Żółte kamizelki zniszczyły większość fotoradarów we Francji

Kategorie: 

Źródło: Internet

Ruch żółtych kamizelek, który zdołał już zablokować podwyżkę cen paliw i energii elektrycznej, zdewastował ponad połowę fotoradarów we Francji. Jest to odpowiedź na wprowadzenie nowego limitu prędkości na krajowych drogach.

 

Członkowie tego ruchu zniszczyli, podpalili, zamalowali lub zakryli do 65% fotoradarów w całym kraju. Ataki na te urządzenia rozpoczęły się tygodnie temu. W lipcu 2018 roku, rząd wprowadził ograniczenie prędkości na drogach lokalnych do 80 km/h. Wcześniej limit wynosił 90 km/h. W ten sposób próbowano zwiększyć wpływy do budżetu państwa.

 

Spośród około 3200 fotoradarów, łącznie ponad 1700 zostało zniszczonych lub unieszkodliwionych. Ich naprawa może kosztować państwo nawet kilkadziesiąt milionów euro. Policja zidentyfikowała dotychczas zaledwie kilkunastu wandalów, którym grozi kara finansowa w wysokości do 90 tysięcy euro lub pozbawienie wolności do lat siedmiu.

Żółte kamizelki kontynuują protesty we Francji i mogą wywołać jeszcze większy chaos. Liderzy tego ruchu wzywają mieszkańców, aby zaczęli masowo opróżniać swoje konta bankowe. W ten sposób próbują zmusić rząd do zaakceptowania ich postulatów. Demonstracje co prawda wybuchły, gdy władze chciały podwyższyć ceny paliw, ale teraz pojawiają się kolejne żądania. Niektórzy domagają się ustąpienia prezydenta Emmanuela Macrona.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika asa

W Polsce nigdy nie będzie

W Polsce nigdy nie będzie takich strajków, ponieważ patologia jest głównym beneficjentem PIS- u i bez nich PIS poszedłby w [email protected] W Polsce nie ma juz robotników-ci zostali wyrucha$$ni przez solidarność stworzoną przez jankesów, szydów  i kler, którzy jak widać rządzą w Polin  na wszystkich frontach i już niestety nie ma od tego odwrotu. No chyba ,że będzie wojna....ale tego nikomu się nie życzy. Polska to piekny kraj ,bogaty,urodzajny ale zamieszkały przez skurwieli, sprzedawczyków,oszustów i kłamców którzy usadowili się w grupie rządzących i to od szczebla gminy do rządu....a swoją drogą zostali wybrani przez drugich durniów i bezmózgowców którym wystarczy tylko piwko, zabaweczki, sklepy pełne szajsu, gówniwnego żarcia i możliwości wyjechania z kraju , najlepiej na saksy na zmywak. A POLSCY PATRIOCI SĄ BEZRADNI SMUTNO PATRZĄC NA TĘ BEZNADZIEJĘ ponieważ na każdym kroku utrąca się ich działania, siejąc propagandę, że to są wrogowie narodu......

Portret użytkownika asa

dzieci i normalni inaczej

dzieci i normalni inaczej głosu nie mają bo sieja głupoty i rozrabiają jak pijany u płotu". A jeżeli jesteś od jankesów /bo chwalisz się ich emblematem- NIE BIAŁYM ORŁEM/ i zachowujesz się jak oni mając wszystkich w dup2ie to tym bardziej przekonujesz Polaków ,że juz czas pogonić takich jak ty. Masz rację weź sie do pracy i pisz bzdur TU JEST POLSKA nie usa.

Strony

Skomentuj