Nowe żądania USA wobec Polski. IPN ma przekazać część dokumentów do Muzeum Holokaustu

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Pani Ambasador USA, Georgette Mosbacher, przysłana na placówkę w Warszawie przez prezydenta Donalda Trumpa, wsławiła się tym, że praktycznie od początku swojej aktywności "dyplomatycznej" wzbudza wielkie kontrowersje swoimi działaniami. Raz za razem interweniuje ona w naszym kraju niczym dawny carski namiestnik Mikołaj Repnin. Ostatnia afera z jej udziałem dotyczy żądania przekazania części archiwów IPN do Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.

 

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że pani ambasador Mosbacher żąda archiwów IPN dla Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie. Ogłoszono, że w tym celu szantażuje rząd Morawieckiego. Brak współpracy miał oznaczać, że Amerykanie nie zgodzą się nas okupować i powstanie "Fort Trump", który mamy im zbudować, stanie pod znakiem zapytania.

 

Rzekome żądanie pani ambasador wzbudziło zaskoczenie i oburzenie w polskojęzycznych sieciach społecznościowych. Ostatecznie sama Georgette Mosbacher zdementowała doniesienia o tym, że używała takiego szantażu względem polskiego rządu.

"Pogłoski w mediach, że Stany Zjednoczone łączą kwestię archiwum IPN ze współpracą z Polską w zakresie bezpieczeństwa, są nieprawdziwe" - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Mimo oficjalnego zdementowania uzależnienia przekazania dokumentów do USA od decyzji okupowania naszego kraju, wygląda na to, że na wszelki wypadek wypełnimy oczekiwanie ambasady USA. Wybrane teczki IPN rzeczywiście trafią do Waszyngtonu i zasilą kolekcję Muzeum Holokaustu!

 

Tajemnicą pozostaje to o jakie dokumenty chodzi. Jedna z hipotez zakłada, że niektóre teczki IPN mogłyby zostać użyte w celu przeciwdziałania planom uzyskania odszkodowań za bezspadkowe mienie obywateli polskich narodowości żydowskiej. Żądanie to zostało zwerbalizowane w formie amerykańskiej ustawy 447, zobowiązującej największe mocarstwo świata do uzyskanie rekompensat dla organizacji żydowskich, za nieruchomości należące do Polaków z ich plemienia.

Władze IPN reagują bardzo nerwowo na pytania o przekazywane archiwum. Wielu członków Kolegium IPN natychmiastowo banuje na Twitterze za samo pytanie o zasadność takich decyzji. Oficjalnie w przekazywaniu części polskiego archiwum do USA nie ma nić dziwnego

 

Współpraca z Muzeum Holokaustu trwa od lat, ale do tej pory była na zasadzie wzajemności, czyli jedno pudełko z dokumentami z ich strony i jedno pudełko z naszej strony. Nowa umowa będzie zakładała, że będziemy przekazywać więcej niż otrzymamy, co jest uzasadnione dysproporcja co do ilości przechowywanego materiału historycznego przez stronę polską w stosunku do strony amerykańskiej.

 

To niesamowite czym stała się Polska w ostatnich latach. Wygląda to tak jakby nasz kraj przegrał jakąś wojnę, o której nie wie społeczeństwo. Z tego powodu trwa okupacja, w którą nadal mało kto wierzy. Co więcej ci, którzy nas podbili raz za razem szantażują nas, że sobie pójdą i zostawią nas na pożarcie sąsiadów, z którymi również przez nich się skłóciliśmy.


Zamiast dbać o dobre stosunki z sąsiadami jesteśmy z wszystkimi na wojennej ścieżce. Za pomocą coraz bardziej topornej propagandy utrzymuje się Polaków w niewiedzy, co do naszej rzeczywistej sytuacji. A jest ona taka, że staliśmy się kolonią, bantustanem, z którym nikt się już nie liczy i można go nawet szantażować, brakiem ochoty do okupowania go. Czy można upaśc niżej? 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Karen

Nie dlatego... Chazaria chce

Nie dlatego... Chazaria chce kompletnie zniszczyć Polaków, żeby przejąć nasz bogaty, słowiański kraj!

Portret użytkownika SAJANIN

niech juz lepiej ipn robi

niech juz lepiej ipn robi backup bo watpie zeby zydki odpuscily(w koncu tu chodzi o gruba kase) i jak to sie stanie to natentychmiast trzeba wypierdolic obecny rzad na zbity ryj z wilczym biletem wjazdu do kraju.

Portret użytkownika Skawr

Ten ,, rząd " to już dawno

Ten ,, rząd " to już dawno trzeba było wywalić jak każdy poprzedni. Śpijcie dalej a wy i wasze dzieci obudzie się w innej rzeczywistości. 

Portret użytkownika SAJANIN

chyba wasze dzieci i wnuki ja

chyba wasze dzieci i wnuki ja nie mam i nie planuje w najblizszym czasie bo to co oni chca zrobic to przechodzi ludzkie pojecie i niestety to bedzie koniec jak tylko wejdzie jeszcze 5G

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Co do szkodliwych skutków

Co do szkodliwych skutków jakie niesie ze sobą sieć 5G, to pełna zgoda. Już związana z tym rozbudowa nadajników przyczyni się do zwiększenia promieniowania elektromagnetycznego mającego wpływ na ludzkie zdrowie i życie. Przez to wzrośnie liczba chorych na nowotwory, raka mózgu i serca oraz przyczyni się do problemów z funkcjonowaniem układu nerwowego. Przyszłość rysuje się w czarnych barwach. Obawiam się tego, co jeszcze zrobi ten rząd, bo do wyborów parlamentarnych pozostaje coraz mniej czasu. Zawraca się ludziom głowy atakiem na Magdalenę Ogórek oraz apelami Grzegorza Schetyny, Katarzyny Lubnauer czy Władysława Kosiniaka-Kamysza o stworzenie wspólnego bloku opozycji na wybory do europarlamentu oraz do Sejmu i Senatu, odciągając ich uwagę od nachodzącego zagrożenia, jakim jest wprowadzenie tej śmiercionośnej sieci.

Portret użytkownika WOLNOŚĆ - obecnie KORWIN

E-liminacja/wy sied lenie:

E-liminacja/wy siad lenie: Polacy 80-85%
Rosjanie 50-60%

"Amerykanie-finansowali-hitlera-nazistow-niemiecki-cud-gospodarczy-i-ii-wojne-swiatowa"

To był holkaust Polaków,wybito 12,6 mln(35% populacji)", a w Jałcie Gruzinowi SS talinowi SS przedali

Niestety tylko 5% od JKM w kRaju myśli-połączyło Polaków przeciw koMuchom POPiSu i pasożytom niszczącym kRaj 95% was? (łącznie z władzią) ciągnie na rzeź jak przodki 666, 1573, 1655, 1772, 1939, 1989.. 2019

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No i mamy pełny efekt

No i mamy pełny efekt gównokracji, gdzie byle ciota w krawacie za odpowiednią łapówę podpisze co trzeba. Władza w rękach "ludu". Nie ma chyba lepszego ustroju niż gównokracja dla rozwoju korupcji i postępującego zniewolenia. O przepraszam, ono postępuje nieustannie, postępującego ujawniania nam na jakim zakręcie dupy jesteśmy. 

Portret użytkownika Ha$s

Nie ma nadzieji ! Czeka Nas

Nie ma nadzieji ! Czeka Nas niewolnictwo albo cud ( jakiś meteor w Atlantyk albo morze Śródziemne ewentualnie wojna daleko od Polski ..ale taka światowa , którą przegrają angloeskimosi.

Portret użytkownika euklides

Deklaracja narodowa.

Deklaracja narodowa.

1. Jestem Polakiem zwanym historycznie Lechitą lub Lachem. Deklaruję się nie szkodzić innym członkom mojego narodu.

Kto podpisuje strzałka w górę.

Strony

Skomentuj