Mieszkaniec Indii chce pozwać swoich rodziców za urodzenie go bez jego zgody

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Dziwność współczesnego świata nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. Niektórzy ludzie naprawdę sądzą, że dzieci powinny same wybierać swoją płeć według własnego uznania, a inni twierdzą, że rodzice nie powinni decydować się na dziecko bez jego zgody. Pewien mieszkaniec Indii poszedł o krok dalej i zapowiedział, że złoży pozew przeciwko matce i ojcu.

 

27-letni Raphael Samuel w wywiadzie dla indyjskiego portalu The Print nazwał swoich rodziców hipokrytami. Mężczyzna twierdzi, że przyszedł na świat wyłącznie dla ich przyjemności a rodzice nawet nie zapytali go, czy on sam tego chce. Właściwie to jak mieliby tego dokonać?

 

Raphael Samuel uważa, że choć posiada wspaniałe życie, nie widzi sensu dla swoich narodzin i on sam nie zamierza mieć dzieci w świecie, w którym trzeba przez prawie całe życie pracować i płacić podatki. Samuel kocha swoich rodziców, ale mimo wszystko pozwie ich do sądu.

27-latek jako antynatalista jest przekonany, że ludzie decydują się na dzieci wyłącznie z pobudek egoistycznych i świadomie narażają je na cierpienia i ciężkie życie we współczesnym świecie. Narodziny są przez niego traktowane jako przymus.

 

Raphael Samuel należy do niewielkiej, choć stale powiększającej się społeczności indyjskiej o podobnych poglądach. W mediach społecznościowych powstają strony poświęcone tematyce antynatalizmu, a zwolennicy tego stanowiska filozoficznego wezmą udział w pierwszym ogólnokrajowym spotkaniu, które odbędzie się 10 lutego w Bengaluru.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Wszystkim antynatalistom

Wszystkim antynatalistom polecam seans hipnozy regresywnej. Wtedy zrozumieją dlaczego przyszli na świat, dlaczego właśnie do takich a nie innych rodziców i jakie mają zadania w tym życiu.

A tak na marginesie, to słówko antynatalista spotykam pierwszy raz. Widzę, że jankeska mentalność sięgnęła wielu zakątków świata, które nawet trudno o to podejrzewać.

Portret użytkownika Max 1983

Ostatnio się już tu mało

Ostatnio się już tu mało udzielam ale temat ciekawy.Facet ma troche problem ,bo choć zgadzam się z ogólną tezą że życie jest bez sensu, to cięzko tak do końca ustalić winnego tego że musi żyć.Sam przy jakimś temacie podałem ten przykład(czyli że nie prosiłem się na świat)jako zaprzeczenie idiotycznego stwierdzenia że Bóg daje nam jakąś wolną wolę.Nie ma czegoś takiego jak wolna wola, właśnie z tego powodu że nikt mi nie dał wyboru czy chce być na tym świecie.

Pozywanie rodziców jest jednak kłopotliwe bo po pierwsze sex to kwestia naturalnych potrzeb, a cięzko kogos winić za to że posiada potrzeby...to tak jakby winić kogoś za to że je.Oczywiście można się zabezpieczać i nie mieć dzieci ,ale po pierwsze mozliwość wpadki zawsze istnieje, a po drugie w róznych krajach róznie te kwestie wyglądają ,podejrzewam że akurat w Indiach słabo.Pozatym równie dobrze rodzice mogą się tłumaczyć tym że nie mogli załozyć że syn będzie miał pretensję że się urodził ,bo nie można z nim było odbyć rozmowy....więc rodzice to moim zdaniem zły wybór.

Mógłby oskarżyć Boga(o ile w jakiegoś wierzy)Ale tu by zaistaniało pytanie konkretnie którego?/Zakładam że facet może miec najbliżej do Hinduizmu ....średnio się tym interesuje ,z tego co wiem odłamów Hinduizmu jest wiele ,większość zakłada reinkarnacje ,czy on wierzy w jakiegoś osobowego Boga?A zresztą po co pozywac Boga jak ten nie stawi się na rozprawę??

Tak więc zgadzam się co do zasady i cieszy mnie że są ludzie(nawet nie wiedziałem)którzy podobnie jak ja uważają że życie nie ma żadnego celu ,że powstaliśmy z przypadku i w zależności od przypadkowych zbiegów okoliczności mamy gorsze lub lepsze istnieje zakończone śmiercią po której nic nie ma.(choć to ostatnie tzn że nic nie ma to już moje dopowiedzenie ,podejrzewam że cześc tych antynatalistów tak uważa, częśc ma może inne zdanie).Cieszy mnie tez że są osoby(może to nawet najwazniejszy fragment tego wszystkiego)uważające że przedłuzanie gatunku nie ma sensu!!Sam uważam że ludzie powinni przestać się rozmnażać i wyginąć wraz z ostatnim człowiekiem na ziemi....oczywiście to nie realne ,ale nie o realizm tu chodzi a pogląd.

A co do hipnozy regresywnej to mimo mojego sceptycyzmu chętnie bym spróbował ,ale obecna sytuacja finansowa nie skłania mnie do wydawania pieniędzy na oszustów ,a zakładam że w Poznaniu(czy okolicach)jest wielu hipnotyzerów ,ale może jeden z nich nie jest szarlatanem.To jak z uzdrowicielami.Ciekawe ilu z nich na moje pytanie zapłace panu/pani ,ale dopiero wtedy jak mnie pan/pani wprowadzi w hipnoze, a później udowodni że mówiłem o swoich wcześniejszych wcieleniach(wystarczy dyktafon włączyć)odpowiedziało by pozytywnie ,a ilu zaczeło by pie...ć głupoty i odwracać kota ogonem.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Rolfi

"mozliwość wpadki zawsze

"mozliwość wpadki zawsze istnieje" dobra linia obrony dla rodziców - Wcale Cię synu nie chcieliśmy ale producent prezerwatyw nas oszukał i to nie nasza wina ... Smile

Swoją drogą to sprowadzanie dzieci na taki świat jaki mamy w niektórych przypadkach można nazwać egoizmem i zupełnym brakiem odpowiedzialności.Czyż nie tak ?

Portret użytkownika Max 1983

Widzę całę zastępy ludzi

Widzę całę zastępy ludzi kompletnie bez perspektyw ,snujących się po tym świecie jak zoombi....ale płodzą się na potęgę, wiedzac przecież że ich dzieci większości czeka ten sam los.Mieszkam na przeciw takiego miejsca zwanego potocznie barakami.Tam już chyba 5 pokolenie rośnie....ostatnio wspieli się na wyższy rozwój cywlilizacji i kanalizację mają.Ale tak poważnie ,każde kolejne pokolenie to kalka rodziców.Słabe wykształcenie ,drobni przestępcy ,alkoholizm ,domy....no cóz nazwa baraki wiele mówi.I co??będzie kolejne pokolenie??Oczywiście że będzie, już 15 latki tam w ciąży chodzą.Dla mnie to tępe bezmyślne bydło ,skazujące kolejne istoty na taki sam pozbawiony sensu i często pełne cierpień żywot jaki on mają.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Max 1983

No oczywiście że jest to

No oczywiście że jest to egoizm ,zresztą chyba w swoim wpisie to uwypukliłem??Nie tyle bronię rodziców co staram się dostrzegać punkt widzenia obu stron::)A przepraszam, co nie jedno bardziej rozgarnięte dziecko płodzone w ostatnich 2-3 latach sobie pomyśli gdy będzie miec kilkanaście lat i usłyszy o tym że w tamtym czasie istniał program 500+???Bo ja bym sobie pomyślał że jestem na świecie bo mamusi i tatusiowi się akurat opłacało finansowo bym na tym świecie był.Poniżej odpowiadam jeszcze jednej osobie na wpis i tam już mocno uwypuklam egoizm rodziców ,bo zwykle dzieci są im potrzebne na tej samej zasadzie jak szczeniaka kupujemy...bo taki milusi ,fajniusi no i koleżanka też ma.

Są jednak dużo bardziej ewidentne przypadki nie tylko egoizmu, ale i czystej głupoty rodziców.Jeśli ludzie mają jakieś wady genetyczne o których wiedzą ,albo żyją w nędzy ,albo przebywają w środowiskach niebezpiecznych (narkomani ,prostytutki)i decydują się na dziecko(o ile to świadoma decyzja)to uważam że takie dziecko ma potem wszelkie prawo winić rodziców za wiele złych rzeczy które mu się przytrafią ,od kwestii zdrowotnych po czysto życiowe ,bo jak ktoś dorasta w patologii to łatwo nie ma.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika &

Zadania powiadasz, w

Zadania powiadasz, w lukrowanym świecie simsów rządzonych przez szatańskie elity banksterów? Taka regresja to już jest satanizm.

Najbardziej naturalnym stanem rzeczy i inkarnacji jest sama natura. Swobodny przepływ energii. U ludzi nie ma swobody jej przepływu.

akurat przed chwilą na antenie głupawej telewizji TVN być taki film pt. Wierna. Nigdy nie oglądam tv ale jakoś wszedłem do pokoju siostry i mnie zainteresował. Chczesz służyć takiemu człowiekowi jak ten David? Mieć zadania dla jego świata?

Portret użytkownika &

Zadania powiadasz, w

Zadania powiadasz, w lukrowanym świecie simsów rządzonych przez szatańskie elity banksterów? Taka regresja to już jest satanizm.

Najbardziej naturalnym stanem rzeczy i inkarnacji jest sama natura. Swobodny przepływ energii. U ludzi nie ma swobody jej przepływu.

Strony

Skomentuj