Chiny testują morskie działo elektromagnetyczne

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Rywalizację między Chinami a Stanami Zjednoczonymi widać praktycznie na każdym kroku. Możemy to zauważyć w szczególności na przykładzie technologii wojskowych. Chiny bardzo aktywnie rozwijają swoją marynarkę wojenną i pracują nad potężnym działem elektromagnetycznym, aby znieść amerykańską dominację na morzu.

 

W zeszłym tygodniu, w internecie pojawiły się zdjęcia chińskiego okrętu desantowego Haiyang Shan, który posiada na swoim pokładzie tajemnicze działo. Gdy przyjrzymy się dokładniej, zauważymy, że broń przypomina kształtem i wielkością działo elektromagnetyczne.

Ten sam okręt był widziany już w styczniu 2018 roku w porcie w Wuchang w prowincji Hubei, gdzie testowane są nowe technologie wojenne, do których można zaliczyć np. elektromagnetyczne katapulty dla samolotów wojskowych i działo kinetyczne, zwane też działem szynowym (railgun).

Chińczycy rzadko chwalą się swoimi zabawkami wojennymi, jednak w marcu 2018 roku, na oficjalnej stronie internetowej Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej potwierdzono, że podczas testów nowego działa dokonano znaczącego postępu. Oczywiście nie znamy żadnych szczegółów, ale media wskazują, że prace nad chińskim działem szynowym prawdopodobnie przebiegają szybciej, niż w przypadku jego amerykańskiego odpowiednika.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SN69

Tak długo jak chiński

Tak długo jak chiński przemysł będzie uzależniony od eksportu do USA i krajów będących w strefie wpływów Waszyngtonu... tak długo skośno-okie władze komunistyczne mogą tylko marzyć o dominacji militarnej... każdy otwarty konflikt z USA... to koniec potęgi gospodarczej Chin... 

Portret użytkownika euklides

Chińscy komuniści to

Chińscy komuniści to wprawdzie dranie, ale PISowscy komunisci to tylko dranie, ale przede wszystkim idioci. W jaki sposób przemysł, zwłaszcza olbrzymiego kraju jak Chiny, który jest praktycznie samowystarczalny, może być uzależniony od eksportu? Czy jak ja produkuję dajmy na to ziemniaki to ja jestem uzależniony od moich klientów czy moi klienci są uzależnieni ode mnie? Jak nie sprzedam ziemniaków to co najwyżej nie będę miał pieniędzy na zakup zabawek, ale SAM się wyżywię, a oni beze mnie zdechną z głodu. Chińska kadra polityczna to nie wasza okrągłostołowo-magdalenkowa liga kretynów.

Portret użytkownika Kwazar

A ty co, jakiś magazynier

A ty co, jakiś magazynier zakladowy jesteś ? Pokładasz zbyt dużą ufność w zależności gospodarcze a nie bierzesz pod uwagę punktu w którym wszystko się zmienia bo musi (Chiny sa właśnie w takiej sytuacji) Rozumiesz ? To jest tak jak ci się wózek widłowy zepsuje.Targasz ciężary rękami bo jak sam wiesz, magazyn musi dalej funkcjonować.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Szczególnie, że to ussa jest

Szczególnie, że to ussa jest aktualnie bankrutem. Chiński przemysł może mieć tak naprawdę w dupie ussa i gejunię. Ussa to 325,7 miliona ludzi, zdychająca pod naporem nachodźców gejchujnia to ok 500 mln ludzi. Razem 825 mln. Reszta świata jak podają 7,7 miliarda ludzi-825mln "strefy wpływu Faszyngtonu" =6875 milionów ludzi, głównie potrzebujących wszystkiego. To jest dopiero rynek, nie sądzisz bolec? Zaszalałbyś tam ze swoim straganikiem, nie? Strefa wpływu faszyngtonu, to raptem jakieś 12% ludzkości. Myślę, że Chiny, jako niestety potęga ekonomiczna, mogą totalnie zlać tą "strefę" i spokojnie prowadzić interesy z pozostałymi 88% ludzkości.

Otwartego konfliktu nie będzie, bo nikt nie chce nuklearnego końca świata. A konflikt zbrojny konwencjonalny jest samobójstwem ussmana, bo Chińczycy grają razem z Ruskami przeciwko neoconom ussa. Zaleją ich żywym mięsem armatnim, nie mówiąc o przewadze Ruskich elektronicznej i rakietowej (hipersoniki-nie muszą być nuklearne, wystarczy, że są nie do zestrzelenia przez usa obronę p.lot). Manewry NATO na Bałtyku 18 statków, Chinole na swoim morzu 300 statków.

Słowem Bolec, pierd...sz, jak potłuczony, czyli jak zwykle.

Portret użytkownika piard_upadliny

Chińska gospodarka

Chińska gospodarka uzalezniona jest w bardzo dużej mierze od eksportu a ten do USA wynosi . . ..  26% całosci. Ten olbrzymi strumień pieniędzy Ludowy Bank Chin (PBC) jest zmuszony zamieniać na juany i aby nie wywoływać inflacji, jednocześnie zmusza wewnetrzny rynek finansowy do zakupu emitowanych róznego typu derywatów. Papiery emitowane przez PBC są wyżej oprocentowane niż obligacje USA (bo za Murem są wyższe stopy procentowe), więc chińskie władze płacą więcej swoim wierzycielom niż Amerykanie im ! Polityka Chin prowadzi do powstania paradoksu - biedniejszy kraj pożycza światu, a w szczególności bogatszej Ameryce pieniądze
Co do kwestii zadłużenia yankesów bo widze, że podchodzisz do tego bardzo emocjonalnie i osobiście, z utęsknieniem czekając na tzw bankructwo USA to płonne nadzieje, ty z pewnością tego nie doczekasz prędzej twoja zapyziała rosja o rankingu wiarygodności kredytowej - śmieciowej, której nikt nie pożyczy złamanego centa za wyjątkiem Chin, które w zamian dostaną kopaliny za połowę ceny jak nie taniej. 
PS
Dług Chin wg stanu na VI 2017 wynosił ponad 17 bln $  (USA 20), a w każdej chwili Trump może wysłac towarzyszowi Xi list z czekiem wypisanym na papierze toaletowym na dowolną kwotę i radą aby wsadził sobie go w pewne miejsce tym samym koncząc wzajemne rozliczenia na poziomie "even" . . . . poniał waniuszka ? 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehe! I co? Myślisz, że

Hehehehe! I co? Myślisz, że jak zrobisz propagandową wklejkę to wyglądasz na mądrego? Hehehehe! Cała "potęga" uSSmana od dekad oparta jest na petrodolarze. Ale chyba widzisz ihor, że ta bajka się kończy. Postępująca dedolaryzacja świata jest faktem. Stąd nerwowe ruchy zamorskiego bandyty, bo dodrukowywanie z powietrza kolejnych miliardów wkrótce może się zakończyć.. Ale jego dni są policzone, co widać po sytuacji w Syrii, czy Afganistanie. Oczywiście ten proces będzie przebiegał powoli, bo nagły upadek dolara to straty także dla uSSmańskich adwersarzy podważających ich dotychczasową dolarową hegemonię. 

Co do "wiarygodności" kredytowej, to nie podniecaj się tak tymi rankingami, bo ustala je uSSman i są one tak wiarygodne, jak on sam. Nie uSSmańskie rankingi i wasze kwiki, ale obecna sytuacja na świecie jasno pokazuje, kto jest u schyłku swojej hegemonii, a kto rośnie w siłę. Poniał ihor?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Naprawdę żałosne są te twoje

Naprawdę żałosne są te twoje bredzenia ukro-analfabeto. Jaki komunista on jest? Przecież to ty pryszczu majdaniarski jesteś zakochany w hujnijnym szambie komunistycznym przefarbowanym z czerwonego na niebieski. Zapomniałeś niemoto? 

A co do przodków to zajmij się lepiej swoimi ze stepów.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Kangur.

"100 mln zamożnych"...  nie

"100 mln zamożnych"...  nie kupi tyle, co miliard żebraków, znowu minąłeś się z rzeczywistością SN69 . Chińczycy zaś, mogliby na piechotę i bez broni zaatakować USmAńców, wystarczyłoby, żeby przez nich przeszli, zadeptaliby wszystkich. Wink

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika U_P_Adlina

Buhahahahaha! A ty babino z

Buhahahahaha! A ty babino z mopem znowu "błysnęłaś" bystrością umysłu skakuna z nazi-ukro-majdanu. Hehehehe! Angelus odniósł się do kolejnego "byka" twojego kolegi - znanego analfabety - który właśnie słowo MARZYĆ napisał przez "ż" (potem dokonał edycji). Dlatego Angelus wziął to słowo w cudzysłów. Hehehehehe! Ale twój ociężały ukro-umysł oczywiście nie zajarzył, hehehehe! Legendy o waszej "lotności" umysłowej nie są przesadzone. Weź się więc za mopa i rób to, do czego twoja "lotność" jest wystarczająca.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj