W styczniu czeka nas niecodziennie zaćmienie Księżyca - Super Krwawy Księżyc Wilka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com, Wikimedia Commons

Już 21 stycznia wystąpi rzadkie zjawisko astronomiczne nazywane „Super Krwawym Księżycem Wilka”. Składa się na nie kilka zjawisk zachodzących w tym samym czasie. Zaćmienie będzie można obserwować w godzinach porannych czasu polskiego.

Superksiężyc to nazywa Księżyca w pełni, znajdującego się w perygeum swojej orbity. Osiąga on wówczas najmniejszą odległość od Ziemi. Księżycem Wilka natomiast nazywa się pierwszą styczniową pełnię w nowym roku. Krwawy Księżyc pojawia się, kiedy naturalny satelita przybiera czerwoną barwę podczas pełni.

 

Faza całkowitego zaćmienia rozpocznie się o godzinie 5:41 czasu polskiego i potrwa do godziny 6:44. Wcześniej i później będzie można obserwować częściowe zaćmienie. Najlepsze warunki do obserwacji będą panowały w obu Amerykach. W Polsce zaćmienie będzie widoczne na zachodzącym Księżycu.

W nadchodzącym roku nastąpi sześć zaćmień obserwowalnych z Ziemi, w tym całkowite zaćmienie Słońca nad Ameryką Południową, które nastąpi 2 lipca. Pierwsze zaćmienie Księżyca miało miejsce już 6 stycznia, jednak mogli je obserwować wyłącznie mieszkańcy północnej Azji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Ex-pet

Do tego wymieniłem refrakcję

Do tego wymieniłem refrakcję jako jednen z kilku nakładających się na siebie czynników odpowiadających za to przedziwne dla ciebie zjawisko. O kilku innych czynnikach mógłbym jeszcze spojrzeć, ale myśle że warto by sie za to zabrać z kartką i wzorami na trygonometrię w dłoni...

 

W każdym razie refrakcja jest to czynnik jednen z wielu, ani nie najważniejszy ani nie konieczny, więc czep się gałęzi.

Portret użytkownika Ex-pet

Wróć do poczatku: jakich

Wróć do poczatku: jakich niespójności? O czym Ty człowieku piszesz?? Uparcie twierdzisz, że fakt obserwowania Księzyca w trakcie zaćmień to jakaś niespójność kiedy właśnie pokazałem Ci że tak nie jest, i nikt poza nobami tak nie twierdzi. 

 

Reszty niezrozumiałem, zbytnio bełkoczesz, popraw tekst zeby był zrozumiały, mowa o końcówce akapitu, co Ci znów nie pasuje.

Portret użytkownika Hejka

Akurat o tym żadna telewizja

Akurat o tym żadna telewizja nie mówi, bo to jest tabu, a wystarczy ściągnąć oficjalne dane z GUS BDL, opracować je w jakimś programie np. QGISie jeśli potrafisz i widać co się dzieje. Młodzi ludzie zakładają rodzinę w wieku 30 lat, mają przeciętnie 1 lub 2 dzieci. A ile osób nie ma dzieci teraz w ogóle. W to nikt nie uwierzy, tego jestem pewien. Ale takie są fakty, z dzietnością na poziomie 1,3 dziecka na kobietę daleko My Polacy nie zajedziemy Sad

Portret użytkownika Max 1983

Chyba nie co do joty, bo w

Chyba nie co do joty, bo w zamyśle Boga ludzie mieli mieć mózgi(tak sądze)i ich używać.Sadząc po twoim wpisie nie każdego to dotyczy.Normalne zjawisko jakich wiele powtarzające się co jakiś czas i nic więcej.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika kornel makusynski

Kiedys rzadko byly krwawe

Kiedys rzadko byly krwawe ksiezyce...raz na kilkaset i wiecej lat , teraz sa juz w swieta Boga lub kiedy maja jakies znaczenie jako znak kolejny na niebie.

Poniewaz BOG zostawia ludziom znaki przypominajac o Jego obecnosci stad widac jak wielkie dzielo stworzyl... 

 

Strony

Skomentuj