Chiny właśnie zakończyły testy działa elektromagnetycznego

Kategorie: 

Źródło: BAE Systems

Chiny zakończyły testy najnowocześniejszej broni morskiej na świecie - działa elektromagnetycznego. Z danych uzyskanych przez amerykański wywiad wynika, że będzie ono w pełni gotowe do działań wojennych już w 2025 roku.

Według anonimowych informatorów, którzy rozmawiali z CNBC, prototyp chińskiego działa elektromagnetycznego powstał już w 2011 roku, a pierwsze testy przechodził trzy lata później. W latach 2015-2017 broń miała zostać skalibrowana tak, by uderzać w rozszerzonych zakresach, zwiększając tym samym jej śmiertelność. Pod koniec 2017 roku działo zostało zamontowane na okręcie wojennym i rozpoczęto testy na morzu, czego nie dokonał do tej pory żaden inny naród. 

Rozwój potężnej morskiej broni następuje w momencie, gdy napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi są dość wysokie. Chińskie działo zamiast prochu używa energii elektromagnetycznej do napędzania pocisków. Według informacji amerykańskiego wywiadu, broń jest w stanie uderzyć w cel odległy o niemal 200 kilometrów.

Działa elektromagnetyczne (tzw. railgun) od dawna pojawiały się na listach życzeń rosyjskich, irańskich czy amerykańskich sił wojskowych ze względu na swoją efektywność pod względem kosztów. Zgodnie z oceną wywiadu USA, broń stosowana przez chińską marynarkę kosztuje od 25 tysięcy do 50 tysięcy dolarów za sztukę. Nie jest to jednak dokładne porównanie, ponieważ broń może zostać wyposażona w różne technologie. Dla przykładu pocisk samosterujący Tomahawk, należący do amerykańskiej marynarki wojennej jest warty aż 1,4 miliona dolarów.

Rozwój podobnego elektromagnetycznego działa przez Stany Zjednoczone pozostaje ściśle tajnym projektem, więc nie można określić jednoznacznie na jakim etapie znajdują się prace nad bronią. Chińczykom wyraźnie zależało, by ich działo było w pełni operacyjne jak najszybciej, ponieważ taka broń może stanowić cenny dodatek do ich arsenału wojskowego w jednym z najbardziej problematycznych regionów świata, czyli na Morzu Południowochińskim.

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

Portret użytkownika Swekerden

Takie działo mogą zrobić

Takie działo mogą zrobić dzieci w  pierwszej klasie szkoły podstawowej, z rury pcv i drutu miedzianego nawiniętego na nią, oczywiście w mniejszej skali, ale rozmiar się nie liczy, chodzi o poprawny chód takiego działa. Dziwię się , że wolnej Polsce nie mamy jeszcze takich dział na każdym dachu, przecież to technologia tania, jak barszcz, a każdy kraj ościenny bałby się nas, jak diabeł święconej wody. Z takimi działami ludzie mieliby większą siłę głosu w demokracji głosu, albowiem tam są ludzie , wolni, gdzie mają prawo do działek  elektomagnetycznych, czyli prawo do cewek działających przecież jak elektromagnes. W dzwonkach tradycyjnych było takie działo, przyciągało co trzeba i uderzało w gong dzwonkowy, podobnie jak budzik nakręcany dzwoniący, tylko tam zamiast działa była sprężyna zwijana nakręcana, jak sam budzik. Dziękuję za uwagę towrzysze i towarzyszki, słuchacze i słuchaczki. Dowidzenia, do zobacznie meine Dammen und Herren, Aufwieder....

 

Portret użytkownika Kwazar

Jak ja kocham takich

Jak ja kocham takich nałukowców jak ty. ZAJEBISTYCH  :))))) "Takie działo mogą zrobić dzieci w  pierwszej klasie szkoły podstawowej" No a jak zrobiom dzieci w ten desencoś jak Batman, Superman i inne dziwolągi ....Spoko na luzie ! ...No i procę na gumkę to co ? Szkoda że na TE REWELACJE  nie wpadnąłłłłem w odpowiednim czasie.Wszystkie strrrresssa z nauczycielami DZISIAJ miałbym z głowy.Ok Zastanów się ponownie i SKUP SIĘ jeszcze raz, bo szansę masz jako ta tzw. "Przyszłość narodu"Takimi jednak mega głupotami to ty .....nawet i daleko możesz zajść.Ja powiem sobie tylko QURFA poddaję się takim mądrośćiom bo wyjśćia nie ma.

Portret użytkownika Swekerden

Nie wpadnąleś na te rewelacje

Nie wpadnąleś na te rewelacje, wcześniej ?  To jaki  poziom  zajebistości reperezentowany jest przez  twój potencjał  podczaszkowo - mózgowy   ? Proste rzeczy, a wzbudzać  się zdają zdumione szemranie oponujące , jednakże , jak daje się wyczuć, zawarta jest tu, nuta rozsądkopodobnej pomroczno- jasnej refleksji, zdradzającej objawy zadaku na przytmoność oceny, uzsadniającej za zasadną rzeczoną argumentację, albowiem najprostsze do realizacji są proste rozwiązania znane od dawien dawna, jak choćby rzeczone działko Gaussa, o ktrórym można było już przeczytać w średniowieczu, gdy bramy krakowskiego zamku były zamykane na agrafki, a ty mi tu, że nie wpadłem,nie widziałem. Pretensje do garbatego, że ma dzieci proste.

Portret użytkownika 23

To działko może również

To działko może również posłużyć do wyzwolenia Syberii, jak już ktoś raczył zauważyć, bo tylko do tego się nadaje. Jakiś UPAiński, czy tam Ruski Debil tam niżej twierdzi, że w Chinach nie ma komunizmu. Czerwona partia ingeruje w każdą swerę życia Chińczyka, wyznacza ile dzieci powinno mieć małżeństwo (do niedawna można było mieć 1 dziecko, teraz partia pozwoliła na 2), przyznaje lub odejmuje punkty obywatelom, zakazuje zajmowania się polityką (a co gorsza już jakby ktoś pomyślał o krytykowaniu władzy ludowej), morduje obywateli, którzy nie spełniają standartów partyjnych, trzyma swoją czerwoną łapę na stronach internetowych, gazetach, programach TV (tam można mówić, oglądać i czytać tylko to na co zezwala partia), nie zezwala na wolność wyznania (można wierzyć tylko w koncesjonowane i kontrolowane przez partię doktryny religijne). Komuniści ze wszystkich swer, w które ingerowali, poluzowali tylko delikatnie i na najniższym szczeblu gospodarkę i od razu znajdują się kretyni, co mówią, że w Chinach nie ma już komunizmu. To samo zrobił Lenin w Rosji (czy tam Związku Sowieckim) w  1921-1929, nazywało się to Nowaja ekonomiczeskaja politika w skrócie NEP. UPAdlina ty chyba jakiś nierozumny żyd z Ukrainy jesteś.  

Portret użytkownika euklides

Dokładnie tak. Państwo

Dokładnie tak. Państwo chińskie robi NEP, tylko na znacznie większą skalę. Chińską gospodarkę czeka na końcu kolaps, ale zanim to nastąpi zdążą napsuć krwi światu, a najbardziej Rosji, co chazarski agent padlina ma całkowicie w d... wykonując propagandowe zalecenia bolszewickiego Kremla.

Portret użytkownika UPAdlina

Hehehehe! Śmiać mi się z was

Hehehehe! Śmiać mi się z was chce bander-ukry. Tak liczycie na tę wojnę Rosji z Chinami, bo nie ma już nic innego, co mogłoby uratować bandyckiego uSSmana od którego zależy istnienie waszego nazi-banderowskiego grajdołka, hehehehe! 
Ale zapominacie, że Chińczycy i Rosjanie nie mają IQ na poziomoe pudełka po butach jak wy bander-ukry i nie dadzą takiego prezentu krowopasowi zza oceanu, hehehehe! Tak więc sobie, a muzom ukro-sedesie pokwikuj, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

Typowe dla debila z

Typowe dla debila z cywilizacji turańskiej, że wierzy w "nieśmiertelny chińsko-rosyjski" sojusz, bo "tak powiedziała góra". Kazali wyzywać wszystkich od ukrów to wyzywa. Nikt ćwoku nie liczy na wojnę, tylko my Polacy potrafimy sytuację samodzielnie analizować i widzimy co się święci. 

Portret użytkownika hyh

Polacy analizowac? Przeciez

Polacy analizowac? Przeciez wy nawet nie wiecie ,ze gen Kaczynski jest mianowany dowodca nato w Izmirze.

I to nie w kebabie izmir ale w Turcji... Nie bede pytal was co to moze oznaczac jak polskojezyczni sa w Turcji...

Portret użytkownika UPAdlina

Typowe dla ociemniałego

Typowe dla ociemniałego umysłowo bander-ukra, że nie rozumie tego co czyta. Nic nie jest wieczne ukro-jełopku. Ale obecnie trwa potężny sojusz rosyjsko-chiński, który skutecznie osłabia uSSmana, więc wasze majaczenia o wojnie rosyjsko-chińskiej to szczyt idiotyzmu. Chińczycy musieliby być na waszym ukro-poziomie umysłowym, a nie są ukro-niemoto.
Ty ukro-ćwoku liczysz na wojnę i to wojnę w Polsce, bo wielokrotnie ukro-kanalio w swoim idiotyzmie namawiałeś Polaków do ataku na mocarstwa światowe. 
My Polacy potrafimy analizować, ale wy bander-ukry od razu demaskujecie się waszą tępotą umysłową, więc nie zgrywaj tu ukrze Polaka, bo co najwyżej jesteś potomkiem ukraińskich wysiedleńców z akcji "Wisła". A co się święci to my (nie wy bander-ukry) Polacy widzimy. I daltego bandycki uSSman WON z Polski, a droga dla Polski wzorem innych państw Wyszehradu to sojusz rosyjsko-chiński. Poniał ukr?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

Mówiłem ci już to ograniczony

Mówiłem ci już to ograniczony umysłowo ukro-sedesie wiele razy, hehehehe!
Co do cywilizacji turańskiej, to właśnie u ciebie na zachodniej bander-upainie jest znacząca ilość tych genów, co pokazuje mapka z haplogrupami ukro-banderowski leszczu, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

Taaak? I co odpowiedziałeś?

Taaak? I co odpowiedziałeś? Bo teraz masz z tym niebywałe problemy. Zazwyczaj twoje pseudo-odpowiedzi pojawiają się natychmiast, a tutaj aż całą dobę myślałeś jak się wymigać. To z jakiej jesteś cywilizacji?

Portret użytkownika UPAdlina

N-ty raz nie powtórzę tego,

N-ty raz nie powtórzę tego, co odpowiedziałem. Wróc tam, gdzie odpowiadałem ci już kilka razy i przeczytaj, choć pewnie jak zwykle nadal nie zauważysz. Problemy więc masz ty ukro-sedesie z czytaniem ze zrozumieniem. Poniał ukr?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj