Chiny właśnie zakończyły testy działa elektromagnetycznego

Kategorie: 

Źródło: BAE Systems

Chiny zakończyły testy najnowocześniejszej broni morskiej na świecie - działa elektromagnetycznego. Z danych uzyskanych przez amerykański wywiad wynika, że będzie ono w pełni gotowe do działań wojennych już w 2025 roku.

Według anonimowych informatorów, którzy rozmawiali z CNBC, prototyp chińskiego działa elektromagnetycznego powstał już w 2011 roku, a pierwsze testy przechodził trzy lata później. W latach 2015-2017 broń miała zostać skalibrowana tak, by uderzać w rozszerzonych zakresach, zwiększając tym samym jej śmiertelność. Pod koniec 2017 roku działo zostało zamontowane na okręcie wojennym i rozpoczęto testy na morzu, czego nie dokonał do tej pory żaden inny naród. 

Rozwój potężnej morskiej broni następuje w momencie, gdy napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi są dość wysokie. Chińskie działo zamiast prochu używa energii elektromagnetycznej do napędzania pocisków. Według informacji amerykańskiego wywiadu, broń jest w stanie uderzyć w cel odległy o niemal 200 kilometrów.

Działa elektromagnetyczne (tzw. railgun) od dawna pojawiały się na listach życzeń rosyjskich, irańskich czy amerykańskich sił wojskowych ze względu na swoją efektywność pod względem kosztów. Zgodnie z oceną wywiadu USA, broń stosowana przez chińską marynarkę kosztuje od 25 tysięcy do 50 tysięcy dolarów za sztukę. Nie jest to jednak dokładne porównanie, ponieważ broń może zostać wyposażona w różne technologie. Dla przykładu pocisk samosterujący Tomahawk, należący do amerykańskiej marynarki wojennej jest warty aż 1,4 miliona dolarów.

Rozwój podobnego elektromagnetycznego działa przez Stany Zjednoczone pozostaje ściśle tajnym projektem, więc nie można określić jednoznacznie na jakim etapie znajdują się prace nad bronią. Chińczykom wyraźnie zależało, by ich działo było w pełni operacyjne jak najszybciej, ponieważ taka broń może stanowić cenny dodatek do ich arsenału wojskowego w jednym z najbardziej problematycznych regionów świata, czyli na Morzu Południowochińskim.

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Czy ty debilu musisz się

Czy ty debilu musisz się odezwać nawet kiedy jesteś totalnie zaorany? Mówimy o tym skąd wzięła się nazwa "Pentium", a nie o Enigmie ograniczony umysłowo turański koczkodanie. Każdy może mieć jakąś debilną wersję (ja mogę mieć np. wersję, że nazwa "Pentium" wzięła się od kaszy pencak), ale wiążące jest zdanie twórców procesora, w tym wypadku firmy Intel, choćbyś nie wiem jak wił się w swoich tępych jak radziecki sierp wypocinach. Jesteś DEBILEM ABSOLUTNYM.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Naprawdę fascynujące jest to

Naprawdę fascynujące jest to wasze ukro-banderowskie zaprzeczanie rzeczywistości w sytuacji, kiedy FAKTY stają dosłownie przed waszymi tępymi ukro-baniakami, hehehehehe! Tak jak teraz. Fascynująca jest ta wasza bezdenna tępota, hehehehe!
Mówimy o tym, skąd wzięła się nazwa Pentium ukro-baranie i ty w swoim tępym ukro-amoku twierdzisz, że jak Intel mówi, że nazwa się wzięła od greckiego słowa, a nie od nazwiska jego twórcy, to na pewno tak jest. A ja ci tępy ukrze mówię , że anglo-saskie gnidy kłamią i fałszują rzeczywistość, bo uważają Słowian za gorszą nację i uwielbiają przypisywać sobie ich sukcesy. Jako przykład podaję sprawę z rozszyfrowaniem ENIGMY ukro-jełopie. Już wiesz, dlaczego o niej wspominam ukro-indolencie umysłowy? Buhahahahaha! Dotarło? Tak więc nie jest wiążace zdanie Intela. Równie dobrze wiążące byłyby kłamstwa na anglosaskich portalach w temacie ENIGMY ukro-baranie, prawda? To, że taki tępy bander-ukr jak ty tak uważa nie powoduje, że tak jest. I nie zmieni tego twój kwik w tym temacie. Wiele źródeł podaje, że nazwa Pentium pochodzi od nazwiska Pentkovskiego. Poniał ukr?
Co do odzywania się po zaoraniu, to..........buhahahahahahaha...............ty masz w tym bezdyskusyjnie największe doświadczenie ukro-matołku. Hehehehehehehe!
Jak zwykle więc robisz z siebie mega-debila. Hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

"A ja ci tępy ukrze mówię ,

"A ja ci tępy ukrze mówię , że anglo-saskie gnidy kłamią i fałszują rzeczywistość, bo uważają Słowian za gorszą nację i uwielbiają przypisywać sobie ich sukcesy"

I dlatego wybrali nazwę "Pentium" na cześć Pentkovskiego? K... jesteś głupszy niż worek kamieni!

Portret użytkownika U_P_Adlina

W pierwszym odruchu radości

W pierwszym odruchu radości po odniesionym sukcesie, być może. Ale potem mogło być to niewygodne dla anglosaskich "nadludzi", więc trzeba było jakoś to odkręcić. Prawdy nie znam ani ja, ani ty ukro-sedesie. Natomiast "zbieg okoliczności" nazwy PENTIUM (który na początku miał nazywać się tylko i586) i nazwisko Pentkovski to trochę zbyt wielki "przypadek". No oczywiście dla tępego bander-ukra takie "przypadki" to codzienność, hehehehehe! Ale - jak głosi legenda, hehehehe - znaleziono cię na polu kapusty........liście opadły, a ukro-głąb pozostał, hehehehehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

"który na początku miał

"który na początku miał nazywać się tylko i586"

Rozumiem, że pracowałeś wtedy w Intelu i wiesz jak miał się nazywać? "Prawdy nie znam, ale będę pie...ł od rzeczy bo jestem turańskim koczkodanem i zawsze idę w zaparte".

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

Przeczytałeś całość kretynku

Przeczytałeś całość kretynku czy tylko ten fragment, a resztę jak zwykle wykropkowałeś?

"Pentium miał się oryginalnie nazywać 80586 lub i586, jednak ponieważ Intel nie mógł zarejestrować samych cyfr jako znaku towarowego, wybrano nazwę "Pentium". Niemniej w pierwszych programach powstałych w tym czasie i w ich dokumentacji używano często nazwy "i586". Nazwa wzięła się z greckiej cyfry pięć - Pente, gdyż była to piąta generacja procesorów, i końcówki łacińskiej -ium."

Powinieneś w końcu zrozumieć dlaczego Pentium nazywa się Pentium, ale nie, padalec będzie szedł w zaparte potwierdzając, że jest totalnym przygłupem.

Portret użytkownika U_P_Adlina

A ty jak to masz w zwyczaju

A ty jak to masz w zwyczaju ukro-jełopie znowu manipulujesz swoimi wypowiedziami, żeby tylko wyszło na twoje, hehehehe!
W swoim poprzednim tekście poddałeś w wątpliwość to, że Pentium miał się nazywać i586, więc ja ci udowodniłem, że pierdzielisz farmazony, prawda? Tekst, który zacytowałeś tylko to udowadnia, buhahahahaha!
Powtarzam ci jeszcze raz, że ja uważam iż Intel nie ma ochoty przyznawać, że nazwa procesora pochodzi od nazwiska jego twórcy Słowianina-Rosjanina Pentkovskiego, więc ściemnia, że od greckiego słowa. Ja tak uważam i potwierdzają to niektóre źródła. To, że ukro-padalec chory na fiksację rusofobiczną taki jak ty na samą myśl o takiej możliwości dostaje ataku białej gorączki i piany na ukro-pysku, tego nie zmieni, prawda? Hehehehe! Rozumie to ukro-przygłup, ośmieszony kolejny raz?
PS: No i co? Twierdziłeś ukro-baranie, że Pentium nie miał nazywać się i586.......,prawda? Znowu więc błazenada z twojej strony ukro-sedesie, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

Jak zwykle wykazujesz się

Jak zwykle wykazujesz się totalnym debilizmem. Pisałem, że ty nie możesz wiedzieć jak się miał nazywać. Sam pisałem tępaku, że procesor występuje pod różnymi nazwami (wspominałem nazwę P5). Jesteś tak głupi, że aż ciężko w to uwierzyć... Pisałeś tępaku, że nazwa z całą pewnością wzięła się od Pentkovskiego, manipulowałeś cytatami (wykropkowując słowo legend, które było nie po twojej myśli), pisałeś, że Pentkovski kierował pracami nad Pentium, myliłeś Pentium z Pentium III.... Jak dalego jeszcze zabrniesz w manipulacjach, głupocie i imbecylizmie?

Portret użytkownika U_P_Adlina

Jak zwykle pisząc takie

Jak zwykle pisząc takie tekściny ośmieszasz się bander-ukrze.
Pisałeś tak kwestionując to co powiedziałem w temacie faktu, że Pentium nazywał się na początku i586. To właśnie zakwestionowałeś tępy chachełku od tymy. Z tego jednak wynika, że ja nie pracowałem wówczas dla Intela, ale jednak wiem, że nazwa procesora była wtedy i586, a nie Pentium. Żeby to wiedzieć, nie trzeba było wtedy pracować dla Intela ukro-indolencie umysłowy, hehehehe!
Nie pisałem, że "nazwa wzięła się z całą pewnością od Pentkovskiego" ukro-łgarzu. Znowu manipulujesz tekstami. Pokaż mi, gdzie ja pisałem, że "z całą pewnością"? Nie wyraziłem się w taki sposób. Kto więc jest tu manipulantem ukro-bęcwale?
Napisałeś, że Pentkovski w ogóle nie kierował pracami nad Pentium. Bez wyszczególniania na Pentium I i Pentium III. Znowu manipulujesz wypowiedziami tępy ukro-świniołaku, a zarzucasz to innym. Jakim trzeba być debilem, aby robić to pomimo tego, że twoje posty są widoczne jak na dłoni i wszystko można sprawdzić? Typowy ukro-jełop, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

Masz tępaku na stronie Intela

Masz tępaku na stronie Intela objaśnione skąd wzięli nazwę Pentium. Ja wiem, że kacapy tworzą swoją mitologię, ale nie ma ona kompletnie nic wspólnego z prawdą. Ja też mogę twierdzić, że procesory Pentium wzięły nazwę od kaszy pęcak, jednak wiążące imbecylu jest zdanie twórców. Bo to twórca wie skąd wzięła się JEGO nazwa książki, filmu, samochodu czy dowolnego innego produktu. Doprawdy ciężko spotkać większego kretyna od ciebie by w obliczu niepodważalnych argumentów upierać się przy swoim imbecylizmie umysłowym. Ty w ogóle umiesz czytać po angielsku? 

"How Did Intel Name the Intel® Pentium® Processor?

The Intel® Pentium® Processor is a name we chose for our family of Intel® Microprocessors. It doesn't hold any real meaning on its own. The reasons for choosing a specific name are complex. We selected a trademarkable name with the right, high-tech associations.

The name doesn’t refer to a Greek God, but it is related to the Greek language.

The Greek word for five is Penta. Since the Pentium Processor was the next-generation processor after the 486, we wanted to associate the name with five. Hence the Pent portion of the name.

As you may know from chemistry class, many elements end in ium (Helium, Uranium, and so on). The Pentium Processor is a key element in PCs. Hence the ium."

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000015022/programs.html

Portret użytkownika euklides

Medium po co się wtrącasz nie

Medium po co się wtrącasz nie czytając całego wątku? "Dyskusję" o tym artykule mam już za sobą, gdzie wskazałem manipulację padliny, który dla potwierdzenia swego wrodzonego imbecylizmu wyciął słowo LEGEND aby klasycznie manipulować faktami. 

"In February 1993 Pentkovski started his career at Intel "

W 1993 to Pentium już debiutował na rynku. Pracami kierował Vinod Dham

https://en.wikipedia.org/wiki/Vinod_Dham

Pentkovski kierował zespołem pracującym nad Pentium III. Najpierw było Pentium, potem Pentium II, a potem Pentium III. Zrestą o czym ja będę z laikami dyskutował.

Portret użytkownika U_P_Adlina

A co ci się nie podoba bander

A co ci się nie podoba bander-ukrze? Czego kwiczysz?
Co ty wykazałeś ukro-niemoto umysłowa? Co wykazałeś ukro-sedesie w tym artykule? Chyba tylko to, co zwykle..........że jesteś ukro-indolentem umysłowym, hehehehe! W tym artykule nie ma słowa "legenda", więc jak zwykle bredzisz chachełku od tymy. 
Buhahahaha! Przed chwilą ukro-imbecylu napisałeś, że Pentkovski nie kierował pracami zespołu!!!!!!!! Buhahahahaha! A teraz piszesz, że KIEROWAŁ? Buhahahahaha! Facet, przecież ty jesteś psychicznie chory. Już sam tak się zaplątałeś w swoich manipulacjach, że nie wiesz, co wcześniej napisałeś ukro-deklu, buhahahahaha!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

Słowo "legenda", które

Słowo "legenda", które wykropokowałeś jest w Wikipedii do której link wcześniej podałeś, a teraz podała Medium. Całkowicie się już gubisz biedaku,  widać te dwa linki to za dużo na twoją przemęczoną głowę. Pentkovski kierował pracami nad Pentium III (słownie TRZY). Jedne, dwa, trzy. Najpierw ukazał się procesor Pentium, potem Pentium II, a dopiero potem Pentium III. Pracami nad pierwszym Pentium kierował Vindo Dham. Pentkowskiego w czasie projektowania pierwszego Pentium w Intelu nawet nie było. Pentium debiutował na rynku w marcu 1993 (prace projektowe zaczęły się pod koniec lat 80), a Pentkowski zatrudnił się w lutym tego samego roku i dopiero rozpoczął swoją karierę w Intelu. Potem wybił się i kierował zespołem projektującym Pentium III. Rozumiesz czy nadal za trudne?

Strony

Skomentuj