Sąd zakazał sprzedaży iPhonów w Chinach

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Chiński sąd wydał zakaz sprzedaży i importu większości modeli iPhone'a. Sąd orzekł, że kilka urządzeń, w tym iPhone X, naruszyło dwa patenty firmy Qualcomm, dotyczące zmiany rozmiaru zdjęć i zarządzania aplikacjami. Apple zapowiedziało, że złoży apelację.

Zakaz dotyczy takich modeli iPhone'a, jak: 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus i X. Apple kwestionuje jednak słuszność orzeczenia sądu i uważa, że naruszenie obcych patentów mogło dotyczyć jedynie urządzeń, działających na starszych wersjach systemu iOS. Firma przekonuje, że najnowszy system, iOS 12, nie jest oparty na pomysłach konkurencji.

 

Sąd ostatecznie przyznał rację firmie Qualcomm, która w zeszłym roku pozwała Apple'a o korzystanie z ich własności intelektualnej. Oskarżeni nie złożyli jednak broni i wydali agresywne oświadczenie, w którym przekonywali, że "wysiłki Qualcomm to kolejne desperackie posunięcie firmy, której nielegalne praktyki są przedmiotem dochodzeń sądowych na całym świecie".

 

Należy zaznaczyć, że Apple i Qualcomm są również uwikłane w potyczki na gruncie amerykańskim. W kwietniu w USA odbędzie się kolejny proces w związku ze sporem patentowym.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika еuklidеs

No i bardzo dobrze. Patenty

No i bardzo dobrze. Patenty to kolejna forma wyłudzania kasy i niszczenia konkurencji przez żądnych łatwego zysku pseudo-wynalazców, a tak naprawdę gównianych ludzi. Teraz Chińczycy pokonają zachodnie korporacje ich własną bronią.

Portret użytkownika Joker

O nie dobrze. Jeszcze

O nie dobrze. Jeszcze niedawno widziałem gdzieś reklamę iPhone za jedyne chyba 4700. Przecież tanie jak barszcz. A tu nie można kupić Smile jak dla mnie to może ich nie być wcale.

Głosuj za
13

Skomentuj