Ekspert ostrzega, że za 15 lat sztuczna inteligencja zastąpi większość pracowników

Kategorie: 

Źródło: Flickr/DigitalRalph/CC BY 2.0

Czołowy ekspert ds. sztucznej inteligencji, Kai Fu Lee, wydał bardzo niepokojącą prognozę. Chiński przedsiębiorca twierdzi, że już za 15 lat, maszyny będą mogły zastąpić nawet 40% pracowników na całym świecie w wielu sektorach.

 

W wywiadzie dla programu telewizyjnego „60 Minutes” stacji CBS, Kai Fu Lee powiedział, że sztuczna inteligencja zacznie odbierać pracę tam, gdzie ludzie wykonują proste powtarzające się czynności, np. w fabrykach. Inteligentne oprogramowania będą mogły zastąpić kierowców ciężarówek i szoferów, pracowników sklepów i restauracji, a z czasem również osoby wykonujące pracę umysłową.

Chiński ekspert uważa, że sztuczna inteligencja radykalnie odmieni nasz świat, a zmiany zaobserwujemy także w edukacji. Programy komputerowe będą mogły pomagać studentom w nauce i staną się bardziej wydajne od typowych nauczycieli. Już dziś trzeba wprowadzać odpowiednie zmiany w edukacji, aby przystosować dzisiejszych uczniów to przyszłej powszechnej robotyzacji zawodów.

 

Rozwój sztucznej inteligencji i automatyzacja zawodów sprawią, że wiele miejsc pracy stanie się niedostępnych dla ludzi. My natomiast powinniśmy stawiać na rozwój umiejętności i zdobywanie nowych kwalifikacji, aby nie zostać wypartym przez roboty.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika kapitan ameryka

Byłem w chinach drogi panie

Byłem w chinach drogi panie przez pół roku.Nie siej propagandy!!!! Oczywiscie są tam niewolnicy ale niczym sie nie róznia od naszych polskich oraz poszczególnych patologicznych przypadków jak czasem słychac w tv o obozach pracy nawet na zachodzie.I nie mieszaj do tego bożków bo to w ludziach jest siła potrzebny jest masowy ruch, w którym weźmie udział szeroka gama warstw społecznych tak jak europa czerpie swoją siłę z podziałów i bierności, tak my musimy przeciwdziałać przez zjednoczenie się i wspólną działalność  przy zastosowaniu odpowiednich środków możliwe jest zgromadzenie wystarczająco dużo ludzi aby bez strachu stanąć w poprzek swiatowej tyrani i ich mordercych zapędom .

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Strony

Skomentuj