Chiny uruchomiły „niszczyciele lotniskowców”, grożą atakiem na amerykańskie okręty

Kategorie: 

Źródło: Internet

Pod koniec grudnia, chiński admirał Lou Yuan otwarcie zasugerował zatopienie amerykańskich lotniskowców. Stany Zjednoczone zignorowały te groźby i w poniedziałek po raz kolejny wysłały swoje okręty na patrol w spornym regionie Morza Południowochińskiego. Ruch ten najwyraźniej rozdrażnił Chiny, które postanowiły uruchomić tzw. niszczyciele lotniskowców.

 

Jak podaje rządowy dziennik Global Times, siły zbrojne uruchomiły pociski balistyczne pośredniego zasięgu Dongfeng-26 (DF-26), które mogą przenosić głowice konwencjonalne lub nuklearne. Rakiety te potrafią niszczyć średnie i duże okręty, dlatego Chińczycy określają je jako niszczyciele lotniskowców.

 

Pociski DF-26 posiadają zasięg około 4500 km. Global Times wskazuje, że rakiety stacjonują w północno-zachodnich Chinach, a więc pokrywają swoim zasięgiem całe Morze Południowochińskie. Dziennik dodaje, że mobilizacja nastąpiła po tym, jak amerykański okręt USS McCampell zbliżył się do wysp Paracelskich bez uzyskania zgody od władz w Pekinie.

USS McCampbell - źródło: US Navy

Chiny uznają praktycznie całe Morze Południowochińskie jako swoją własność i wielokrotnie ostrzegały, że będą bronić swojego terytorium. Jednak Stany Zjednoczone wykonują regularne patrole morskie w tym regionie i ignorują, wręcz prowokują Chińczyków do reakcji.

 

Ostatnie propozycje zatopienia amerykańskich lotniskowców, które wystosował Lou Yuan, admirał oraz wicedyrektor Chińskiej Akademii Nauk Wojskowych, niebezpiecznie korelują z doniesieniami o uruchomieniu tzw. niszczycieli lotniskowców.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Arek

Co ty za filmiki pokazujesz

Co ty za filmiki pokazujesz magister? Pierwszy link do filmu w 13:04 wypowiada się jakiś A.Turczyn a na pułce nad jego głową trzy proporce. Celowo tak usiałd aby w kadrze się zmieściły. Polski otoczony przez żydowski i amerykański. I ten typ coś śmie mówić, że Chiny podsłuchują i szpiegują xD A żydzi i amerykanie to nie podsłuchują? Niby taki kanał partiotyczny a jednak nie. Zresztą pierwsze wrażenie ten kanał youtubowy też złe robi. Pierwsza sekunda i od raze dawaj kase.

Portret użytkownika euklides

Tych co wysługują się USA,

Tych co wysługują się USA, Izraelowi, Niemcom i Ruskim nie ma kto zatrzymać, bo to 90% polskiego rządu. Jak dla mnie to bardzo dobrze, bo Chińczyki teraz wezmą na nich odwet. Towarzystwo stanie się nerwowe i zacznie popełniać błędy. Władza zacznie wyślizgiwać się z rąk... Polacy mają szansę odzyskać swój kraj, tylko nie spi....my tego. Każdego okrągłostołowca-magdalenkowca należy walić z gumowca.

Portret użytkownika baca

pieprzysz jak zwykle... w

pieprzysz jak zwykle... w Chinach jest tak jak u nas za PRL-u, po prostu nie mają chorych praw i ustaw o ochronie spraw nieistniejących "praw autorskich", "własności intelektualnej", "dóbr osobistych" "wartosci religijnych" a to że takich praw nie ma oznacza że mozna do woli "kraść" czyli korzystać z postępu ludzkiej techniki BEZ POŚREDNICTWA ŻYDÓW - bo to przecież tylko oni zawsze drogo sobie kasują za te rzeczy których nie ma ale które udało im się z niczego wymyślić a potem "chronić" ....

za PRL-u kwitł handel filmami, muzyką, ba nawet polskie radio całe płyty normalnie nadawało - i dzieki tej normalności - czyli nie wyrzucanu pieniędzy w "prawnicze" błoto dla taplających się w nim pośredników - staliśmy się z najbardziej zniszczonego kraju w II wojnie dziesiątą potęgą gospodarczą...

Chiny robią to samo LEGALNIE i już są w pierwszej trójce mocarstw

a tobie synu tableta (nie Mieszka) nigdy nie uda się tego co normalne zrozumieć... bo jak ten głupi bronisz fikcyjnego systemu który tylko żydom pozwala "szpiegować" czyli kraść cudze wynalazki i patenty...

 

Portret użytkownika euklides

To wszystko półprawdy. Gdyby

To wszystko półprawdy. Gdyby tak w PRLu każdy mógł jeszcze założyć działalność gospodarczą, a państwowe cebulaki, nie znające się tak naprawdę na niczym, nie zajmowały się centralnym sterowaniem gospodarką, to Polacy mogli by być realnie nie 10-tą, a pierwszą gospodarką świata. Naprawdę niewiele trzeba by być wybitnym na tym patologicznym świecie i lepiej to szybko wykorzystać, bo potem będzie zwyczajnie zapóźno. Naród który pierwszy wyleczy się z socjalistycznej patologii osiągnie ogromną przewagę nad resztą, która przez całe eony tego narodu nie dogoni.

Portret użytkownika kapitan ameryka

Pojeb....e narody

Pojeb....e narody zdemoralizowane niewolą.Sztuka rządzenia jest nieustanne dzielenie ludzi, jednych wywyższanie, a innych poniżanie, jednych obsypywanie łaskami, a innych karami aby wciąż jedni byli przeciw drugim. Bo tak naprawdę, nikt nie chce być równy drugiemu, gdyż zawsze ma się za coś lepszego.

+ Jestem zajebisty    - Jestem waszym guru

Strony

Skomentuj