W Chinach powstanie drugi najwyższy drapacz chmur na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Adrian Smith, Gordon Gill Architecture

Słynny amerykański architekt Adrian Smith zaprojektował Shenzhen-Hong Kong International Center – drugi najwyższy drapacz chmur na naszej planecie. Ogromna budowla zostanie wybudowana w mieście Shenzhen, które bezpośrednio graniczy z Hongkongiem.

 

Adrian Smith to znany na całym świecie architekt, który zaprojektował wiele innych rozpoznawalnych wieżowców, takich jak Burdż Chalifa – obecnie najwyższy budynek świata. Kolejnym jego dziełem będzie drapacz chmur, który powstanie w chińskim Shenzhen.

Źródło: Adrian Smith, Gordon Gill Architecture

Shenzhen-Hong Kong International Center będzie mieć 700 metrów wysokości. Dla porównania, Burdż Chalifa jest wysoki na prawie 830 metrów. 140-piętrowy drapacz chmur będzie zawierał biurowce, apartamenty, hotele, baseny, restauracje i różne miejsca rozrywki. Tymczasem na jego szczycie będzie znajdował się punkt widokowy i będzie to jeden z najwyższych na świecie.

Źródło: Adrian Smith, Gordon Gill Architecture

Prace nad spektakularnym drapaczem chmur podobno już rozpoczęły się i mogą dobiec końca w 2024 roku. Warto jednak zaznaczyć, że w Dubaju równolegle powstaje Dubai Creek Tower – szczegóły tego projektu nie są znane, ale ma to być najwyższy budynek świata. Z kolei w Arabii Saudyjskiej powstaje Jeddah Tower, który po ukończeniu ma posiadać wysokość ponad 1 km.

 

Gdy te dwa projekty zostaną ukończone, choć co do tego pojawiają się liczne wątpliwości, wtedy Shenzhen-Hong Kong International Center będzie oficjalnie czwartym najwyższym budynkiem na Ziemi.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika PawełS

5 lat?! To u nas pozwolenie

5 lat?! To u nas pozwolenie na budowę domu na działce +ewentualne komplikacje typu, że łuskę od AK znajdą i archeolodzy muszą przyjechać +pozwolenia, pociągnięcia prądu, wody to już 2-3 lata zlecą, a jeszcze fundamentów nie ma. 

Portret użytkownika SN69

Co za głupoty... obecnie

Co za głupoty... obecnie kupujesz działkę i murowany dom masz w ciągu roku gotowy do zamieszkania... Problemy z archeologami to może ma jakiś ułamek procenta inwestorów i to tylko w rejonach gdzie badania archeologiczne są wymagane ze względu na teren uznawany jako potencjalne źródło znalezisk...

Portret użytkownika SMI

SN69 to nie jedna osoba.

SN69 to nie jedna osoba. Chyba że na amfetaminie bo jak inaczej można siedzieć dzień i noc na znz i trollowac. W sumie to by też tłumaczyło te chore poglądy. Przecpany mózg..  

Głosuj przeciw
-53

Strony

Skomentuj