Ludowy uzdrowiciel z Afryki okazał się ludożercą

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Republice Południowej Afryki dwóch mężczyzn zostało skazanych na dożywocie za morderstwo, donosi The Guardian. Zostali również oskarżeni o kanibalizm. Ludowy uzdrowiciel Nino Mbatha i jego wspólnik Lungisani Magubane zostali skazani za morderstwo Zanele Hlatshawayo. Mbatu został aresztowany po tym, jak sam poszedł na posterunek policji. Przyniósł ze sobą paczkę z ludzkimi szczątkami i oświadczył, że „miał dość jedzenia ludzkiego mięsa".

 

Początkowo policja nie chciała uwierzyć, że paczka zawiera prawdziwe dłonie i stopy, ale mężczyzna przyprowadził ich do domu, gdzie strażnicy znaleźli resztę ciała. W sumie aresztowano siedem osób.

 

W dniu ogłaszaniu wyroku lokalni mieszkańcy zebrali się przed budynkiem sądu w proteście przeciwko „barbarzyńskiemu morderstwu". W prawie republiki nie istnieje żaden artykuł karny przewidujący karanie bezpośrednio za kanibalizm. Jednak rozczłonkowanie ciała i składowanie szczątków ludzkich uważa się za czyn przestępczy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj