Zamach na prezydenta Gdańska podczas finału WOŚP

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Dzisiaj w Gdańsku doszło do zamachu na życie aktualnego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Polityk kojarzony z Platformą Obywatelską został ugodzony nożem. Był reanimowany jeszcze na scenie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Przebieg wydarzeń był taki, że trwało tak rozpoczynało się tak zwane "Światełko do nieba", czyli pokaz fajerwerków wieńczący finał zbiórki WOŚP. Na scenę wtargnął napastnik wyposażony w nóż desantowy. Po krótkiej wymianie zdań ugodził Adamowicza kilkukrotnie w brzuch i klatkę piersiową. Potem zamachowiec powiedział, że siedział niewinnie w więzieniu za PO i zabił Adamowicza z zemsty.

 

W tej chwili prezydent Adamowicz przebywa w szpitalu i jest poddany operacji. Nie wiadomo jaka jest skala uszkodzeń narządów wewnętrznych, ale jeśli mowa o kilku dźgnięciach nożem, to na pewno chirurdzy muszą się mierzyć z poranionymi narządami wewnętrznymi. Stan zdrowia Pawła Adamowicza określany jest jako ciężki.

 

Sprawcą jest mężczyzna przedstawiający się jako Stefan M. Wbiegł on na scenę podczas gdańskiego finału WOŚP po czym kilkukrotnie ugodził nożem prezydenta Pawła Adamowicza, po czym z uniesionymi rękoma tańczył na scenie, a gdy dostał się do mikrofonu i zabrał głos powiedział:

"Siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego zginął Adamowicz"

Nieoficjalnie wiadomo, że prezydent Gdańska został ugodzony trzykrotnie. W rękę, w brzuch i w okolice serca. Wspominano o uszkodzonej tętnicy. Narzędziem zbrodni był nóż desantowy, który jest bardzo śmiercionośną bronią. Obecnie trwa walka o życie gdańskiego polityka, który niedawno wygrał wybory samorządowe.

 


 

Ocena: 

Średnio: 3.7 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika nop

Owsik powiedział dzisiaj, że

Owsik powiedział dzisiaj, że za śmierć Adamowicza odpowiadają faszyści. Smile )  Tak się dzieje z banią jak się za dużo trawy jara. Osobiście jestem za delegalizacją WOŚP. Brak odpowiedniego zabezpieczenia imprezy spoczywa na nim i to WOŚP jest powinna ponieść odpowiedzialność za tą śmierć. Strach pomyśleć, gdyby ten człowiek miał przy sobie bombę domowej produkcji. Abstrahuje od tego czyczy ten nieszczęśliwy człowiek został słusznie, czy niesłusznie skazany na kiedyś więzienie. Tego już się pewno nigdy nie dowiemy.

Portret użytkownika Illuminat13

zaloba narodowa hmm a ile

zaloba narodowa hmm a ile osob odebralo sobie zycie poprzez ich bandyckie ustawy zlodziejstwo PO PIS SLD PSL smiecie kolesie kiedy was dopadnie wymiar sprawiedliwosci za zle rzady

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika kapitan ameryka

Czytałem że Owsiak

Czytałem że Owsiak zrezygnował bo dostał propozycje niedoodrzucenia.Milei mu przybić odpowiedzialność za te zbrodnie bo jako szef wosp jest odpowiedzialny za całosc.czy ktos moze potwierdzic te info?

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika SN69

Jakiś mądrala napisał w

Jakiś mądrala napisał w komentarzu że karma wraca.... ale idiota nie zrozumiał jeszcze, że nie tylko do tych których nienawidzi... a takich idiotów jak on jest tu całe stado... prosto z chlewni...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj

Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ