Prąd w Polsce może jednak drastycznie podrożeć. Obniżka podwyżki mogła być niezgodna z prawem UE

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nasi kolonizatorzy z Unii Europejskiej nie odpuszczają Polakom, którym w oczy zajrzała gigantyczna podwyżka cen prądu na skutek milczącej zgody polityków PO i PiS na wdrożenie w naszym uzależnionym od węgla kraju, absurdalnej antywęglowej polityki klimatycznej. Rząd PiS, w roku wyborczym wykonał wymyk na drążku bez trzymanki i zamaskował wzrost cen za pomocą podatków, ale to może im się nie udać, bo Komisja Europejska jest bliska uznania tego za niedozwoloną pomoc.

 

 

Polska opozycja zdała sobie sprawę, że kwestia cen energii elektrycznej może być kluczowa w wygraniu tegorocznych wyborów. Wie o tym również partia rządząca, która robi co może, żeby winę na monstrualne podwyżki, zrzucić na poprzedników. Z kolei poprzednicy twierdzą, że winni są aktualnie rządzący. Pokazywaniu się palcem przez polityków przyglądają się Polacy, nie bardzo rozumiejąc o co w tym wszystkim chodzi.

Fakty są takie, że za przystąpienie Polski do absurdalnej polityki klimatycznej opartej na dyskryminacji dwutlenku węgla, odpowiada zarówno PO jak i PiS. PO a konkretnie Donald Tusk i Ewa Kopacz, są winni przyjęcia Paktu Klimatycznego, ale również rządzący obecnie PiS, przez kilka lat nie zrobił nic aby z niego wystąpić, jak zrobiły Stany Zjednoczone. A nie zrobiono tak dlatego, że oni sami wierzą w teorię o antropogenicznym globalnym ociepleniu.

 

Jedyne co chcieli osiągnąć to ukryć to do czasu wyborów stosując sztuczki księgowe, żeby tak zwany "ciemny lud" nie zorientował się czym grozi dla grubości jego portfeli brnięcie w klimatyczny absurd. Po wyborach z pewnością wszyscy odczujemy bardzo boleśnie podwyżki na skalę jeszcze większą niż zapowiadana na rok 2019.

Może jednak nie dojść do tej kompensaty, bo pojawiają się sugestie, że trwają zabiegi obecnej opozycji o uznanie przez KE, że uchwalone w ostatnich dniach 2018 roku zmiany w polskich przepisach mające na kilka miesięcy powstrzymać podwyżki cen energii narzuconych przez UE, są niezgodne z prawem unijnym. Mogą zostać zaklasyfikowane jako niedozwolona pomoc. 

 

Chodzi zwłaszcza o fundusz rekompensacyjny dla zakładów energetycznych, wyceniany na minimum 5 mld złotych. Skoro KE zwalcza obecną polski rząd PiS, o proweniencji amerykańsko-izraelskiej, to prawie na pewno Bruksela zrobi wszystko, aby pomóc powrócić do władzy partii o proweniencji niemieckiej, czyli PO. 

Być może w politycznych kalkulacjach wyszło im, że anulowanie obniżek podwyżek cen energii, pozwoli wygrać wybory ich protegowanym, a jeśli tak jest, oznacza to, że zakładają oni, że wyborcy w Polsce mają pamięć niczym rybka akwariowa i nie pamiętają już kto zgotował im ten ekoterroryzm fiskalny. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika mirmił

A co nas obchodzi BEŁKOT

A co nas obchodzi BEŁKOT jakichś tam kretynów brukselkowych ?? Tu jest Polska i MY tu ustalamy swoje zasady na swój użytek ! Żaden tłumok jewropejski nie będzie nam dyktował co i ile ma kosztować ! A nasi politycy nie powinni wogóle się zajmować jakimiś bzdurami zza odry .. niech sobie oni tam dalej robią burdel , ale u siebie !

Portret użytkownika Wolność (obecnie Korwin)

Przecież wszystkim niemcy

Przecież wszystkim niemcy (pasożyty) SSterują: Vat iKain, city london corpo. uSA, isra hell i UPAdlina..

Niemcy-pasożyty robią nas od 666 roku, a wam się wydaje, że walczą miedzy sobą.. ech..

"Amerykanie-finansowali-hitlera-nazistow-niemiecki-cud-gospodarczy-i-ii-wojne-swiatowa" To był holkaust Polaków, których wybito 12,6 mln(35% populacji)", a w Jałcie nas swojemu Gruzinowi stalinowi sprzedali

ps Niestety tylko milion od Korwina myśli, bo potrafi się zorganizować, 95% was ! UPAśledzili toksycznym fluorem, SSponsorujecie własną zagładę, jeszcze nas ostatnich myślących w to wciągacie !

Portret użytkownika inzynier magister

"Amerykańska polityk Partii

"Amerykańska polityk Partii Demokratycznej, Alexandria Ocasio-Cortez wyszła z propozycją wprowadzenia rewolucyjnego „Green New Deal” (ang. Nowego Zielonego Ładu) będącego projektem całkowitej transformacji amerykańskiej gospodarki na gospodarkę zero-emisyjną. Okazuje się, że oprócz kwestii ekologicznych, nowy projekt zakłada „wyrównanie szans społecznych”, osiągnięcie całkowitej „równości płci”, czy pozbycie się „raz na zawsze” biedy."

zawsze jest na odwrót ! musimy pamiętać że plan masonów działa zawsze odwrotnie, skoro mówią że pozbędą się biedy to zapanuje jeszcze większa bieda ! Musimy się tez modlić do Króla Królów Jezusa Miłosiernego o listość dla Polaków byśmy przetrwali atak masonów z kołchozu !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Marcin_Malbork

mam rzeczywiste rozliczenie w

mam rzeczywiste rozliczenie w mieszkaniu które wynajmuje oraz w domu pod Malborkiem, wczoraj podałem stan licznika i w mieszkaniu jak i w domu równo 30zł podwyżki... Energa ceny prądu zostawiła ale podwyzka była za opłaty stałe przesył itp. także wydymali nas... 

Portret użytkownika edinzbach

Najlepiej jakby nic nie

Najlepiej jakby nic nie robili jak PeŁo, wtedy było by ok. To Tusk jest winien bo nie zawetował tego g.....a. Jak można mieć pretensje do PiS za to że prąd nie zdrożeje. To jest chore.

Strony

Skomentuj