Donald Trump podpisał ustawę na temat zwalczania antysemityzmu w Europie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prezydent USA Donald Trump podpisał niedawno ustawę, która zwiększy ilość amerykańskich wysiłków na rzecz ochrony społeczności żydowskich w kraju i za granicą poprzez współpracę z rządami europejskimi.

 

 

Dnia 15 stycznia 2019 roku, prezydent Donald Trump podpisał ustawę 672, która ma na celu „zwalczanie europejskiego antysemityzmu”. W dokumencie wyrażono poczucie Kongresu, że jest to w interesie narodowym Stanów Zjednoczonych aby walczyć z antysemityzmem w kraju i za granicą.

Ustawa podkreśla potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa europejskich wspólnot żydowskich, w tym szkół i synagog. Zobowiązuje również Departament Stanu do informowania o wysiłkach amerykańskich organizacji z europejskimi organami ścigania w celu zwalczania incydentów antysemickich.

 

Trudno nie odnieść wrażenia, że Stany Zjednoczone mają zamiar zwalczać antysemityzm globalnie. Na dodatek nie jest znana definicja antysemityzmu i tego kiedy mamy z nim do czynienia, a kiedy z dopuszczalną krytyką. W tym przypadku mamy do czynienia z podobnym postrzeganiem zagadnienia jak z mową nienawiści. 

Nie wiadomo kto będzie decydował co jest mową nienawiści, a co jest krytyką. Tak samo w przypadku antysemityzmu, dla jednych będzie nim krytyka Izraela i tego co robią tam z Palestyńczykami, a dla drugich będzie to stanowiło dopuszczalną krytykę. Granica jest płynna i może być stosowana jako pałka do pacyfikacji niepokornych.

 

Biorąc pod uwagę stopień podległości Polski względem Stanów Zjednoczonych, można się spodziewać nasilenia terroru względem osób, które odważą się pisać cokolwiek na temat narodu wybranego. Policja i prokuratura już czeka na zgłoszenia i są tam przypisani dedykowani ludzie do karania krytyki Żydów, homoseksualistów i innych tego typu grup uprzywilejowanych, stojących ponad prawem. Kiedyś odsiadka groziła za niepochlebne wypowiedzi o ZSRR i Rosjanach, a teraz to samo może grozić za antysemityzm, a jak mówił Wolter - "Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować".

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Obawiam się że co prawda

Obawiam się że co prawda trumpek nie przyjedzie i cię nie zamknie w więzieniu ale SPOWODUJE ...Tak, spowoduje że jego europjskie sługusy i lokaje zjednoczeni w strachu i zagubieniu, (bo nie masz posród nich jednostek wybitnych) miotając się od ściany do ściany cię zamkną na ament.Tacy zawsze dojdą do wniosku że lepiej ciebie zamknąć niż nie zamknąć sprzeciwiając się trumpkowi a nóż im to pomoże w karierze na drodze do szczytu.Tylko nie pytaj jakiego ? Zaznaczam, że o Żydach nic złego nie ośmieliłem się powiedzieć ! NIe powiedziałem ! (czytaj jeszcze raz z uwagą to co napisałem) Nie mówiłem NIC Nie o nich tu mowa ...WYBACZCIE bo nie wiem co czyniłem nieświadomie pisząc te głupoty! Jakby co na wypadek.

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Jan Kochanowski

Jan Kochanowski
"Na matematyka"

"Ziemię pomierzył i głębokie morze,
Wie, jako wstają i zachodzą zorze;
Wiatrom rozumie, praktykuje komu,
A sam nie widzi, że ma kurwę w domu".

Wmordepchaj Dollar
"Na Chyżego Ruja"

"Polskę zniewolił, już wszystko tu może
Polak westchnąć "od parcha zbaw nas" już nie może!
I nie przepuści na ziemi nikomu
Wszystko przez to, że żyda ma za zięcia w domu..."

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika 777

obecny rzad wydaje miliardy

obecny rzad wydaje miliardy dolarow na fort trump ale na rodziny nie daja nic oprocz bieda 500 plus ! znam ludzi co maja 48 lat i nie maja rodziny bo nie stac ich na mieszkanie ani na utrzymanie rodziny wiec jak w Polsce ma byc wiecej Polakow ?! "Premier Węgier zapowiedział w niedzielę poszerzenie obecnych i wprowadzenie nowych świadczeń dla rodzin. Ma to zachęcić je do posiadania większej liczby potomstwa. Wszystko po to, by kraj znad Dunaju nie poszedł drogą wymierających krajów Europy Zachodniej.Jednym z siedmiu punktów akcji wspierania rodzin ma być zaoferowanie kobietom poniżej 40. roku życia, które po raz pierwszy wyszły za mąż, kredytu wysokości blisko 135 tys. zł na atrakcyjnych warunkach. W chwili narodzin pierwszego dziecka spłata kredytu zostanie odsunięta o 3 lata, po narodzinach drugiego – o kolejne 3 lata, zaś 1/3 kwoty nie trzeba będzie spłacać. Narodziny 3 dziecka oznaczać będą umorzenie długu.Państwo zaproponuje rodzinom także bardziej preferencyjne niż obecnie warunki kredytów na mieszkanie. Zasada jest podobna jak w przypadku kredytu dla kobiet. Im więcej dzieci, tym lepsze warunki kredytu.Co więcej, kobieta, która urodziła i wychowała co najmniej czworo dzieci, do końca życia zostanie zwolniona z płacenia podatku dochowego. Państwo zaproponuje rodzinom także bardziej preferencyjne niż obecnie warunki kredytów na mieszkanie. Zasada jest podobna jak w przypadku kredytu dla kobiet. Im więcej dzieci, tym lepsze warunki kredytu.Co więcej, kobieta, która urodziła i wychowała co najmniej czworo dzieci, do końca życia zostanie zwolniona z płacenia podatku dochowego.Ponadto państwo udzieli pomocy w zakupie dużego samochodu dla rodzin. Małżeństwa z trójką dzieci otrzymają bezzwrotną pomoc w wysokości ok. 33,6 tys. zł na pojazd mieszczący siedem osób.Węgry planują także zapewnić każdemu rodzicowi, który tego sobie życzy, opiekę dla dziecka w żłobku. Rząd w ciągu trzech lat planuje wybudować 21 tys. nowych miejsc. Do końca tego roku ma powstać ich już 10 tys.

Portret użytkownika Maj

Donald Trump podpisał ustawę

Donald Trump podpisał ustawę na temat zwalczania antysemityzmu w Europie.W swojej Hameryce nie moze dac rady z rzadzeniem a za Europe sie bierze. Czuje sie jak wladca calego Swiata A nie wie ze jest tylko pionkiem w rzadzeniu.

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Wielce nieszanowny panie

Wielce nieszanowny panie filosyjonazisto Trump! Z barzin swej antysyjonazistycznej codzienności pokornie dopytowywuję: czy antysyjonazizm - przy obojętnej postawie wobec semityzmu - też chce pan objąć swoją panświatową ustawą a antysyjonazistów zamykać np. w Guantanamo? Zapytuję przy "postawie wobec semityzmu obojętnej" ponieważ - choćby pan osobiście na głowie stanął i się w tej pozycji sfajdał - wszystkie narody były, są i będą wobec siebie równe niezależnie od zapisków dokonanych przez się w swoich semickich, mało mnie albo zgoła wcale nie obchodzących świętych Xięgach!

Żaden naród przez szczególne się nim zaopiekowanie przez Pana osobiście wywyższony a więc równiejszy być nie może i nie ma prawa ponieważ automatycznie wyczerpywałby tym samym znamiona bohaterów "Folwarku Zwierzęcego" gdzie - pan filosyjonazista Trump wybaczy! - to świnie są tym równiejszymi a pan - choć świniojad jak przeważająca część populacji (za wyjątkiem pańskiego zięcia mit Kuschner familien ferajn ale to mam nadzieję będzie szybko wymierający szczegół) - zdaje się nie chciałby w sensie rówiejszości "świniopodobnych" mieć w rodzinie? Z należnym brakiem poważania dla osoby jednoznacznie swoim modus vivendi kojarzącej mi się z Duce - uniżony Wmordepchaj Dollar.

Ps. i proszę nie zapominać, że  - poprzez szczególne zaopiekowanie jednym narodem automatycznie poniża pan inne narody "z uwagi na ich narodowość, być może kolor skóry a już na pewno ze względu na wyznanie" a to jest czyn ścigany i penalizowany również w... USraelu! Pańskie zapowiadane, nad całym światem prawem Kaduka rozciągane "usiłowania ustawowe" w/w przestępstwo też penalizują - oby jak najszybciej wpadł pan we własne sidła!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika nalepka

Ejjj a to nie czasem nadeszły

Ejjj a to nie czasem nadeszły te czasy - wielkiego ucisku? A takie ustawy, kneble to znaki ów czasów?! Czekamy, wypatrujemy na jakieś bum i fajerwerki a tym czasem znaki nie są fajerwerkami na niebie... a chodzi o rzeczy "błache" tak oczywiste że niezauważalne.

Strony

Skomentuj