Chiny właśnie zakończyły testy działa elektromagnetycznego

Kategorie: 

Źródło: BAE Systems

Chiny zakończyły testy najnowocześniejszej broni morskiej na świecie - działa elektromagnetycznego. Z danych uzyskanych przez amerykański wywiad wynika, że będzie ono w pełni gotowe do działań wojennych już w 2025 roku.

Według anonimowych informatorów, którzy rozmawiali z CNBC, prototyp chińskiego działa elektromagnetycznego powstał już w 2011 roku, a pierwsze testy przechodził trzy lata później. W latach 2015-2017 broń miała zostać skalibrowana tak, by uderzać w rozszerzonych zakresach, zwiększając tym samym jej śmiertelność. Pod koniec 2017 roku działo zostało zamontowane na okręcie wojennym i rozpoczęto testy na morzu, czego nie dokonał do tej pory żaden inny naród. 

Rozwój potężnej morskiej broni następuje w momencie, gdy napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi są dość wysokie. Chińskie działo zamiast prochu używa energii elektromagnetycznej do napędzania pocisków. Według informacji amerykańskiego wywiadu, broń jest w stanie uderzyć w cel odległy o niemal 200 kilometrów.

Działa elektromagnetyczne (tzw. railgun) od dawna pojawiały się na listach życzeń rosyjskich, irańskich czy amerykańskich sił wojskowych ze względu na swoją efektywność pod względem kosztów. Zgodnie z oceną wywiadu USA, broń stosowana przez chińską marynarkę kosztuje od 25 tysięcy do 50 tysięcy dolarów za sztukę. Nie jest to jednak dokładne porównanie, ponieważ broń może zostać wyposażona w różne technologie. Dla przykładu pocisk samosterujący Tomahawk, należący do amerykańskiej marynarki wojennej jest warty aż 1,4 miliona dolarów.

Rozwój podobnego elektromagnetycznego działa przez Stany Zjednoczone pozostaje ściśle tajnym projektem, więc nie można określić jednoznacznie na jakim etapie znajdują się prace nad bronią. Chińczykom wyraźnie zależało, by ich działo było w pełni operacyjne jak najszybciej, ponieważ taka broń może stanowić cenny dodatek do ich arsenału wojskowego w jednym z najbardziej problematycznych regionów świata, czyli na Morzu Południowochińskim.

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Dzidek

Tylko że nawet za czasów

Tylko że nawet za czasów Imperium Mongolskiego cała Syberia nie była podbita tylko część a większość terenów Chińskich było pod panowaniem mongołów . Jeśli się myle poprawcie mnie

 

 

 

 

 

Portret użytkownika Easy Rider

Nie Chińczycy. W ostatnich

Nie Chińczycy. W ostatnich latach, naukowcy amerykańscy (to istotne, bo ruskich można by posądzać o brak obiektywizmu w tej sprawie) badali fragment muru, który nie był udostępniany zwiedzającym i stwierdzili, że otwory strzelnicze były skierowane ... w stronę Chin, czyli nie mogli do siebie strzelać i budowla musiała być wykonana przez cywilizację, która mieszkała na północ od Chin. Władze chińskie zaraz tym naukowcom podziękowały i zamknęły ten badany fragment muru, ale informacja poszła w świat.

Kto więc wykonał tzw. Mur Chiński? Prawdopodobnie cywilizacja określana jako Wielka Tartaria (z Tatarami to nie ma nic wspólnego), której centrum znajdowało się w dzisiejszym Tobolsku. Była to cywilizacja ario-słowiańska, z której podziału powstało m. in. królestwo Lechii. Do dzisiaj żyją w głębi Azji niewielkie enklawy ludzi o cechach aryjskich, wręcz słowiańskich, jak Hunzowie:

https://treborok.wordpress.com/fenomen-plemienia-hunza/?preview=true

Ponadto, na terenie Chin są znajdywane mumie białych ludzi - prawdopodobnie Wielka Tartaria opanowała na pewien okres Chiny.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Jak zwykle wielonickowa ukro

Jak zwykle wielonickowa ukro-trollino bredzisz. Myślisz, że twój zdegenerowany zachód wszystko wymyśla, a inni tylko mu kradną? A może jest odwrotnie? 

Na przykład: W uSSmanii robi się propagandę że ma najlepsze komputery, tylko że w tej tzw. „dolinie krzemowej” pracuje ogrom Rosjan, którzy wyemigrowali po rozpadzie ZSRR, np. Vladimir Mstislavovich Pentkovski – główny projektant procesorów Intel, można sobie sprawdzić w wyszukiwarce kto to był, to właśnie od jego nazwiska wziął nazwę procesor pentium. Wiedział o tym ukr?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj