Chińskie władze aresztowały naukowca, który stworzył pierwsze genetycznie zmodyfikowane dzieci

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Chińczycy postanowili szybko przerwać pracę naukowca He Jiankui, który twierdzi, że stworzył pierwsze genetycznie zmodyfikowane dzieci. New York Times ustalił, że chiński rząd umieścił badacza w areszcie domowym.

Jak podaje amerykański dziennik, He Jiankui może obecnie jedynie wykonywać połączenia telefoniczne i wysyłać e-maile. Strażnicy uniemożliwiają mu opuszczenie rezydencji oraz nie pozwalają innym na zbliżenie się do jego laboratorium.

 

Uniwersytet w Shenzen, w budynkach którego rzekomo przetrzymywany jest naukowiec, zaprzeczył informacjom o zatrzymaniu mężczyzny, lecz jeden z jego współpracowników potwierdził doniesienia medialne.

Dalszy los He Jiankui pozostaje niejasny. Nadal istnieją duże obawy dotyczące uczciwości i autentyczności eksperymentu genetycznego. Społeczność naukowców oskarżyła He o wprowadzanie pacjentów w błąd. Badacz miał rzekomo informować, że testuje szczepionkę na AIDS, podczas gdy w rzeczywistości dokonywał modyfikacji genetycznych. Na chwilę obecną nie ma możliwości, by zweryfikować procedury naukowca oraz ocenić ich efektywność.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.

loading...


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Niestety takich naukowców na

Niestety takich naukowców na całym świecie jest bez liku, zatrudniają ich jednostki rządowe i prywatne "kliniki", nikt nad tym nie panuje dlatego modyfikacje genetyczne bedą ukrywane i tak jak w wojsku tajemnice bedą wychodzić po dziesiątkach lat. A społeczeństwo? Niech się cieszy, że jeszcze ma coś do powiedzenia.

Skomentuj