Naukowcy pomijają istotny czynnik, który przyczynia się do globalnego ocieplenia

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Nieustannie słyszymy, że globalne ocieplenie jest problemem, za który odpowiadamy my wszyscy. Palenie węglem czy korzystanie z samochodów spalinowych faktycznie zanieczyszcza powietrze i środowisko. Jednak czy aby na pewno to właśnie my, zwykli szarzy ludzie, ocieplamy klimat? Tak się składa, że do globalnego ocieplenia przyczynia się jeszcze jeden, bardzo ważny czynnik, który jest całkowicie pomijany przez naukowców i media na całym świecie.

 

Z powodu zmian klimatycznych, wiele państw wprowadza ekologiczne rozwiązania, np. zwiększa produkcję „zielonej energii” z farm słonecznych i wiatrowych, zachęca do przejścia na samochody elektryczne oraz propaguje ekologiczny styl życia, który polega na ograniczeniu spożycia mięsa i oszczędzania wody i prądu. Najbardziej ekstremalni „ekolodzy” zachęcają, aby ludzie wręcz zrezygnowali z posiadania dzieci i postulują niebezpieczne eksperymenty geoinżynieryjne.

 

W ten sposób możemy pomóc klimatowi, zmniejszając zanieczyszczenie powietrza i emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Ale kto powiedział, że to ludzie – wszyscy ludzie - są winni globalnemu ociepleniu? Przecież za wycinkę lasów w Afryce i Ameryce Południowej odpowiadają korporacje, a nie mieszkańcy Europy czy Eskimosi. To tak jakby obwinić całą ludzkość za wyciek ropy naftowej do oceanu.

Jednak naukowcy, ekolodzy i inni eksperci, którzy najgłośniej mówią o globalnym ociepleniu, najwyraźniej obawiają się wspomnieć o jednej bardzo ważnej kwestii. A skoro tak jest, warto zadać pytanie – kto ich opłaca?

 

Przejdźmy do rzeczy. Czy ktoś zastanawiał się, jak wiele paliwa spalają czołgi? Przykładowo amerykański M1 Abrams spala około 390 litrów na 100 km. Czołg Leopard 2A4 zużywa nawet 790 litrów na 100 km, czego w żaden sposób nie można porównać do samochodów osobowych. Pójdźmy dalej – ciężki wojskowy samolot transportowy C-5 Galaxy po załadowaniu 122 ton spala ponad 33 litry paliwa na 1 (jeden) km.

C-5 Galaxy

Ile gazów cieplarnianych w skali roku emitują wszystkie czołgi, samoloty wojskowe i okręty na świecie? Przecież nikt mi nie wmówi, że cały ten sprzęt wojskowy działa na prąd! Ile gazów cieplarnianych wyemitowano w fabrykach podczas ich produkcji? Jaki wpływ na globalny klimat ma produkcja broni i rakiet? Ile gazów cieplarnianych powstaje podczas manewrów wojskowych, które przecież odbywają się każdego roku na szeroką skalę w wielu państwach świata? Jaki wpływ na globalne ocieplenie mają lokalnie prowadzone wojny?

 

Na te wszystkie pytania nie poznamy jednak odpowiedzi. Naukowcy i ekolodzy nawet nie prowadzą badań w tym kierunku, aby nie narazić się korporacjom zbrojeniowym. Zamiast tego, bardzo chętnie narzucają nam ekologiczny tryb życia i obwiniają nas wszystkich (z wyjątkiem wielkich korporacji) o ocieplenie klimatu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Jekyllman

Widze ze swoje teorie

Widze ze swoje teorie prowadzacych tą strone zaczynają coraz mocniej przenikac w własciwy przekaz informacji. Czołgi , samoloty ? A jaka to rewelacja ? Nie kompromitujmy sie bo swiat i tak juz oszalal. Chociaz my nie dajmy sie wciagac w te paranoje. Klimat sie zmienia owszem. Ale nawet jakby byla technologia naturalna ktora napedzi caly swiat komunikacji i gospodarki to i tak nie wejdzie to w zycie - bo nie daloby sie z tego ciagnac kasy. Obwiniamy samych siebie i o to tu chodzi. Zasada czystych rąk.

Portret użytkownika Qki

Juz mi sie tego nie chce

Juz mi sie tego nie chce pisac. Globalne ocieplenie, to zjawisko cykliczne i czlowiek niema na to wplywu. Temat zostal obalony i opisany w angielskim Guardian jakis czas temu przy okazji lamentu wlascicieli duzych firm, ktorzy przez wal z Brukseli byli zmuszeni wyrzucic ogromne kwoty pieniedzy, by dostosowac swoje firmy do wdrozonych przepisow. Skonczcie powielac te glupoty.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Dobry kierunek Johnie Moll-u.

Dobry kierunek Johnie Moll-u.

Już kilka razy zwracałem uwgę, że nikt nie wie na co poszła ta gigantyczna kasa. To jest typowe, parchate, pierd.....e z tym łormingiem. Nie mogę teraz znaleźć, ale widziałem fajny obrazek, jak buda na kółkach z hamburgerami i kuchnią "polową" stała sobie cały dzień 2 metry od stacji pogodowej i kopciła. To wyniki muszą być super na potrzeby propagandy. Kit za ściemą i fałszem danych. I żadnych raportów co zrobiło ONZ w walce z łormingiem. Nic. Ile lasów posadzili, wód uzdatnili, oczyszczalni ścieków postawili, gór śmieci zlikwidowali, ..... .

Wojsko od 1945 roku odpaliło ponad 1000 ( jeden tysiąc) ładunków nuklearnych. Na pewno miało to wpływ na klimat. Te wszystkie naruszenia skorupy Ziemi. Promieniowanie-nie wiadomo. Systemy wykrywania okrętów podwodnych (amerykańskie), wytwarzają "impulsy" (nie wiem z jaką częstotliwością) o sile ponad 220 decybeli. To zabija wszystko w nielichym promieniu (dźwięk w wodzie rozchodzi się lepiej, szybciej i dalej). Myślicie, że skąd pojawiają się stada waleni, którym coś się popieprzyło i wypieprzają na brzeg. Bo w wodzie nie chcą być, bo tam coś napierd..la nie do zniesienia. Jak ktoś zepchnął walenia do wody, to wracał na brzeg ! Strach i szok ! Nieźle musieli zaje..ć, że aż wieloryby spierda...y z morza. Plankton produkujący 3/4 Ziemskiego tlenu też jest niszczony dźwiękami o tym natężeniu. A mają całą sieć tych "sonarów".

TRWAŁOŚĆ wytwarzanych przedmiotów. Pisałem o odkurzaczu lat 40, który bez zarzutu dalej śmiga w garażu. I słynny Polski Grafen. Zanim tajemniczo zniknął, 1,5 metra druk 3D w Naszym wykonaniu. Co daje grafen? Wszystko zajeb....e wzmacnia. Stal wzmocniona siatką grafenową, wytrzymałość wzrasta 150 razy ! Nie potrzeba 1,5 metra stali, tylko centymetr. Wolfram z siatką grafenową-wtrzymałość x 1450 ! Do wyobraźni. Opony z grafenem, łożyska magnetyczne itd. Dlaczego to ważne? Do wyprodukowania przykładowej lodówki trzeba : wydobyć rudę, wytopić w hucie, walcownie, ślusarnie, montownie, hurtownie, transport międzynarodowy, sklepy. Wszystko wożone na paliwie (miliony ton spalonego paliwa). Krótki okres użytkowania (średnio 2 lata i 3-4 m-ce). I znowu wożenie, spalane paliwo, utylizacja (najczęściej uproszczona). Wszystko zajmuje w chusteczkę naszego czasu spędzonego w pracy. Dlatego tyle tyramy, bo produkujemy buble. Z dużym nadmiarem, bo połowa ląduje na śmietniku niesprzedana. Lodówka z technologią (zajeba...go nam bezczelnie znowu !) grafenu, chodziłaby z palcem 100 lat ! Ile paliwa nie trzeba by spalić na wożenie tego gówna w tą i z powrotem??

Geotermia. Prof. Kozłowski nie może dotrzeć do wyobraźni Polaków. Proste, tanie, niewyczerpalne, ekologiczne, bezpieczne pod każdym względem źródło energii :

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=3lQh64vm6iI

Nasze, szczęśliwe w tym względzie, położenie geograficzne, daje nam niesamowite bogactwo darmowej energii ! Nie korzystamy. Lepiej dalej kopcić w fabrykach i hutach węglem i ropą, spalać miliardy ton paliwa na bezsensowne wożenie gówna w tą i z powrotem. To jest nasz czas spędzony w pracy zamiast z rodziną ! Róbmy rzeczy trwałe. Ogromna oszczędność czasu ! Ale wtedy zaczęli by myśleć.

Jak dla mnie, to problem ekologii życia zniknie, jak ludzie zaczną "od nowa" myśleć co robią i z jakim skutkiem długofalowym (tudzież ubocznym). Ale to dokładnie odwrotnie niż chcą "wielcy biznesmeni". A zły to ptak, co własne gniazdo kala. Więc za syf na świecie w największym stopniu odpowiada kto ? Biznesmeni ! Mamona ! Bezmózga mamona. Cyferki na wyświetlaczu. Nowoczesny sens życia w/g Rotshieldów. My wszysko-wy nic, zapierd...ć ! Musi być zysk !

To jest problem ekologii na świecie.

Portret użytkownika Inżynier Procesu

Co za żałosna demagogia. Nikt

Co za żałosna demagogia. Nikt tego nie wlicza, bo tego sprzętu są tego śmiesznie małe ilosci .

 Np. C-5 to nie tysiace, ani nawet setki sztuki tylko kilkadziesiat. Abramsów w użyciu jest kilka tyś. Można sprawdzić :

https://www.globalfirepower.com/countries-listing.asp.

Najlepszym rozwiązaniem jest deponowanie węgla np. w lasach strefy umiarkowanej, albo na dnie oceanów. Fitoplankton oceaniczny ma wodę, ma słonce, ale nie ma nawozów. Przeprowadzono eksperymenty z nawożeniem oceanów ściekami komunalnymi i wygladalo to obiecujacą, ale ekoświry wydarły mordy ze tak nie wolno, ze to za proste i niczego człowiek  nie nauczy. Bo szary ludź ma klepać biedę, ma płacić i grzecznie słuchać, a najelpiej poddać się eko-eutanazji.

Portret użytkownika John Moll

Co za żałosna demagogia. Nikt

Co za żałosna demagogia. Nikt tego nie wlicza, bo tego sprzętu są tego śmiesznie małe ilosci .

C-5 to tylko przykład. Przypominam, że praktycznie każde państwo na świecie ma swoją armię - czołgi, pojazdy opancerzone, samoloty wojskowe i okręty. Sprzęt wojskowy jest produkowany masowo i sprzedawany do innych krajów. Ile gazów cieplarnianych powstaje w takich fabrykach broni?

Portret użytkownika EkrudyDref

Dzięki, Mollu, za ten artykuł

Dzięki, Mollu, za ten artykuł.
Zgadzam się z Tobą. Ileż to bomb wybuchło i ile jeszcze wybuchnie? Ile różnego dziadostwa dostało się do powietrza, gleb i wód w wyniku wojen, choćby ostatnio w Syrii? Jak bardzo szkodzi środowisku przepych w rezydencjach miliarderów? Dlaczego namawia się ludzi do częstego pozbywania się samochodów? Dlaczego ludzie latają po świecie zamiast siedzieć na działce i pielęgnować zieleń?
Korporacjonizm - to jest współczesne połączenie kapitalizmu nadludzi władających korporacjami z niewolnictwem czipowanych roboli.

 

--------
Howgh!

Portret użytkownika mirjam

Komentarz jak najbardziej

Komentarz jak najbardziej trafny podzielam zdanie , mało tego jeżeli opdatkowywują nas wszystkich to co siędzieje z kasą ? czy jest zamieniana na eko energię? czy poprostu trafia do kieszeni tych co wymyslili ten podatek  a Oni mają z nas polewkę  że nas znowu wydymali.

Portret użytkownika piotrek

Cała śwaitowa sieć GSM czym

Cała śwaitowa sieć GSM czym wyższa częstotlwiość tym gorzej wytwarza smog elektromagentyczny (zaduch elektromagnetyczny) , który podowuje 50% ocieplenia klimtów i wzrostu temperatury. Nie jest wykluczone, że te częstotlwiości emitowane z wież GSM i wszystkiego co się rusza i nadaje nie powodują ocieplenia czap lodowych Arktyki i Antarktydy. Nikt o tym nie mówi bo to godzi w interesy korporacji. Dowodem , że to prawda : należy wyłaczyć eksperymentalnie na 7 dni wyszstkie sieci GSM i powietrze na powierzchi Ziemie i w obszarach zindustrializowanych odświeży się, spadnie tempoeratura w okresie letnim itd... Ale korporcaje myślą inaczej trzeba wyprodukować jeszcze więcej telefonów GSM a obszary o podwyższoenj temperaturze obsypywać z samolotów chemią celem schłodzenia.  

Strony

Skomentuj