Eksplozja meteorytu nad Hiszpanią przeraziła mieszkańców

Kategorie: 

Do zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 23:45 czasu lokalnego. Meteoryt, który wszedł w atmosferę dokładnie nad miastem Toledo, spowodował tak silny blask, iż mógł być widoczny niemal w całym kraju.

 

Jose Maria Madiedo z Uniwersytetu w Huelva powiedziała, że meteoryt wchodząc w atmosferę około 100 kilometrów nad Ziemią natychmiast się zapalił, tworząc kulę ognia. Następnie osiągając prędkość ponad 75 000 kilometrów na godzinę, eksplodował na wysokości 70 kilometrów. Hiszpański Instytut Badawczy sklasyfikował meteoryt jako kawałek komety, która przelatywała niedaleko Ziemi.

 

Wydarzenie wywołało strach wśród obserwatorów ale na szczęście nikomu nic się nie stało i nie doszło do żadnych zniszczeń. Mimo to, eksplozję meteorytu natychmiast porównano do tego, który spadł w Czelabińsku 15 lutego. Tamtego pamiętnego dnia fala uderzeniowa zniszczyła kilkaset budynków, rozbiła też około 100 tysięcy metrów kwadratowych szkła a 1200 osób potrzebowało pomocy medycznej.

 

Źródło: http://rt.com/news/spain-fire-ball-meteorite-878/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jaa

dawniej też takie obiekty

dawniej też takie obiekty były i to całkiem sporo - nie wymyślaj, że ktoś je zestrzeliwuje. Kiedyś nie było internetu i ludzie nie mieli jak o tym powiedzieć. Poza tym. Taki obiekt nie jest aż tak wielki żeby opłacało się i udało się go zestrzelić. Tym bardziej, że niby czym? Pociskami konwencjonalnymi, jakimiś większymi rakietami? Nad czyimś terytorium? Żeby było że to atak wojenny? A nie każde państwo ma taki sprzęt żeby taki obiekt zestrzelić gdy jest nad jego terytorium. Tym bardziej, że spadek nie jest pionowy tylko przelotowy. I bardzo szybki. Zanim by się ktoś zorientował to już by przeleciał.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem