USA podały datę wycofania wszystkich wojsk z Syrii

Kategorie: 

Źródło: US Army

Jakiś czas temu, Stany Zjednoczone ogłosiły zamiar wycofania wszystkich wojsk z Syrii. Właściwie zapowiedział to prezydent Donald Trump, a jego decyzja wywołała w kraju skrajne reakcje. Jednak mimo wszystko, wygląda na to, że USA faktycznie opuszczają Syrię.

 

Początkowo Trump nie mówił, kiedy konkretnie nastąpi odwrót, ale widać, że bardzo mu na tym zależy. Z jego wypowiedzi wynika, że wojska amerykańskie powrócą do kraju, gdy tylko ISIS zostanie pokonane. Trump powiedział w środę, że Syria może zostać oczyszczona z islamistów już na początku przyszłego tygodnia.

 

Z kolei gazeta Wall Street Journal, powołując się na amerykańskich urzędników podaje, że część żołnierzy zostanie wycofana już w nadchodzących tygodniach, a pełny odwrót nastąpi do końca kwietnia.

Oczywiście gdy Stany Zjednoczone zabiorą swoje wojsko z Syrii, ktoś będzie musiał wypełnić tę pustkę i bynajmniej nie mogą to być Kurdowie. Turcja nawet nie ukrywa swoich planów, zakładających rozpoczęcie kolejnej „operacji antyterrorystycznej”. Kurdowie obawiają się o swoją przyszłość i w obecnej sytuacji, najlepszym dla nich rozwiązaniem byłoby zwrócenie się o pomoc do rządu Syrii, co z kolei oznaczałoby, że ich marzenia o niepodległym Kurdystanie zostałyby pogrzebane.

 

Warto zastanowić się, dlaczego Donaldowi Trumpowi zależy na szybkim odwrocie. Być może amerykańscy żołnierze otrzymają nowe zadanie i być może zostaną wysłani do Wenezueli? W czwartek, Sekretarz Stanu Mike Pompeo ogłosił, że w Wenezueli znajdują się bojówki libańskiego Hezbollahu, który blisko współpracuje z Iranem. Polityk stwierdził, że obrona Ameryki jest wręcz obowiązkiem Stanów Zjednoczonych.

 

W polityce nie ma czegoś takiego jak zbieg okoliczności. Wygląda więc na to, że nadchodzi kolejna „wojna z terroryzmem” - tym razem w Ameryce Południowej. Oczywiście potrzebny jest dobry powód dla interwencji. Wojna w tej części świata może zacząć się od ataku na amerykańskich dyplomatów, którzy wciąż przebywają w Wenezueli, mimo nakazu opuszczenia tego kraju.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Jak może Wenezuela poradzić

Jak może Wenezuela poradzić sobie mimo narzuconych sankcji? Przecież nie może nic kupić ani nic sprzedać na arenie międzynarodowej. Ja już tu kiedyś datami poukładałem w jakim roku i jakim miesiącu były narzucane sankcje i na co. Gospodarka Wenezueli jest sparaliżowana a dzięki pomocy Chin i Rosji Maduro jeszcze trzyma władzę i jest względny spokój. Cóż to za standardy demokracji w wykonaniu usrańców i ich przydupasów, że popierają samozwańczego prezydenta? USA sparaliżowała Wenezuelską gospodarkę a teraz im chcą niby żywność dla głodujących dać. Śmiechu warte. Oczywiste, jest to, że pod przykrywką pomocy humanitarnej chcą dostarczać broń. Usrańce i ich przydupasy to ludzie bez serca i za tą ropę, która w Wenezueli sobie tryska zagładzają społeczeństwo Wenezueli i grożą jej wojną. Czy ty to rozumiesz? Ja mam 39 lat i na tą papkę medialną o tym jak Wenezuela chce zmian nie dam się nabrać. Oni chcą zniesienia sankcji a nie być podnuszkiem USA. Wenezuela była najbogatszym krajem Ameryki łacińskiej z najszybciej rosnącym PKB. Jeżeli jakiś kraj się zbyt szybko bogaci USA robi wszystko żeby ten kraj wyhamować. Przykład Irak, Libia, Syria.  Libia była najbogatszym krajem Afrykańskim dziś to sterta gruzu, Irak był potęgą regionalną do którego jeździli Polacy na kontrakty zarabiać pieniądze- dziś to sterta gruzu. Syria bogaty kraj w diamenty z bardzo sympatycznym prezydentem Asadem, który chciał zmodernizować kraj na wzór zachodni- dziś to sterta gruzu. Wenezuele czeka to samo. Myślisz, że ludziom w Wenezueli się polepszy życie jak przejmie tam władze kukiełka usrańca? Zapewne się polepszy tak jak w tych 3 w/w państwach, które sa stertą gruzu. Jedno tylko płynie (oprócz Syrii)- ropa. Więc te bajki o tym, że USA wybawia z niedoli wsadź sobie w d...e gdyż jak narazie to po ich interwencjach wszystkie kraje upadają a na ulicach rządzi anarchia. Jest jeszcze Ukraina wyzwolona przez USA i zobacz jaki teraz jest tam porządek. Hahaha .Ukraina bez Krymu jest nic nie warta gdyż to w koło Krymu jest ropa. 

Portret użytkownika UPAdlina

Wenezuela to nie Rosja. Nie

Wenezuela to nie Rosja. Nie te potencjały i nie ta liga w kwestii przywódcy.
Bogaty kraj, ale gdy nakłada się na niego bandyckie sankcje, szczuje i ryje pod nim jak dzika świnia to czego oczekujesz? Jestem pewien, że gdyby nie bandyckie działania uSSmanów sytuacja w tym kraju nie wyglądałaby tak, jak dziś.
A gdy sankcje nie pomagają to następuje scenariusz np. libijski, kiedy to z wzorcowego kraju jak Libia bandyckie nato zrobiło piekło na ziemi.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Pegaz

Tak ,oczywiscie,sankcje jak

Tak ,oczywiscie,sankcje jak najbardziej ne pomogły temu krajowi,pisze o tym ze jak sie chce to sie da..Wiele krajów ma sankcje i daja rade...spojrz na Rosje ,Iran i wiele innych krajow, jesli kiedys poznasz mentalnosc tych ludzi to zrozumiesz ze oni do niczego sie nie nadaja...To nie waleczni persowie czy uparci rosjanie a leniwi indianie.

Portret użytkownika UPAdlina

Ale ja ci mówiłem, że Rosja i

Ale ja ci mówiłem, że Rosja i Wenezuela to totalnie inna liga. Mimo wszystko uważam, że kluczowe były tu działania uSSmana, któremu nie w smak fakt, że najbogatsze w ropę państwo świata jest poza jego kontrolą. Ja tak uważam, a ty może inaczej. 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Illuminat13

13 Pan jednak ciągle

13 Pan jednak ciągle ostrzegał Izraela i Judę przez wszystkich swoich proroków i wszystkich "widzących", mówiąc: «Zawróćcie z waszych dróg grzesznych i przestrzegajcie poleceń moich i postanowień moich, według całego Prawa, które nadałem waszym przodkom i które przekazałem wam przez sługi moje - proroków». 14 Lecz oni nie słuchali i twardym uczynili swój kark, jak kark ich przodków, którzy nie zawierzyli Panu, Bogu swojemu. 15 Odrzucili przykazania Jego i przymierze, które zawarł z przodkami, oraz rozkazy, które im wydał. Szli za nicością i stali się niczym - naśladując ludy wokół siebie, co do których przykazał im Pan, aby nie postępowali tak, jak one. 16 Odrzucili wszystkie polecenia Pana, Boga swego, i ulali sobie posągi - dwa cielce. Zrobili sobie aszerę i oddawali pokłon całemu wojsku niebieskiemu, i służyli Baalowi. 17 Przeprowadzali synów swoich i córki przez ogień7. Uprawiali wróżbiarstwo i czarnoksięstwo. Oddali się czynieniu tego, co jest złe w oczach Pana, drażniąc Go. 18 Wtedy Pan zapłonął gwałtownym gniewem przeciw Izraelowi i odrzucił go od swego oblicza. Pozostało tylko samo pokolenie Judy.  https://www.youtube.com/watch?v=al9otaklpl4

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Illuminat13

Wtedy Bóg rzekł: Nie może

Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat."

Rodzaju 6:3                                                                            Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. 7Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!” 8W ten sposób Pan rozproszył ich stamtąd po całej powierzchni ziemi, i tak nie dokończyli budowy tego miasta. 9Dlatego to nazwano je Babel, tam bowiem Pan pomieszał mowę mieszkańców całej ziemi. Stamtąd też Pan rozproszył ich po całej powierzchni ziemi[3] (Biblia Tysiąclecia, Księga Rodzaju 11,1-9)                                                                                                 

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Strony

Skomentuj