Prąd w Polsce może jednak drastycznie podrożeć. Obniżka podwyżki mogła być niezgodna z prawem UE

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nasi kolonizatorzy z Unii Europejskiej nie odpuszczają Polakom, którym w oczy zajrzała gigantyczna podwyżka cen prądu na skutek milczącej zgody polityków PO i PiS na wdrożenie w naszym uzależnionym od węgla kraju, absurdalnej antywęglowej polityki klimatycznej. Rząd PiS, w roku wyborczym wykonał wymyk na drążku bez trzymanki i zamaskował wzrost cen za pomocą podatków, ale to może im się nie udać, bo Komisja Europejska jest bliska uznania tego za niedozwoloną pomoc.

 

 

Polska opozycja zdała sobie sprawę, że kwestia cen energii elektrycznej może być kluczowa w wygraniu tegorocznych wyborów. Wie o tym również partia rządząca, która robi co może, żeby winę na monstrualne podwyżki, zrzucić na poprzedników. Z kolei poprzednicy twierdzą, że winni są aktualnie rządzący. Pokazywaniu się palcem przez polityków przyglądają się Polacy, nie bardzo rozumiejąc o co w tym wszystkim chodzi.

Fakty są takie, że za przystąpienie Polski do absurdalnej polityki klimatycznej opartej na dyskryminacji dwutlenku węgla, odpowiada zarówno PO jak i PiS. PO a konkretnie Donald Tusk i Ewa Kopacz, są winni przyjęcia Paktu Klimatycznego, ale również rządzący obecnie PiS, przez kilka lat nie zrobił nic aby z niego wystąpić, jak zrobiły Stany Zjednoczone. A nie zrobiono tak dlatego, że oni sami wierzą w teorię o antropogenicznym globalnym ociepleniu.

 

Jedyne co chcieli osiągnąć to ukryć to do czasu wyborów stosując sztuczki księgowe, żeby tak zwany "ciemny lud" nie zorientował się czym grozi dla grubości jego portfeli brnięcie w klimatyczny absurd. Po wyborach z pewnością wszyscy odczujemy bardzo boleśnie podwyżki na skalę jeszcze większą niż zapowiadana na rok 2019.

Może jednak nie dojść do tej kompensaty, bo pojawiają się sugestie, że trwają zabiegi obecnej opozycji o uznanie przez KE, że uchwalone w ostatnich dniach 2018 roku zmiany w polskich przepisach mające na kilka miesięcy powstrzymać podwyżki cen energii narzuconych przez UE, są niezgodne z prawem unijnym. Mogą zostać zaklasyfikowane jako niedozwolona pomoc. 

 

Chodzi zwłaszcza o fundusz rekompensacyjny dla zakładów energetycznych, wyceniany na minimum 5 mld złotych. Skoro KE zwalcza obecną polski rząd PiS, o proweniencji amerykańsko-izraelskiej, to prawie na pewno Bruksela zrobi wszystko, aby pomóc powrócić do władzy partii o proweniencji niemieckiej, czyli PO. 

Być może w politycznych kalkulacjach wyszło im, że anulowanie obniżek podwyżek cen energii, pozwoli wygrać wybory ich protegowanym, a jeśli tak jest, oznacza to, że zakładają oni, że wyborcy w Polsce mają pamięć niczym rybka akwariowa i nie pamiętają już kto zgotował im ten ekoterroryzm fiskalny. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika koniecpolski

Polska, rok 2028, kolejna

Polska, rok 2028, kolejna kadencja PiS. Kolejki jak za komuny, brak podstawowych towarów w sklepach, ludzie traktują banknoty jak papier toaletowy, ludność kraju spadła do 28 mln, 15% obywateli to islamiści, 10% murzyni, 20% ukraińcy. Ustawa 447 weszła w życie, większością publicznych firm zarządzają Żydzi. Lasy państwowe sprzedane Izraelowi. 200 tys. Warszawiaków zostało wyrzuconych z mieszkań z powodu oddania mienia bezspadkowego Żydom. 5 mld dolarów rocznie wydawanych jest na utrzymanie amerykańskich wojsk. 

TO PRZEZ TO ŻE W RZĄDZIŁO PEŁO!!!!!!

I nie, nie jestem zwolennikiem PO, nienawidze ich tak samo jak PiS, SLD, PSL, Nowoczesnej i innego postmagdaleńskiego ścierwa. Albo otworzycie oczy i coś zmienicie albo zdychajcie. 

Portret użytkownika koniecpolski

Słyszałeś kiedyś o hetmanie

Słyszałeś kiedyś o hetmanie Stanisławie Koniecpolskim śmieciu? Mówią ci coś daty 1525, 1569, 1605, 1621? Pewnie nawet nie wiesz w którym roku uchwalona była Konstytucja 3 maja, która tak chucznie obchodzisz ze swym jabolem.

Ja w przeciwieństwie do ciebie znam historie swojego kraju, widząc to co się dzieje, jak bardzo PiSuarski rząd uzależnia nas od USraela, który wypnie się na nas (jak wypiął się miesiąc temu na Kurdów) przy pierwszej lepszej okazji że nie mam złudzeń. Jestem realistą. A ty zaklinaj sobie rzeczywistość jak tam chcesz, nawet możesz sobie wmawiać że jesteś kimś i że Polska przeżywa dobry okres.

Portret użytkownika Wolność (obecnie Korwin)

koniecpolski, nie trać czasu

koniecpolski, nie trać czasu na większość baranów i czł-owieczek..

Tylko milion od Korwina w tym kRaju myśli, więc wyłapuj ostatnich myślacych, bo marnie skończysz jak te rozbierane przez karła zafluorowane barany !

Portret użytkownika euklides

Ale na to, że prezio

Ale na to, że prezio Morawiecki był doradcą Tuska to już zamykamy oczka, tak jak i na to, że całe to towarzystwo ustaliło podział władzy w Polsce przy Okrągłym Stole i w Magdalence.

Portret użytkownika Menhir

Po co utrzymywac pasozyta

Po co utrzymywac pasozyta,redukujmy zuzycie pradu i inwestujmy we wlasna fotowoltaike. Znam kolesia co wybudowal se dom bez podlaczania sie do sieci i ma wlasny prad,zamontowal se ogniwa fotowoltaiczne i akumulatorownie oraz ma wlasna wewnetrzna siec na 24 V poprzerabial urzadzenia na 24 V i jest niezalezny od pasozyta. Inwestujmy we wlasny niezalezny prad z fotowoltaiki by pokazac pasozytowi ze mamy wyrabane na nich.

Strony

Skomentuj