Izrael na wojnie z Syrią? Trwa eskalacja konfliktu, bomby spadają na Damaszek!

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Izrael dopuścił się kolejnej agresji. W niedzielę, Syria została zbombardowana przez siły IDF. Na celowniku Izraela ponownie znalazł się Damaszek, gdzie podobno znajdują się irańskie wojska i magazyny z zaawansowaną bronią.

 

Pierwszy atak nastąpił w ciągu dnia. Z Izraela odpalono rakiety typu ziemia-ziemia, a część z nich spadła na międzynarodowe lotnisko w Damaszku. Syria nie czekała długo z odpowiedzią i odpaliła rakietę, która została przechwycona nad Wzgórzami Golan.

 

Minionej nocy, Izrael ponownie zbombardował Damaszek – tym razem z pomocą samolotów wojskowych, które spotkały się z odpowiedzią systemów przeciwlotniczych. Celem najnowszego ataku miały być irańskie wojska, a także systemy, z pomocą których Syria broni się przed agresją z powietrza.

Dowództwo IDF natychmiast potwierdziło swój udział w tych nalotach. Jest to naprawdę rzadka sytuacja, ponieważ Izrael najczęściej nie komentuje swoich działań. Co więcej, siły IDF miały czelność powiadomić Syrię, że nie będą tolerować „agresji” w kierunku ich samolotów, które przecież tylko bombardują Damaszek – stolicę drugiego państwa.

Jak sami doskonale widzimy, w Syrii toczy się wielowymiarowy konflikt, w który zaangażowało się wiele państw świata. Syria samodzielnie nie jest w stanie bronić się, ani nawet decydować o sobie, co widać chociażby po regularnych nalotach Izraela i obecności Iranu. Ci dwaj arcywrogowie mogą wkrótce rozpętać kolejną wojnę, która prawdopodobnie znów rozpocznie się w Syrii, ale rozprzestrzeni się na wiele państw Bliskiego Wschodu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Epiornis

Czy możecie sobie wyobrazić

Czy możecie sobie wyobrazić tę całą układankę, ale na innych warunkach?

1.Na innych mapach?

Np. że Ziemia jest płaska?

Heartland i Rimland?

 

2. Broń nuklearna nie istnieje. Ale jest niezłym straszakiem. Witamy Koreę Północną!

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika Olgierd Szary

Kremlowski satanisto

Kremlowski satanisto Upadlenkow - ty zwyczajnie bredzisz od rzeczy. Teraz w internecie krąży kawał: Putin do Assada: daliśmy wam rakiety ziemia-powietrze, a na to Assad do Putina: ale my chcemy rakiet ziemia-samolot. Jak widać Admin - zostałeś mianowany przez Upadlenkowa na rzecznika "israhella" i "ukropów" itd. Bo piszesz eskalacji, a przeciez wg Upadlenkowa żadnej eskalacji nie ma i bombardowanie stolicy Syrii to "ataczek" bez znaczenia. Ciekawe, czy teraz zmienisz tytuł na np. "Ataczek bez znaczenia"? Na przykładzie bredzenia w zaparte Upadlenkowa widać, do czego prowadzi fanatyczne podejście ideologiczno-propagandowe wg "jedynie słusznej racji" i wypieranie faktów na zasadzie: jeżeli fakty przeczą teorii, to tym gorzej dla faktów...

Portret użytkownika blondas

brawo olgierd, juz dawno

brawo olgierd, juz dawno zauwazylem ze ten rusek bredzi i bredzi wkolko to samo hehe, najzabawniejsze ze zawsze musi miec ostatnie slowo bo wtedy czuje sie madry i zwyciezca dyskusji hehe żenada poprostu

Portret użytkownika U_P_Adlina

Myślę, że byście pasowali do

Myślę, że byście pasowali do siebie. Oboje szukalibyście Ruskich w szafach i lodówce, czy pod łóżkami, a nawet we wiadrze, w którym płuczesz mopa, hehehehe! Są wszędzie. Hehehehe! Dwa prymitywne bander-ukry przepełnione obłędem rusofobicznym, hehehehe! Śmiech na sali.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Mylisz się jak zwykle ukro

Mylisz się jak zwykle ukro-ana(para)lityku. Admina nie mianowałem na żadne stanowisko, które tu sugerujesz........hehehehehe!
Wbijam ci do tego twojego obłąkanego ukro-baniaka, że israhell poprzez ataki ma na celu ESKALACJĘ konfliktu. Jasne jest, że atak jest juz eskalacją, ale israhell chce, żeby ta eskalacja była o wiele większa i próbuje prowokować. Oczywiście Rosja na to nie pozwala i stąd twój kwik, hehehehe! Po co kopać sfrustrowanego ratrlerka, który i tak już przegrał, a tymi "ataczkami" tylko wzbudza jeszcze większą dezaprobatę wśród ludzi?
Oczywiście, że są to tylko "ataczki" ukro-ana(para)lityku. Nie wyrządzają większych szkód i nie są w stanie zmienić sytuacji ogólnej w Syrii. Wojnę w Syrii israhell i uSSman przegrali. I tyle. O jakich więc faktach bredzisz, które zaprzeczają teorii? Jak na razie to fakty zaprzeczają twoim teoriom. 
Co do fanatycznego zaprzeczania rzeczywistości, to ty jesteś w tym absolutnie liderem ukro-ana(para)lityku. Ostatnie wydarzenia, gdy w Polsce zatrzymano chińskiego "szpiega" i późniejsza ostra retoryka Pekinu wobec "polskich" marionetek w warszawce skompromitowały i obaliły cały twój wyssany z palca bełkot o "sojuszu" polsko-chińskim, który tu odstawiałeś. Żeby cię dobić dodam jeszcze ostatnie wiadomości w tej sprawie: 

https://kresy.pl/wydarzenia/wsj-polska-i-usa-od-przynajmniej-2-lat-prowadza-wspolne-sledztwo-ws-wplywow-chinskich-w-polsce/

Dziennik „Wall Street Journal” napisał, że Polska i USA prowadzą wspólne śledztwo ws. wpływów chińskich w Polsce, które zdaniem oficjeli stały się zbyt wielkie i zagrażają bezpieczeństwu. Gazeta podaje też, że Amerykanie opracowują plan mający naprawić sytuację i „wykluczyć chińskie firmy z Polski i innych europejskich krajów”.

Amerykański dziennik „Wall Street Journal” napisał, że Polska i USA prowadzą wspólne śledztwo ws. wpływów chińskich w Polsce. Jest to związane z zatrzymaniem przed dwoma tygodniami pracownika Huawei Weijinga W. i byłego oficera ABW Piotra D. Obaj są podejrzani o szpiegostwo na rzecz chińskiego wywiadu. Warto dodać, że amerykańska prasa podaje pełne nazwiska aresztowanych.

Mimo tych FAKTÓW dalej bredzisz o "sojuszu" w myśl swojej zasady:  "jeżeli fakty przeczą teorii, to tym gorzej dla faktów..." Hehehehehe! Kup sobie czapkę z dzwoneczkami.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Olgierd Szary

Admin pisze w tutule "Trwa

Admin pisze w tutule "Trwa eskalacja konfliktu, bomby spadają na Damaszek!" zaś kremlowski satanista Upadlenkow udaje że pada deszcz i bredzi o "ataczkach" i pełnym zwycięstwie Rosji w Syrii. Zaczyna to przypominać propagandę Goebbelsa pod koniec wojny. Wygrywanie wojny przez oddawanie nieba nad Syria Izraelowi? Jeszcze nikt nigdy tak wojny nie wygrał. A gdzie są np. myśliwce Su-35S nie mówiąc o "wspaniałych" Su-57? Przecież te myśliwce mają na wyposażeniu rakiety  R-37M o zasięgu 400 km. A jeden izraelski F-16 jest wart kilkudziesieciu takich rakiet, więc żadne "oszczędzanie" czy podobne bezsensowne wymówki w grę nie wchodzą. Gdyby Rosjanie chcieli, to żaden izraelski myśliwiec nie wleciałby na syryjskie niebo, a co dopiero mówić o ataku na stolicę Syrii. Ale dla Upadlenkowa jest to "ataczek" bez znaczenia....tylko pogratulowac kolejnego iNobla...

Portret użytkownika U_P_Adlina

Eskalacji konfliktu to

Eskalacji konfliktu to właśnie chce israhell i twoje środowiska ukro-ana(para)lityku. A bomby spadają, ale tylko ich mała część, bo większość została przechwycona przez stare systemy, które posiada Syria. Oczywiście, że są to tylko "ataczki" ukro-ana(para)lityku i niczego w ogólnej sytuacji w Syrii nie zmienią. Ja wiem, że ty w swoim obłędzie już widzisz "naloty dywanowe i tysiące bomb spadających na Damaszek', ale to tylko twoje majaczenia trollino. Jak zwykle, hehehehe! A to, że Rosja ze swoimi koalicjantami wygrała w Syrii to nie ulega wątpliwości. Stąd też i nerwowe reakcje sfrustrowanych mycaków, hehehehe!
Israhellskie samoloty atakują znad Libanu ukro-ana(para)lityku, więc nie bredź o "niebie nad Syrią".
Liczy się tylko to, że wojnę w Syrii israhell i uSSman już przegrał. Próby eskalacji konfliktu przez israhell i tzw. "rozpoznania atakiem" co do S-400 i S-300 nie powiodły się. Kolejny raz. I stąd kwiki twoich środowisk trollino. Hehehehe!
Co do "nobla", to twoje majaczenia o "chińskich brygadach aer-mobilnych lądujących na polskich lotniskach" już go zdobyły i nic ich nie pobije, hehehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Olgierd Szary

Satanisto kremlowski

Satanisto kremlowski Upadlenkow - jak zwykle gadasz od rzeczy. S-300 i S-400 ze swoimi zasięgami mogły zestrzelić samoloty PRZED wystrzeleniem przez nie rakiet na cele w Syrii. A już szczególnie i centralnie dla obrony Damaszku - stolicy Syrii. No, ale to by oznaczało konfrontację Kremla z  Izraelem - dlatego Rosja podkuliła ogon. Więcej - Kreml kazał Syryjczykom wyłączyć ich świeżo dostarczone S-300, które także by zdjęły z nieba samoloty Izraela uniemożliwiajac sam atak rakietowy. W sumie o to chodziło i Izraelowi i Kremlowi - strategiczni sojusznicy ustalili "porządek dziobania" miedzy sobą, Kreml ogon REALNIE podkulił, zaś medialnie ogłosił zwycięstwo - bo Kreml nie takie rzeczy zniesie, żeby wreszcie Izrael rozpętał swoją wielką wojnę na Bliskim Wschodzie, która dla Rosji będzie darem...raczej przeciwnej strony, niż niebo...ale "nic to" - bo konkurencja Kremla w ropie i gazie zostanie wykoszona, Rosja przejmie olbrzymie ilości dostaw - po kosmicznych cenach - a przy okazji jako "energetyczny zbawca" przełamię blokadę polityczną i ekonomiczną. Oczywiście dla ogłupiania ludzi odbywa się szopki i fabrykuje odpowiednie komunikaty dla laików. 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Oczywiście, że one mogły to

Oczywiście, że one mogły to zrobić ukro-ana(para)lityku, ale po co? Po co robić to, co chcą mycaki, czyli zaogniać konflikt, który już jest przez Rosję i jej koalicjantów wygrany, oraz dawać mycakom możliwość przeprowadzenia tzw. 'rozpoznania przez atak" w kwestii S-300, czy S-400? Ty i twoje środowiska tego byście chcieli, ale nic z tego. Sam więc jak zwykle bredzisz.
Gdyby Rosja podkulała ogon ukro-trollino to w ogóle by jej nie było w Syrii, nie mówiąc o okopaniu zadów uSSmańskich i pokrzyżowaniu planów israhella, prawda? Znowu więc bredzisz ukro-ana(para)lityku.
Rosja i israhell nie mogą być sojusznikami, bo wtedy Rosja nie pokrzyżowałaby planów syjonistów w Syrii, prawda? Logiczne. Gdyby nie Rosja, dziś uSSman i israhell kontrolowaliby całą Syrię, a nad Damaszkiem powiewałaby flaga ich tworu, czyli isis. Tak się nie stało, bo wkroczyła Rosja. Ale ty jak zwykle w swoim obłędzie widzisz to, czego nie ma, a nie widzisz tego, co masz wokół siebie. Jednak to twój problem.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Olgierd Szary

S-300 i S-400 obejmujące

S-300 i S-400 obejmujące zasięgiem izraelskie samoloty - zostały wyłączone - dlatego samoloty izraelskie robiły, co chciały, atakowały środkami precyzyjnymi cele i wyspowe stanowiska Pancyrów, niszcząc je saturacyjnie po przeciążeniu obrony jednoczesnym atakiem wielu efektorów naraz. Wygląda na to że Rosjanie i Syryjczycy sprzedali i wystawili Izraelowi Irańczyków, ale przy okazji dostało się syryjskim Pancyrom. Oczywiście strategiczny sojusz Putin-Netanjahu z 9 maja 2018 jest nienaruszony, bo dotyczy sprawy wielkiej wojny Izraela na Bliskim Wschodzie, z Iranem jako pretekstem do rozpętania. To tylko lokalne przeciąganie liny i ustawianie na twardo "porządku dziobania" między strategicznymi partnerami, a za to wszystko płacą Irańczycy i Syryjczycy, co ostatni wiszą bezalternatywnie na klamce Kremla i muszą się godzić z takim traktowaniem. Rosja nie takie rzeczy ścierpi od Izraela [zwłaszcza kosztem Irańczyków i Syryjczyków] aby tylko Izrael rozpętał w końcu swoją wielką wojnę, która wykosi Rosji konkurencję w ropie i gazie i zapewni Kremlowi odkucie się w budżecie - i przełamanie izolacji względem świata.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Obrona zadziałała i strąciła

Obrona zadziałała i strąciła większość z israhellskich rakiet, natomiast zawsze coś przeleci, bo nie ma 100% skutecznej obrony anty-rakietowej. 
"Pakt" Putin-netanjahu jest tylko w twoich majaczeniach. Rosja wie, że israhell chce eskalacji konfliktu i robi tzw. "rozpoznanie atakiem". Nie ma potrzeby więc, aby robić to, czego israhell chce (użycie S-300, czy S-400), tym bardziej, że mycaki przegrały wojnę o Syrię, a ich ataki spowodowane także frustracją niczego już nie zmienią w sytuacji ogólnej w Syrii.
Izolacja względem świata? Znowu majaczysz. Jak na razie na spotkania do Putina ustawiają się kolejki. Wróć do rzeczywistości facet.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika antyżyd

Polskojęzyczne zydowstwo od

Polskojęzyczne zydowstwo od sakiewicz i lisiewicza wyje radośnie na froum gdy Izrael dokonuje agresji na Iran i Syrie.Te same zydowsto polskojęzyczne po zatrzymaniu ukraińskich prowokatorów dostało delirki i zaczęło wyc o rosyjskiej agresji i wzywało do militanej odpowiedzi.Macie szczęście,że Putin jest tchórzem ,bo gdyby był nowym hitlerm jak mówiliście to z waszego małego gównianego państewka na bliskim wschodzie została by tylko promieniotwórcza chmura bo wybuchach nuklearnych.

Portret użytkownika Stary Żuk

Napisał bym co o tym

Napisał bym co o tym agresorze sądzę,ale zaraz przylezie mi do chaty,, jojo'' Brudziński i za karę że uprawiam mowę nienawiści wyciągnie wtyczkę od laptopa z gniazdka. Tak więc chyba wiadomo co myślę o agresorze.

Strony

Skomentuj