Jak walczyć z globalnym ociepleniem na własną rękę?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

W dzisiejszych czasach skutki globalnego ocieplenia są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie mamy już okazji spędzać świąt zjeżdżając z dziećmi na sankach czy też jeździć na łyżwach. Możliwe jest czerpanie radości z tych aktywności w późniejszym czasie. To samo dzieje się z pięknymi, słonecznymi dniami. Zauważyć można, że przypadają one na późniejsze miesiące. Te zmiany klimatyczne to tylko jeden z wielu efektów globalnego ocieplenia. Oczywiste jest, że w pojedynkę nie jesteśmy w stanie zatrzymać biegu wydarzeń, jednakże z pewnością mamy na nie wpływ. Jeśli sukcesywnie każdy z nas wdroży w życie kilka zachowań, planeta Ziemia z pewnością będzie nam wdzięczna.

 

Emisja dwutlenku węgla

 

Przyglądając się bliżej zjawisku globalnego ocieplenia, powinniśmy zacząć od poznania terminu ,,ślad węglowy’’. Jest to ogół emisji gazów cieplarnianych wywołanych przez daną osobę. Największy efekt odgrywa dwutlenek węgla, który ma niekorzystny wpływ na ocieplenie klimatu. Niekorzystnie na środowisko wpływa także emisja metanu oraz podtlenku azotu. W celu zminimalizowania emisji podanych gazów należy zastosować kilka prostych rad.

 

Oszczędzaj!

 

Bardzo ważnym czynnikiem jest oszczędzanie światła. Wiele z nas zostawia włączone światło w pomieszczeniach, mimo iż przemieściliśmy się już do innego pokoju. Nie ma najmniejszego sensu powielać takich zachowań. Jeśli argument związany z walką z globalnym ociepleniem do nas nie przemawia w tej kwestii, wystarczy pomyśleć o własnym portfelu. Po co mamy wydawać pieniądze na coś, czego nie używamy?

 

Podróżując warto korzystać z powszechnie znanej możliwości car pooling. Polega ona na dzieleniu kosztów przejazdu samochodem osobowym z ludźmi, którzy udają się w tym samym kierunku co my. Warto także korzystać z transportu publicznego, zamiast przemieszczać się autem. Jeśli jednak odległości są niewielkie, podróż na dwóch kółkach będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, albowiem przy jeździe rowerem ślad węglowy będzie niczym w porównaniu do jazdy pociągiem czy samochodem.

 

Ważnym czynnikiem w walce z globalnym ociepleniem jest także ograniczenie spożywania mięsa. Hodowla przemysłowa jest głównym czynnikiem wytwarzania gazów cieplarnianych. Jeśli zrezygnujemy z produktów mięsnych, zapotrzebowanie na rynku zmniejszy się, co pozytywnie wpłynie na środowisko.

 

Zainwestuj w przyszłość

 

W walce z globalnym ociepleniem możemy wyjść o krok dalej i zainwestować w odnawialne źródła energii. Instalacje fotowoltaiczne pozwolą nam na wytworzenie energii, którą możemy spożytkować w naszym gospodarstwie domowym. Pozwoli to nie tylko na oszczędzenie pieniędzy, ale także uzyskanie niezależności energetycznej. Jest to jednak spory wydatek, który sfinansować możemy dzięki pożyczce uzyskanej na Matchbanker. Warto także pomyśleć o izolacji domu, albowiem ogrzewając dom tracimy dużo energii, jeśli nie jest on dobrze ocieplony. Jest to inwestycja na lata, która z pewnością nam się zwróci. Mówiąc o ogrzewaniu powinno się także wspomnieć o możliwości ogrzewania budynków z użyciem pieców olejowych oraz gazowych. Jeśli w naszych domach nadal działają kotły węglowe, czym prędzej powinniśmy wymienić je na jedną z powyższych możliwości.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika ewarys54.

I znowu admin pokazuje,dla

I znowu admin pokazuje,dla kogo pracuje,wciskając nam takie kity(najwidoczniej sam uległ globalnemu ogłupianiu).

Nie twierdzę,że jest dobrze -za zanieczyszczenia i nieraz bezmyślny drenaż Ziemi i natury odpowiadamy niestety my wszyscy.

Z tego co kiedyś czytałem,w czasach dinozaurów było ponad dwa razy więcej dwutlenku węgla niż obecnie,a jak wszystko było dorodne -choćby np. paprocie wielkości drzew.

Z innego źródła wiem ,że jeśli ilość CO2 spadnie poniżej pewnego poziomu,zaczną wymierać rośliny,potem zwierzęta i w końcu ludzie.

Jak się okazuje najwiëcej CO2 wytwarza bodajże plankton w oceanach,a najwięcej metanu uwalnia się na Antarktydzie.

Ziemia w swoim ruchu weszła w pas promieniowania kosmicznego,które to wywołuje widoczne zmiany klimatu i świadomości

ludzi-na to niestety nie mamy wpływu.

Panele słoneczne są niestety drogie i mało wydajne-tym bardziej u nas w kraju.

Może lepiej zająć się zwalczaniem smug chemicznych,uwalnianiem patentów na niemal darmowe źródła energii(a takie już od dawna istnieją),inwestycjami na badania naturalnych leków(na wszystkie choroby-w tym raka-istnieją naturalne lekarstwa,itp.

-niż ogłupianiem ludzi.

 

Portret użytkownika Dd

Takie odwrócone błędne koło.

Takie odwrócone błędne koło.

Jeżeli się klimat ociepli to będziemy mniej potrzebować ogrzewać domy czy mieszkania a dzięki temu będzie mniej ogrzewania klimatu. Będzie dłuższa wegetacja roślinności to i więcej pożywienia. 

No ale pewnie nie o to chodzi czy będzie lepiej.

Nie mylić z truciem siebie i innych paląc plastikami czy innym syfem.

Portret użytkownika Rozum

tzw. odnawialne źródła energi

tzw. odnawialne źródła energi są skrajnie nie ekologiczne, gdyż do produkcji tych urządzeń wykorzystywane są metale rzadkie!

pozatym klimat się zmienia i to jest naturalne zjawisko, chciecie powstrzymać zjawisko przyrodnicze? jak? i po co ?????

 

Portret użytkownika Odważniak

Więcej CO2 to większe rośliny

Więcej CO2 to większe rośliny i więcej jedzenia. Chcą nas zagłodzić skurczysyny. Ale to my zagłodzimy korpo, jeżeli przestaniemy kupować ich badziewie, i zaczniemy hodować warzywa, sadzić drzewa gdzie się da, walczyć z regulacją rzek np Białki Tatrzańskiej, i w ogóle przestaniemy się bać, przestaniemy milczeć i zaczniemy działać. Do łopat, siać i zlikwidować te durne trawniki, które pochłaniają wodę i energię bez sensu, i są brzydkie jak pustynie. Pozwólmy ziołom pachnieć bosko, niech wiążą dwutlenek i produkują tlen, tak może każdy walczyć z, hehe, klimatem. 

Można zainstalować działa organowe, które niweczą chemitrale. Ale najważniejsza jest obrona starych drzew, które swoim klimatem wpływają na wszystkie żyjątka w okolicy. Stare drzewa są punktem spotkań zwierząt, siedliskiem owadów, grzybów, ptaków - chcesz walczyć z ociepleniem? Walcz o stare drzewa i sadź młode gdzie się da. Zamiana żarówek na ledy nie pomoże, bo wyprodukowanie takiej ledy zanieczyszcza okolice fabryki sto razy bardziej niż zaoszczędzisz prądu. 

ZDELEGALIZOWAĆ KOSIARKI I TRAWNIKI !!!! Niech przestaną te piekielne maszyny mordować życie i nasze nerwy. Stop pustyni monokulturowej nudnych trawników! Pozwólmy rosnąć łąkom i pszczółkom, a przetrwamy. Dość tego ogłupiania modą na pustynie.

 

Portret użytkownika Bolesław Brzózka

Zmiany średniej temperatury

Zmiany średniej temperatury na konkretnych obszarach to naturalny cykl. Sahara była kiedyś zielona, nie była pustynią. Kto doprowadził do zmiany klimatu? Jaszczuroludzie sprzed sdziesiątek tysięcy lat? Może palili plastikiem i węglem z Polski? Wpływ człowieka na zmiany klimatyczne jest znikomy, a histerię wokół smogu, gazów cieplarnianych wytwarzanych przez ludzkość i przyśpieszaniu zmian wywołują kręgi rządzące i finansjera, która chce zarobić. Warto zauważyć, że wszystkie partie "zielonych" w europie wywodzą się od partii mających korzenie w komunistach. Po prostu ich stare hasła po latach 80tych przestały być dla kogokolwiek atrakcyjne i zmieniły retorykę na proekologiczną.

Portret użytkownika Czarex

Aż zmotywowałaś mnie do

Aż zmotywowałaś mnie do napisania komentarza...

Fakty:

- kiedyś było znacznie więcej CO2, jak również były okresy jak było go mniej

- 1 erupcja wulkanu generuje więcej CO2 niż ludzkość przez x lat

- kiedyś była nagonka na dziurę ozonowa, i co? Już jej nie ma? Może przez to ze mniej dezodorantów ludzie używają? Lol

Wnioski:

- Ziemia ma swoje cykle CO2 i innych gazów i to normalna kolej rzeczy

- różne chore problemy są wymyślane tylko po to by moc opodatkowywać społeczeństwa 

 

Prosze, jeśli chcesz pisać artykuł to wpierw zapoznaj się z tematem a nie tylko ctrl+c a potem ctrl+v.... wystarczy, ze idioci redagują Onet czy drukują gazety...

Portret użytkownika Arek

Stek bredni, mam tylko

Stek bredni, mam tylko nadzieję że autor powiela idiotyzmy z internetu a nie jest to jego własność intelektualna.

Dwutlenek wegla nie jest zły. Dawno temu atmosfera miala więcej co2 niż mamy obecnie i było wszystko ok, drzewa rosły jak szalone, jaszczury rosły bez opamiętania itd.

Niejaki Butejko odkrył że osobom z astmą pomaga oddychanie powietrzem z wyższą zawartością CO2 (wyszukaj: oddychanie metodą Butejki).  

Dr Pokrywka zbudował komorę normobaryczną w której zawartosc CO2 w powietrzu wynosok ok 1,5-2% ( normalnie mamy 0,03% ) Każdy kto z tych komór korzyta czuje się świetnie. Więc niech ci psychopacji od religii globalnego ocieplenia wreszcie zamkną mordy! Bo jedyne co umieją to kraść kasę i wmawiać jakieś idiotyzmy o zmianach klimatu, mimo że sami sypią chem-triale z samolotów. 

Strony

Skomentuj