Izrael na wojnie z Syrią? Trwa eskalacja konfliktu, bomby spadają na Damaszek!

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Izrael dopuścił się kolejnej agresji. W niedzielę, Syria została zbombardowana przez siły IDF. Na celowniku Izraela ponownie znalazł się Damaszek, gdzie podobno znajdują się irańskie wojska i magazyny z zaawansowaną bronią.

 

Pierwszy atak nastąpił w ciągu dnia. Z Izraela odpalono rakiety typu ziemia-ziemia, a część z nich spadła na międzynarodowe lotnisko w Damaszku. Syria nie czekała długo z odpowiedzią i odpaliła rakietę, która została przechwycona nad Wzgórzami Golan.

 

Minionej nocy, Izrael ponownie zbombardował Damaszek – tym razem z pomocą samolotów wojskowych, które spotkały się z odpowiedzią systemów przeciwlotniczych. Celem najnowszego ataku miały być irańskie wojska, a także systemy, z pomocą których Syria broni się przed agresją z powietrza.

Dowództwo IDF natychmiast potwierdziło swój udział w tych nalotach. Jest to naprawdę rzadka sytuacja, ponieważ Izrael najczęściej nie komentuje swoich działań. Co więcej, siły IDF miały czelność powiadomić Syrię, że nie będą tolerować „agresji” w kierunku ich samolotów, które przecież tylko bombardują Damaszek – stolicę drugiego państwa.

Jak sami doskonale widzimy, w Syrii toczy się wielowymiarowy konflikt, w który zaangażowało się wiele państw świata. Syria samodzielnie nie jest w stanie bronić się, ani nawet decydować o sobie, co widać chociażby po regularnych nalotach Izraela i obecności Iranu. Ci dwaj arcywrogowie mogą wkrótce rozpętać kolejną wojnę, która prawdopodobnie znów rozpocznie się w Syrii, ale rozprzestrzeni się na wiele państw Bliskiego Wschodu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Powinno się mówić w trybie

Powinno się mówić w trybie dokonanym. To są zdrajcy stanu. Chociaż ja uważam, że sam stan jest organizacją terrorystyczną, którą naród powinien rozliczyć za mordy, grabieże i ogólnie pojęty bandzioryzm.

Portret użytkownika halny

Nikt nie powstrzyma Izraela

Nikt nie powstrzyma Izraela nie ma takiej siły ani sprzętu. Nawet ruscy (collonecassad) pokazali jak w ten weeked kolejne 2 pancyr S-1 zniszczyli żydzi pod Damaszkiem. Nie było co zbierać nawet na złom. 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ronin

bo kto tak powiedzial trollu

bo kto tak powiedzial trollu rzecznik armi izraela mowia ze cos zniszczyli zeby usprawiedliwic swoje nieudactwo. z drugiej strony izrael stracil 2 samoloty bojowe plus smierc pilota w ciagu ostatniego pol roku i co ukrywaja swoje straty jak myslisz czemu natanjahu sie wscieka ze syria smie atakowac smaloty izraela bo czynia straty ale wbrew pozorom to bardzo dobrze ze prowadza jednolita taktyke ukrywania strat bo to akurat dziala na ich niekorzysc gdy o tym juz wiemy.

Portret użytkownika SurvivorMan

Najwyraźniej nie masz pojęcia

Najwyraźniej nie masz pojęcia, że nie tylko sam Iran, ale i Liban, Syria i Palestyna zaopatrywane przez Iran, posiadają pociski rakietowe zdolne zniszczyć Izrael w kilkadziesiąt godzin! Izrael ma oczywiście swoją bardzo skuteczną "żelazną kopułę", ale problem w tym, że jeśli Iran, Liban, Syria i Palestyna dokonają ataku w sposób zsynchronizownay, to dojdzie do wypuszczenia tak zwanego "deszczu rakiet" którego ani żelazna kopuła, ani sam Izrael zwyczajnie nie wytrzymają Smile
To są rakiety niepozorne... O zasięgu do 100km... Ale ich siła tkwi w ich ilości... A że Izrael ma powierzchnię mniej więcej województwa dolnośląskiego...  *bomb* *biggrin*
Także nie mów proszę o możliwościach... To co powstrzymuje niektóre kraje od zakończenia tyranii Izraela, to... USrael... Ale to już niedługo... 
Świat właśnie stoi u progu nowego geopolitycznego rozdania... Rozdania, jakich w historii ludzkości było wiele...
Jeśli USrael to rozdanie przegra, a wszystko na to wskazuje, to Izrael zniknie z powierzchni Ziemi!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Szczerze? Ten filmik o niczym

Szczerze? Ten filmik o niczym nie świadczy... Każde, nawet wzorowe małżeństwo, ma czasami chwile kłótni.
To osobniki ze zdjęcia poniżej rządzą światem, a nie pionki pokroju Trumpa... I wierz mi... Nie pozwolą Trumpowi na więcej niż oni sami przewidują!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Arek

To nie jest tak że Polacy

To nie jest tak że Polacy tego chcą (chcemy) puki nikt nie zagwarantuje uczciwości wyborów nie uwieżę w żadne głosowania. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą faktury musisz trzymać 5 lat. Ile czasu trzymane są karty do głosowania? Wszystko zlicza centralny komputer. Okręgi wyborcze znają statystyki tylko ze swojej urny. Wynik przekazują do centrali a tam już się robi magia...

Portret użytkownika SurvivorMan

Gdyby ludzie mieli olej w

Gdyby ludzie mieli olej w głowie i przestali głosować na wciąż ten sam beton z okresu przemian, to nie byłoby jak oszukiwać, bo nie da się zrobić przewału gdy wyniki wskazują poparcie dla kandydata X rzędu 80% a dla kandytata Y 20%! Przewał można zrobić tylko wtedy, gdy wyniki są blisko siebie!
Dlatego mamy to co mamy! Tu się woreczek z kopertami zawieruszy... Tu ktoś niedoliczy... Tam ktoś przeliczy... I ten co miał 51% ma nagle 49, a ten co miał 49% ma 51!!!
Ludzie (większość) tego oleju we łbach nie mają i dlatego wciąż powtarzam, że mają w tym współudział! Nie wierzysz? Rozejrzyj się wokół siebie... Popytaj w rodzinie, czy wśród znajomch... Zobaczysz ilu Ci odpowie coś w stylu: "Ja to będę głosował(a) na tych dużych, bo mali i tak szans nie mają"! Albo... "I tak nie ma na kogo głosować, więc zagłosuję na tych co mają szansę"! To jest według Ciebie normalne? Jak ma nie być przekrętów ja się pytam???
To właśnie przez takich ludzi (a jest ich w kraju większość) mamy w kraju to co mamy i już zawsze będziemy jedynie NĘDZNĄ KOLONIĄ!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Nachujachu chce wywołać wojnę

Nachujachu chce wywołać wojnę. Dlatego bezczelnie informuje. Prowokuje Iran do wojny. Tylko to go ratuje przed śmiercią. Stan zagrożenia Państwa i awaryjne (emergency) przekazanie władzy premierowi na czas wojny. Obserwujemy rzut na taśmę upadającego pyszałka. Żałosne, jak cały israel.

Portret użytkownika SurvivorMan

Po praz kolejny, Prawo

Po raz kolejny, Prawo Międzynarodowe oraz powiązana z nim Karta Narodów Zjednoczonych, okazują się być TANIMI NIEMYTYMI DZIWKAMI Z AIDS na usługach nielicznych wybrańców, jak Izrael czy USrael!
Przypomnijmy sobie kilka kluczowych w tym momencie zakazów, zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych:
 - zakaz użycia siły
 - zakaz grożenia siłą
 - zakaz ingerowania w sprawy wewnętrzne innych państw
ROFL ROFL ROFL ROFL
Tylko mi się chce w tym momencie śmiać??? 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj