Wielu Amerykanów uważa, że osoby negujące zmianę klimatu zasługują na klęski żywiołowe

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Najnowsze badania przeprowadzone w USA wykazały, że znaczna część Amerykanów nie współczuje osobom poszkodowanym przez klęski żywiołowe, a wręcz cieszy się, że ludzie niewierzący w zmianę klimatu ponieśli zasłużoną karę.

Gdy huragan Michael w zeszłym roku nawiedził Florydę, większość amerykańskich mediów zareagowała odpowiednim poziomem przerażenia i empatii. Była jednak też grupa, która zaangażowała się w obwinianie ofiar. Pojawiały się argumenty, że mieszkańcy poszkodowanych regionów głosowali na konserwatywnych polityków, zaprzeczających zmianom klimatu, więc ostatecznie są sami sobie winni.

 

Wówczas nie było jeszcze konkretnych dowodów, jak powszechne są tak krzywdzące postawy w amerykańskim społeczeństwie. Teraz jednak doktor habilitowany Matthew Motta, zajmujący się komunikacją naukową na Uniwersytecie w Pensylwanii, wraz ze współpracownikami przeprowadził stosowne badania. Wykazały one, że w rzeczywistości około jedna trzecia ankietowanych, którzy wierzą w zmiany klimatu, zgadza się z ideą, że "niewierni dostają to, na co zasługują", gdy katastrofy i klęski żywiołowe nawiedzają ich miejsce zamieszkania.

Motta i jego koledzy skorzystali z ankiety internetowej, aby sondować ponad 4000 osób. Na początku ankietowani byli pytani o ich preferencje polityczne, a następnie musieli odpowiedzieć, czy uważają zmiany klimatyczne za rzeczywiste i napędzane przez człowieka. Ci, którzy odpowiedzieli na to pytanie twierdząco, zostali zapytani, czy zgadzają się z przekonaniem, że ludzie, którzy nie wierzą w zmianę klimatu, zasługują na zderzenie z klęskami żywiołowymi.

 

Spośród 54% ankietowanych wierzących w zmianę klimatu, ponad jedna trzecia potwierdziła, że osoby negujące apele naukowców dostają to, na co zasługują, gdy huragan nawiedza ich miasto. Prawie 70% tych ankietowanych stanowili demokraci. Autorzy badania trafnie podsumowali wyniki, oznajmiając, że "znaczna część Amerykanów pragnie bądź akceptuje fizyczną krzywdę jako rodzaj odpłaty politycznej". 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Kangur.

...właśnie, a te "oficjalne

...właśnie, a te "oficjalne przyczyny" to nasze kopalnie, nasze krowy, nasze...wszystko, to po prostu nasza, Polaków wina  ... i dla tego ci, którzy nam życzą klęsk żywiołowych, sami padli ofiarą takowej i właśnie zamarzają.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika gnago

Ocieplanie klimatu jest

Ocieplanie klimatu jest faktem, ale jest to zwyczajne przywracanie właściwego klimatu na Ziemi tj. przed impaktem cała Ziemia była ciepła, lód istniał jedynie okresowo na szczytach gór i wysokow atmosferze. A dopatrywanie się winy ludzkiej jest zwyczajnym kretynizmem. przy czym przejmujemy się ociepleniem a ignorujemy faktyczne : kwitnienie mórz i oceanów, zanieczyszczanie plastkiem etc.

Portret użytkownika zdzichumichu

Co za debile.Klęski żywiołowe

Co za debile.Klęski żywiołowe to nie domena naszych czasów .Były,są i będą.Nie dość ,że żrą tuczące fastfoody to jeszcze stają się coraz głupsi.Globalne ocieplenie to bzdura wymyślona po to,żeby doić obywatela .Ściema jakich mało.W naszych czasach mroźny wyż nazywa się wirem polarnym,mróz-antarktycznym mrozem,śnieg-śnieżycą,burzę-nawałnicą...zjawiska atmosferyczne zyskują gorsze nazwy a durny lud to łyka.Cały pic polega na wmówieniu ludziom,że oto doświasczamy niezwykłych zjawisk a to wszystko przez CO2,które my emitujemy.Dupa.Teraz każda wieksza zima to efekt cieplarniany,każdy upał to efekt cieplarniany,każda susza też...do tego nagle okazało się ,że wszyscy mamy w sobie mikroplastik a morskie ssaki pękają od niego.Tylko ciekawe jakim to sposobem w żołądkach wielorybów znajdują plastikowe butelki...to fizycznie niemożliwe!!Nagle plastik jest be...Hitem dla mnie jest rezygnacja Norwegii z biopaliw na bazie oleju palmowego...chcą ratować lasy tropikalne hehehehehehe.Dlaczego żaden dziennikarz nie napisał jak wielkie rezerwy ropy naftowej ma ten kraj?To się w głowie niemieści!!!Niedawno jeszcze ekolodzy piali z zachwytu jak to cudownie,że zaczynamy stosować bio-paliwa.Teraz to jest złe bo niszczy się lasy tropikalne.Można przecież inwestować w plantacje,można powiększać uprawę rzepaku!!Ale nie,zabija się bio-przemysł bo ktoś chce zablokować tą technologię.Tak można bez końca pisać o tym ,że ekologia to bajda wymyślona na potrzeby wielkich koncernów naftowych ,że globalne ocieplenie to podobny wymysł.

Portret użytkownika vagabondo

a jak to sie ma do

a jak to sie ma do chrzescijansko-katolickiego  "nie zycz drugiemu co tobie nie mile" i "szanuj blizniego swego jak siebie samego" ?nie dzialaja te zasady u nich?(zreszta u nas tez nie) dziala za to zasada ze jak mnie ugryzl pies to bybylo dobrze zeby tez pogryzl sasiada a najlepiej jego dzieci tez;-) takie mamy spoleczenstwo zawistne!!!!!!

Strony

Skomentuj