Larwy much jako karma dla psów i kotów? To może zrewolucjonizować rynek!

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Startup Yora zaczął hodować larwy much Hermetia illucens w celu karmienia nimi domowych psów !

 

Obecnie na świecie żyje ponad 500 milionów domowych psów i kotów. Ogółem zwierzęta te mają udział do 20% w światowym rynku spożycia mięsa oraz ryb i dlatego wiele firm eksperymentuje z różnymi sposobami karmienia ludzkich pupili. Brytyjski producent karmy dla zwierząt Yora zaproponował karmienie psów specjalnymi larwami Hermetia illucens - najbardziej odżywczym i najtańszym sposobem zmniejszenia obciążeń na Ziemi.

 

Larwy Hermetia illucens mają mniej białka i witamin niż mięso najwyższej jakości, ale kosztują dziesięć razy mniej. Ponadto, podczas wzrostu larw dwutlenek węgla jest uwalniany 25 razy rzadziej niż przy produkcji mięsa lub drobiu. Zużywane jest 20 razy mniej wody i gleba jest eksploatowana 47 razy mniej.

 

Niedawne badania przeprowadzone przez biologów z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles wykazały, że jeśli usuniemy 25% mięsa z karmy dla zwierząt domowych, to co roku wykarmimy co najmniej 26 milionów ludzi w Afryce. W tym samym czasie liczba zwierząt domowych wzrośnie wraz z ogólnym wzrostem populacji i poziomem dobrostanu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika ya

Oczywiście, że doczekamy się

Oczywiście, że doczekamy się karmy dla ludzi zrobionej z robali. Już są prowadzone badania nad tym, by wykorzystać białko owadzie w diecie i już możesz sobie kupić pieczone robale. Zanim to się pojawi w sklepach zamiast wołowiny, trzeba parafian przyzwyczaić, że da się tym karmić psy i koty, później będzie można karmić ich właściwieli pieczonym świerszczem i karaluchem.

Portret użytkownika euklides

"Niedawne badania

"Niedawne badania przeprowadzone przez biologów z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles wykazały, że jeśli usuniemy 25% mięsa z karmy dla zwierząt domowych, to co roku wykarmimy co najmniej 26 milionów ludzi w Afryce"

Czy ludzie w Afryce to są zwierzęta, które należy "wykarmiać"? To jak lewactwo traktuje ludzi i co robi z ich godnością jest godne potępienia. Otóż drodzy lewacy, Afrykanom wystarczy stworzyć warunki do rozwoju, podobnie jak wszystkim innym narodom, czego jednak wy nie możecie zapewnić, ponieważ jesteście pasożytem - pasożytem, który żeruje na biedzie.

Skomentuj