Nowe dowody na zderzenie planet w Układzie Słonecznym

Kategorie: 

Źródło: NASA

Uran to odległa i specyficzna planeta Układu Słonecznego. Oś obrotu tego gazowego giganta jest silnie nachylona, a naukowcy nie potrafią zrozumieć dlaczego. Jednak najnowsze symulacje komputerowe zdają się potwierdzać, że w odległej przeszłości, Uran zderzył się z inną planetą.

 

Oś obrotu Urana jest nachylona pod kątem około 98 stopni do kierunku prostopadłego do ekliptyki, tak więc oś obrotu tego błękitnego olbrzyma znajduje się niemal w płaszczyźnie Układu Słonecznego. Tylko ogromna siła mogłaby wywrzeć wpływ na ciało niebieskie takich rozmiarów. Dlatego uważa się, że w przeszłości mogło dojść do wielkiej kosmicznej kolizji.

Na podstawie symulacji komputerowych, naukowcy z Uniwersytetu w Durham ustalili, że Uran prawdopodobnie zderzył się z planetą o masie co najmniej dwa razy większej od Ziemi. Kolizja ta mogła nastąpić w bardzo wczesnym etapie rozwoju gazowego olbrzyma i wpłynęła na jego charakterystykę.

Naukowcy twierdzą również, że zderzenie Urana z innym ciałem niebieskim mógł być procesem, który trwał stosunkowo krótko. Co więcej, planeta, która wleciała w błękitnego olbrzyma, mogła przetrwać tę katastrofę i nie wyklucza się, że tym impaktorem mogła być tajemnicza dziewiąta planeta, która znajduje się gdzieś na obrzeżach Układu Słonecznego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

GMO = Roundup, a roudup =

GMO = Roundup, a roudup = depopulacja. To nie są genetycznie modyfikowane zboża, one tylko są modyfikowane tak by były odporne na opryski śmiertelnymi truciznami typu Roudup. Te chemiczne opryski można zastąpić innymi naturalnymi metodami. Większość rolników idzie na łatwiznę i pryskają co się tylko da, oni sa zwyczajnie oszukani przez propagandę że śmiertelna trucizna która zabija chwasty albo zabija robactwo nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki już nie jest trująca dla człowieka. Myślenie życzeniowe. Nie zastanawiają się dlaczego pryskają w maskach przeciwgazowych? Skoro produkty Monsanto są takie zdrowotne i wielokrotnie rzekomo przetestowane powinny być stosowane bez zabezpieczeń tego typu jak maski z pochłaniaczami... BTW ja się dziwię że amerykanie jeszcze żyją... to musi być straszne być Amerykaninem opryskanym z powietrza i z ziemi, a pod ziemią mają też pochowane odpady atomowe zatruwające wodę. Nie dziwię się że ćpają i zażerają się na śmierć bo to trudne jest życie w roli narośli przylepionej do odchodów.

Portret użytkownika moon fake

Wszystko dawno zapisano na

Wszystko dawno zapisano na glinie a oni próbują teraz podciągać swoje "odkrycia" pod stare zapisy bo nie znaleźli sensowniejszego wyjaśnienia. Warto dodać że nie było zderzenia. Jasno jak byk jest zapisane że Uran się " pokłonił" Mardukowi więc zderzenie mogło być tylko magnetyczne. To wystarczyło żeby obrócić zawieszony w przestrzeni "magnes" o nazwie Uran.

Skomentuj