Naukowcy pracują nad stworzeniem nowej kryptowaluty lepszej od Bitcoina

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology, Uniwersytetu Stanforda oraz Uniwersytetu w Berkeley połączyli siły, aby stworzyć nową cyfrową walutę, która według nich może być rozwiązaniem największego problemu Bitcoina, czyli jego skalowalności. Nie wszyscy są jednak przekonani, że ten projekt jest dobrym pomysłem.

Nowa wirtualna waluta ma nazywać się Unit-E i jest pierwszą inicjatywą fundacji non-profit Distributed Technology Research (DTR), założonej przez naukowców w celu rozwoju zdecentralizowanych technologii. DTR planuje uruchomić Unit-E w drugiej połowie 2019 roku i ma zamiar przetwarzać nawet 10000 transakcji na sekundę, co jest znacznie większym wynikiem w porównaniu do Bitcoina, który przetwarza od 3 do 7 operacji na sekundę. Nawet Visa w ciągu sekundy przetwarza ich tylko 1700.

 

Badacz projektu i profesor inżynierii komputerowej, Pramod Viswanath, przyznał, że aby osiągnąć większą szybkość i skalowalność kryptowaluty, DTR zdekonstruowało technologię blockchain i postarano się, by udoskonalić prawie każdy jej element. 

 

Inicjatywa naukowców nie spotkała się z entuzjazem części środowiska. Ostro skrytykował ją m.in. Gabor Gurbacs, główny strateg w nowojorskiej firmie inwestycyjnej VanEck, znanej z prób wprowadzenia na rynek Bitcoina ETF. Gurbacs wyraził przekonanie, że naukowcom nie uda się stworzyć "lepszego Bitcoina", ponieważ kryptowaluta nie jest żadnym akademickim ćwiczeniem i działa w rzeczywistości.

Redaktor portalu Bloomberg, Joe Weisenthal wyraził natomiast zdumienie, że po 10 latach od powstania Bitcoina wciąż są ludzie, którzy uważają, że lepszą kryptowalutę można stworzyć poprzez zwiększanie liczby transakcji na sekundę. Redaktor jasno dał do zrozumienia, że takie inicjatywy nie rozwiążą problemu.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika euklides

To profesor nie wie, że

To profesor nie wie, że ograniczenie 3-7 transakcji na sekundę jest całkowicie sztuczne i dlatego między innymi powstał fork Bitcoin Cash, który nie ma takich problemów i może docelowo przetwarzać nawet te 10 tys. transakcji na sekundę (obecnie przetwarza do kilkuset, co całkowicie wystarcza).

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika MiamiVibe

O tym właśnie mówię

O tym właśnie mówię Smile Świadomość tego jak bardzo jesteśmy uzależnieni od widzimisię elit, którzy pstryczkiem doprowadzą motłoch do wymaganego stanu, jednym małym pieprzonym pstryczkiem... zdajesz sobie sprawę jakie to perfidne, chamskie, ale genialne w swojej prostocie, że jakiś tam uporządkowany ruch elektronów walencyjnych płynących sobie w miedzianych kablach jest w stanie kontrolować 99% ludzkiej populacji oraz wszelkie aspekty ich jestestwa ?

Portret użytkownika euklides

Dlatego następnym krokiem

Dlatego następnym krokiem powinna być decentralizacja systemu dystrybucji energii. Problem właśnie w tym, że ludzie chcą wszystko cyntralne, a to jak woda na młyn dla elit i władzy. Niestety jest to jeden z aspektów głupoty, który przytrafia się nawet ludziom skąd inąd inteligentnym.

Strony

Skomentuj