Czarnobyl zapomnianą przyczyną epidemii chorób onkologicznych

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wczoraj minęła 27 rocznica awarii w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Tak jak w przypadku Fukushimy wypadkiem świat interesował się w ograniczonym czasie a potem wszyscy zapomnieli o niebezpieczeństwie jakie zostało wtedy wyemitowane. Oprócz tego, że Czarnobyl był dramatem dla Ukrainy stał się tez przyczyną chorób tarczycy i onkologicznych. Obecna epidemia raka z pewnością ma jakiś związek z emisjami z Czarnobyla.

 

W wyniku wypadku, który wydarzył się 26 kwietnia 1986 w Elektrowni Jądrowej w Czarnobylu zanieczyszczone zostało około  42 tys. kilometrów kwadratowych Ukrainy, 57 tys. kilometrów kwadratowych terytorium Rosji i ponad 46,5 tys. kilometrów kwadratowych Białorusi. Na obszarze tym żyło 6 mln 945 tys. ludzi. Była to pierwsza elektrownia atomowa na terenie Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Do dzisiaj jej ruiny stanowią poważny problem ekologiczny i są zabezpieczane wysiłkiem wspólnoty międzynarodowej.


Oficjalne dane wskazują na to, że do dzisiaj była to największa  katastrofa technologiczna w historii wykorzystania „pokojowego atomu”. Aby wyeliminować konsekwencje katastrofy, ZSRR przesiedlił wtedy 800 tys. obywateli. Wielu z nich umarło potem przedwcześnie. Trzeba jednak przyznać, że ofiarność Rosjan i Ukraińców walczących z tym tragicznym problemem była ogromna a decyzja zasypania reaktora nadwyraz słuszna.

 

Długofalowe skutki emisji czarnobylskich sa trudne do ustalenia, ale obecnie obserwujemy wielki wzrost ilości zaburzeń pracy tarczycy i w tym wypadku z dużą pewnością jest to pamiątka po Czarnobylu. Dochodzi tez do wielu mutacji genetycznych i niektóre dzieci w Polsce rodzą się nawet bez tarczycy. W takim wypadku konieczne jest podawanie hormonalnych substytutów medycznych. Oczywiście najbardziej widocznym wpływem emisji radioaktywnego cezu i jodu jest gwałtowny wzrost ilości chorób onkologicznych, który poza czynnikami środowiskowymi z pewnością został zwiększony poprzez oddziaływanie substancji radioaktywnych, które wytoczyły się z uszkodzonej radzieckiej elektrowni atomowej.
 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Czarna parada już czeka, martwi machąja z daleka...

Portret użytkownika ojciec

To nie była żadna awaria

To nie była żadna awaria tylko zemsta głównego inżyniera w elektrowni, który wykorzystał okazję w postaci testów bezpieczeństwa do zrealizowania szatańskiego planu i podkręcił do absurdu parametry testu. Wiedział doskonale jaki będzie efekt. Ten facet spowodował wcześniej eksplozję na ruskim okręcie atomowym. Stracił syna. Był mocno napromieniowany i było mu wszystko jedno.
Co ciekawe bydlak dożył późnejnej starości. Jego koledzy po przeszczepach skóry niestety nie. A problemy z tarczycą mam m.in. ja i dużo ludzi których znam, którzy byli w szkole, gdy nadleciała chmura radioaktywna. Podano nam płyn lugola, niestety zamiast paru kropli na kieliszek wody wszyscy dostaliśmy kieliszek skoncentrowanego płynu...

Portret użytkownika kadniw67

To całe promieniowanie w

To całe promieniowanie w atmosferze od 1945 roku to nie tylko sprawka wielu awarii w reaktorach "cywilnych" tych znanych i tych zatuszowanych przed opinią publiczną. Dochodzą do tego skażenia wywołane katastrofami w przemyśle zbrojeniowym ,no i cały ten syf z testowania wybuchowego broni atomowej w atmosferze..

Portret użytkownika D.I.

Ten co nawołuje ludzi do

Ten co nawołuje ludzi do rewolty, powinien sam ją sobie wywołać nie naganiać innych!
Polacy nie dadząsię już nigdy nabrać-sprzedani w Jałcie w 1945r. (bo Stalin dostał to,co chciał) mają teraz satysfakcję:Rosja wymiera i Zachód wymiera,trwa muzułmanizacja bogatej Europy!Czarnobyle-było ich do dzis kilkadziesiąt a nie jeden okaleczają zarówno bogatych jak i biednych na nowotwory.Ci bogaci lada moment zjedzą swe fortuny, popijając i przejadając jeden banknot drugim banknotem.
Kropidlak w powiertrzu,czyli zabójcza bakteria nie do opanowania, skażenie promieniotwórcze powietrza,ziemi uprawnej wody  itd.
Miłego umierania na nowotwory życzę bogatym chamom i ich całym rodzinom,za to,że zadrwili z Polaków w 1939, w 1945,w 1980/1 oraz w 1989 r.
 
 

Portret użytkownika lukas203

  DO TOMEK Tomekcvfd podaj

 
DO TOMEK Tomekcvfd podaj linkac jak mozesz do artykułu jesli taki istnieje z ta zywnoscia warto moze taka mala kampanie przeprowadzic informacyjna w intrernecie jesli to pewne to czas na zmiany bo tak dluzej byc nie moze

Strony

Skomentuj