowiny, to pojawiają się takie cuda na kiju.
Śmiem twierdzić że w chinach już nie ma nic prawdziwego... wszystko to podróbka, fotomontaż i parodia produktu.
Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że pozwoliliśmy się uzależnić od pracy tych małych żółtych rączek... sami nie mamy pracy, podczas gdy oni mimo 2,5mld rączek do pracy ciagle mają je pełne roboty.
Gdyby przywrócić prawidłowe proporcje na styku natura-człowiek, to powróciła by zasada że natura tworzy najtaniej żywność i czyni to jednocześnie ekologicznie i zdrowo.
Ale wiecie co przez to co się dzieje w chinach runęło? wiara w uczciwość i poszanowanie wartości zdrowia i życia drugiego człowieka wśród chińczyków...
Zawsze utożsamiałem chiny z krajem gdzie żyją uczciwi ludzie - po tych informacjach (potwierdzonych samemu bo przecież też trafiam na produkty made in CHRL) przewartościowałem ten pogląd i teraz wiem że żyją tam jeszcze więksi krętacze i złodzieje niż w Polsce...
Ba!... w Polsce można zauważyć lekki powiew odbudowywania wartości, ludzie zaczynają rozumieć co to są wartości, takie przynajmniej odnoszę wrażenie rozmawiając ze zwykłymi ludzmi... podczas gdy w chinach ta pogoń za zyskiem psuje ludzi. Na efekty nie będzie trzeba długo czekać.. tam gdzie kumuluje się zła energia i szerzy się fałsz, pojawia się transformacja która to przepala.
 

Portret użytkownika kolo21

A u nas w Polsce sprzedają

A u nas w Polsce sprzedają padline zmieloną.Tak że kraje zachodnie nie chcą tego od nas to tusk twierdzi że mięcho jest dobre i że zagranicznie farmerzy są po prostu zazdrosni.Żałosne tłumaczenia.Sanepid tylko kawkę pije i nic nie robi.Za komuny nasza kiełbasa była tak dobra że z zachodu po nią przyjeżdzali.A teraz?

kolo21

Portret użytkownika euklides

Komuna przejęła to co było

Komuna przejęła to co było przed wojną w rękach prywatnych i zaczęła psuć, a współczesne państwo tylko dokończyło dzieła. Tyle, że w PRL nie udało się znacjonalizować rolnictwa i pozbawić chłopa niezależności od państwa, ale dzieła dokonuje teraz UE.

Portret użytkownika ojciec

Dzwoniłem do sanepidu zgłosić

Dzwoniłem do sanepidu zgłosić zanieczyszczenie wody. Chcieli mnie namówić, żebym zapłacił za zbadanie 200zł. Innym razem zgłaszałem kurczaka, którego kości po ugotowaniu były jasnoczerwone... 2 godziny mi zajęło zainteresowanie kogoś tematem... oczywiście nie sanepid się tym zajął, a dopiero główny weterynarz w województwie, który zatwierdza każdą partię mięsa trafiającą na rynek lokalny.
Wyjaśnił mi,  że czerwone lub wiśniowe kości drobiowe oznaczają przekarmienie karotenem, który przyspiesza wzrost i zwiększa wagę. Odradził także jedzenie jakichkolwiek przetworzonych mięs. Żadnych szynek, kiełbas i innych wyrobów. Mówił, że wszystko bez wyjątku robi w domu sam (najczęściej piecze szynkę).
A sanepid specjalizuje się w nalotach na małą gastronomię i sprawdza czy w pomieszczeniach jest milion umywalek i 2 miliony toalet, szuka na siłę brudu, choćby kropelki oleju która kapnęła 15 min. wcześniej.  Kary od 2 do 5 tys. na początek.
Ostatnio zajmują się także dojeniem kasy z ludzi odmawiających szczepień dzieci. Już nie 200-500zł, a nawet 1500zł. Ale jest to bezprawie, które można podać do sądu i spokojnie wygrać sprawę.

Portret użytkownika Coloman

Dokładnie, Sanepid niby robi

Dokładnie, Sanepid niby robi wielkie kontrole, ale najpierw zainteresowany dostaje telefon, że za tydzień będzie miał kontrolę, a w zamian za to urzędasy inkasują sowitą łapówkę i nikt nawet nie zajrzy na produkcję. Kontrolę z zaskoczenia mają tylko ci, którzy są konkurencją dla wafli reżimowych, najczęsciej byłych komuchów, którzy mają firmę, założoną za ukradziony przy okazji prywatyzacji kapitał.

Portret użytkownika ojciec

Czyli 904 trupy gwarantowane.

Czyli 904 trupy gwarantowane. I tak się to załatwia w Chinach, a nie jak w Polsce - 10 lat sypania milionów ton toksycznej soli wypadowej do wyrobów mięsnych i do tej pory nie wiadomo kto to robił i jaką poniósł odpowiedzialność.
Nawiasem mówiąc kupiłem taką sól w Biedronce. Po posoleniu wody do ziemniaków robiła się szara i śmierdziało z gara jakąś chemią. Kojarzycie podobny przypadek? Sprawa wyszła na jaw jak skończyła mi się sól kamienna w solnicy... niestety pół paczki tamtej biedronkowej zostało zeżarte w różnych daniach.

Portret użytkownika euklides

Ta szara sól to jest geniuszu

Ta szara sól to jest geniuszu nieoczyszczona sól kamienna. Jest to najzdrowsza postać soli, bo zawiera mikroelementy. To co było używane w aferze solnej to chemicznie pozyskiwana sól, odpad przy produkcji chlorku wapnia.

Portret użytkownika ojciec

Przeczytaj raz jeszcze. Ze

Przeczytaj raz jeszcze. Ze zrozumieniem. Woda robiła się szara i śmierdząca od bielutkiej, "oczyszczonej" soli z biedronki, a nie od nieoczyszczonej soli kamiennej, którą stosowałem wcześniej.
Co trzeba mieć w głowie, żeby tak strasznie nie zrozumieć treści. I nie pouczaj mnie bezsensownie tylko pochwal się swoją wiedzą nt. nałożonych kar w tej aferze. Bo ja nie mogę nic o tym znaleźć. A szły tego syfu miliony ton do sprzedaży.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem