Według ekspertów kokosy są eliksirem zdrowia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kokos, czyli egzotyczny owoc palmy kokosowej, jest wyjątkowo odżywczym pokarmem, bogatym w błonnik, witaminy oraz minerały. Jakie więc korzyści zdrowotne zyskamy dzięki spożywaniu kokosów?

 

Specjaliści informują, że najzdrowsze są młode kokosy. Woda kokosowa w nich zawarta jest jednym z najbogatszych źródeł elektrolitów, które odpowiadają za prawidłowe nawodnienie naszego organizmu, dzięki czemu nasze mięśnie oraz nerwy mogą prawidłowo funkcjonować.

 

Woda kokosowa posiada niewielką wartość kaloryczną, a także niską zawartość węglowodanów, cukrów oraz tłuszczu. Jest za to bogata w witaminę C, witaminy z grupy B oraz białko. Dlatego też znacznie lepiej po intensywnym treningu napić się wody kokosowej, niż sztucznego napoju izotonicznego.

 

Miąższ kokosa także ma wiele właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim pomaga on w regeneracji tkanek uszkodzonych w wyniku stresu oksydacyjnego, a także dostarcza do organizmu zdrowe tłuszcze, białka, witaminy oraz minerały.

Zdaniem dietetyków kokos w formie regularnego dodatku do naszej diety może wspomóc zdrowie naszego układu odpornościowego, ponieważ owoc ten posiada właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze.

 

Spożywanie kokosów może poprawić nasze trawienie, a zatem wchłanianie składników odżywczych. Co więcej, kokos może zwiększać wrażliwość organizmu na insulinę, dzięki czemu może być dobrym pokarmem dla cukrzyków.

 

Jedząc kokosy zmniejszamy swoje ryzyko zachorowania na raka, spowodowanego przez wolne rodniki, przedwczesne starzenie się oraz choroby zwyrodnieniowe. Dodatkowo, zmniejszamy w ten sposób poziom cholesterolu we krwi, wspieramy funkcjonowanie tarczycy, zapobiegamy infekcjom nerek oraz pęcherza, a także dbamy o nasz wygląd zewnętrzny – utrzymując w zdrowiu włosy oraz skórę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika marcin2

mi wystarcza jedna filizanka

mi wystarcza jedna filizanka kaawy i juz lece do WC, a woda kokosowa mozna stosowac zamiennie do wlewow dozylnych. tak robiono podczas wojny na pacyfiku gdy brakowalo osocza. Woda kokosowa jest perfekcyjnym izotonikiem zgodnym z nasza krwia. KAwy czy innego g... bym w zyle nie polecal...

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Nicco

Z badań (AHA) wynika, że

Z badań (Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego) wynika, że uchodzące za tak niezdrowe masło zawiera 63% tłuszczów nasyconych, tłuszcz wołowy 50%, a smalec wieprzowy zaledwie 39%. Na tym tle olej kokosowy wypada wyjątkowo kiepsko - zawiera on aż 82% tłuszczów nasyconych!

Co z tego wynika? Tyle, by z nim nie przesadzać. Nie istnieje w naturze produkt idealny. Zawsze jest coś. Może i jest to dobre źródło elektrolitów i witamin. Podczas wojny w Wietnamie wykorzystywano wodę kokosową do transfuzji krwi! To wszystko się nie wyklucza, bo o ile niemal wszystko jest w nim dobre (może poza smakiem wody kokosowej), to w kwestii tłuszczy jest on szkodliwy. 

Portret użytkownika Px

Specjaliści znali własciwości

Specjaliści znali własciwości tego owoca jak i wszystkich innych wraz z ziołami,tysiące lat temu.Ci którzy żyli na ziemiach bliskich nam nazywali się wiedźma i wiedźmin.Lecz znaleziono skuteczny sposób by dorobek tysięcy lat w kilkaset przerobić na popiół zachowując sobie wyłaczność na wydzielanie informacji i sterowaniem prawem popytu i podaży.Lecz wszystko co ukryte pozostanie wyjawione.

Skomentuj