Finlandia skutecznie pozbywa się uchodźców

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Tysiące muzułmańskich uchodźców opuściło Finlandię i powróciło do swojej ojczyzny. Uchodźcy skarżą się, że Skandynawowie zmusili ich do pracy oraz przyjęcia zachodniej kultury, podczas gdy oni chcieli zdobyć pieniądze i zakwaterowanie z funduszy podatników.

Uchodźcy wyraźnie dali do zrozumienia, że nie są zainteresowani podjęciem pracy i chcieliby otrzymywać pieniądze za nic. Finlandia postanowiła jednak ograniczyć świadczenia socjalne i zasiłki dla imigrantów, którzy nie kwapią się do znalezienia pracy.

 

W ostatnich latach miliony uchodźców zaczęły nielegalnie napływać na nasz kontynent. Europejska gospodarka nie powinna zapewniać imigrantom darmowych mieszkań i świadczeń socjalnych, kosztem pieniędzy podatników, więc postanowienie Finlandii jest jak najbardziej zrozumiałe.

 

Dla przykładu warto wspomnieć o naszych zachodnich sąsiądach, którzy szacują, że do końca 2020 roku przeznaczą ponad 93 miliardy euro na koszty związane z kryzysem migracyjnym. Być może warto byłoby jeszcze raz przemyśleć, czy nie dałoby się zagospodarować tych środków w bardziej pożyteczny sposób.

 

Jedynym rozwiązaniem kryzysu imigracyjnego jest zamknięcie granic i deportacja uchodźców, do miejsca skąd przybyli. Można oczywiście też próbować metody zastosowanej przez Finlandii, a więc wycofanie wsparcia i liczenie na to, że przybysze sami opuszczą kraj. Takie działania mogą być jednak nieco ryzykowne, bo uchodźcy mogliby w pewnym momencie wszcząć bunty i zamieszki. Wielokulturowość stanowi coraz większe zagrożenie dla przyszłości Europy.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Pewno ! Nie?

Pewno ! Nie?

Faktycznie skomplikowane to było do rozkminy. Ufff.... Ale dali radę. Polacy, kiedy starali się o pracę w jakimkolwiek kraju, musieli dokumenty przedstawić, certyfikaty kwalifikacji, i inne warunki spełnić. Podobnie było z ubieganiem się o zasiłek na podstawie zaświadczenia o 6 m-cach pracy czy coś, na początku przynajmniej. Tym, z natury nierobom, jeszcze wszystko pod nos podetkali, a jeszcze więcej naobiecywali. No to naturalne lenie miały taką motywację do roboty, że ho ho !! Im też naobiecywali i kupa. Qrwa, kiedy ten debilizm ludzi się skończy i wypier...ą zjebów korytowych w kosmos, bez obowiązujących strojów?

93 miliardy euro podajesz ZychManie. To za taką kasę można by kilka krajów uchodźców urządzić wystarczająco do samodzielnego funkcjonowania. Na początek. Za rok kilka następnych. Przecież tam jest wszystko o wiele tańsze. Kilkukrotnie. Szkoły na miejscu pootwierać i dopiero edukowanych, cywilizowanych wstępnie, pracowników "docelowych" można sprowadzać. Na przemyślanych pod kątem ochrony własnych obywateli zasadach. A nie na hurrra i na pałę.

Ciekawe kiedy do tego dojdą. Czy w ogóle.

Portret użytkownika SN69

Po pierwsze jeśli nie wydają

Po pierwsze jeśli nie wydają złotówek z naszego budżetu ... czyli jak twierdzi spora część bywalców ZnaZ, pieniędzy które rząd im ukradł... to w czym problem ?... Po drugie skąd pomysł że niemcy potrzebują wykwalifikowanych pracowników i świadomych swojego miejsca w społeczeństwie obywateli ?... A wreszcie po trzecie od kiedy tak bardzo przejmujesz się losem obywateli z europy zachodniej, jeśli spełnią się twoje obawy to Polska tylko na tym zyska... więc spytam kolejny raz w czym problem... co Cię tak bardzo marwi ?

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Oj Bolec! Twój Leoncio już

Oj Bolec! Twój Leoncio już jest. Tęskniłeś?

Wydają złotówki z Naszego, nie twojego budżetu. I to dużo, 700 mld złotych rocznie wpłacamy do gejchujni. Nie wiedziałeś ? 

Bolec, Bolec. Zastanawiam się czy to indoktrynacja od małego, czy wrodzona tępota nie pozwala ci widzieć rzeczy oczywistych dla genetycznych Polaków. Wiesz, tego się nie da podrobić. To trzeba w sobie mieć. Ten zdrowy rozsądek. Większych bredni nie mogłeś tu skleić? Niemcy potrzebują wszystkiego. Właśnie im gospodarka tonie, jakbyś nie zauważył. A "uchodźcy" (głównie z więzień) nie w pracy, tylko hordami Niemki gwałcą. Uważasz to za normalne? Z twojego punku widzenia i prznależności to wspaniale, nieprawdaż? I nie martwi cię, że po opanowaniu gejropy będą kontynuować ekspansję swojej "kultury" w Naszą stronę. Zło najlepiej zadusić w zarodku, zanim zapłonie cała Europa jak za Hitlera.

Powiedz mi, ciężko jest rżnąć palanta za szekle? Czy czerpiesz przyjemności poboczne, łasząc się do swojego Leoncia? Publicznie zadajesz kłam wysokiej inteligencji parcholi.

Normalni ludzie przejmują się losem innych ludzi. Zwłaszcza kiedy widać do czego prowadzi wygodnictwo i nadmierne zaufanie politykom za kasę. Ja po Europie podróżowałem żeby poznać ludzi, ich kulturę i języki osobiście. Każdy język ma swoją oryginalną, regionalną melodię. A ty jeździłeś na ludziach zarabiać. Bez wnikania w czyjąkolwiek kulturę, ważne żeby był zysk. Nie? Wisi ci oryginalność i różnorodność narodowa, szekle mają być. To o czym ty tu chcesz polemizować? Ja o Niebie, ty o chlebie. Już mój pies więcej rozumie od ciebie.

Niemniej jednak mam ubaw, jak czytam twoje "opinie" po wnikliwej anal-lizie tematu. Ty się nawet nie zastanawiasz, że to co piszesz, określa twoją postawę moralną. Mówi kim jesteś. Odporność też godna podziwu. Betonowe słupki same się malują na czerwono z zazdrości. Ale co zrobić? Każdy orze, jak może. Trole też stworzenia Boże (tylko co Stwórca miał wtedy na myśli?).

Portret użytkownika SN69

700 mld pln rocznie... hmm...

700 mld pln rocznie... hmm... czyli jakieś 170 mld euro... PKB Polski to coś koło 470 mld euro... a to oznacza że według twoich wyliczeń Polska przekazała ok. 37% PKB do kasy unijnej... bierzesz korepetycje u Copperfielda, czy może jesteś jeszcze w trakcie imprezy sylwestrowej... Resztę komentarza jako pozbawianą najmniejszej wartości i mało elegancką pominę milczeniem.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Mówiłem, że jesteś głupi.

Mówiłem, że jesteś głupi.

Tylko nie wiem czy bardziej za kasę, czy normalnie. Skąd ty te dane wziąłeś? Roczny budżet Polski to ok 385 mld złotych. Do eurokołchozu wpłacamy 700 mld, prawie dwukrotność Naszego budżetu. Z powrotem z łachą dostajemy prawie równowartość budżetu. To "dotacje unijne". Nie dziwne? Więc racz nie pierdo..ć po prostu.

Odpisuję ci tylko dlatego, że ludzie to czytają. Inaczej ktoś mógłby wziąć te twoje dupne przemyślenia na poważnie. Wklejasz się tu do dyskusji dokładnie jak Bolec z "Chłopaki nie płaczą" : " Niesamowite ! Spice Girls się rozpadły! Ruda żarła za dużo ciasteczek! ". Nie na temat, Bolec, nie na temat. Ja rozumiem, że masz biologiczne przeszkody w nadążaniu za średnią krajową, ale nie obnoś się z tym. Nie ma z czym.

Portret użytkownika SN69

Podaj źródla swoich

Podaj źródla swoich informacji... i udowodnij że dane które zamieściłem w komentarzu są błędne i powstrzymaj się od mało istotnej twórczości... zakładam też że być może błędnie odczytujesz liczby przez pominięcie przecinków np.  7,00 mld to nie jest to samo co 700 mld... 

Portret użytkownika inzynier magister

Depopulacyjna ideologia w

Depopulacyjna ideologia w natarciu. Zdaniem intelektualistki mniej dzieci to powód do radości. Sarah Harper z Uniwersytetu w Oksfordzie stwierdziła, że malejący odsetek dzietności na świecie nie powinien stanowić powodu do zmartwień. Przeciwnie. Jej zdaniem jest to powód do radości. Zdaniem Harper myślenie, jakoby ludność była niezbędna do utrzymania bogactwa kraju, jego rozwoju i obrony, jest... przestarzałe. Dzisiaj bowiem, dzięki sztucznej inteligencji i imigracji, nie jest ona jakoby istotna. Tym bardziej, że współcześnie ludzie są na starość zdrowsi niż w dawnych czasach."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj