W Hamburgu powstanie tunel Hyperloop do szybkiego transportowania paczek

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Port w Hamburgu ogłosił plany zbudowania magnetycznego tunelu Hyperloop, który umożliwi przesyłanie ładunków z prędkością 1200 km/h.

Eksperci sądzą, że technologia opatentowana przez Elona Muska, może w przyszłości efektywnie zastąpić ponad 4000 ciężarówek, które każdego dnia przewożą ładunki z portu w Hamburgu. W dalszej perspektywie port miałby zostać połączony z innymi niemieckimi miastami, a towary byłyby transportowane w specjalnych kapsułach z włókna węglowego.

 

Hyperloop został po raz pierwszy zaprezentowany w 2013 roku przez Elona Muska, który wówczas ogłosił światu, że jego wynalazek pokona trasę 610 km (z Los Angeles do San Francisco) w 30 minut.

Trasa testowa tunelu Hyperloop w Hamburgu będzie przebiegać między terminalem kontenerowym a placem znajdującym się 100 metrów dalej. Trasa ładunkowa zostanie natomiast wyposażona w specjalne kapsuły towarowe i rampę załadunkową. Władze uważają, że budowa powinna zostać zakończona do 2021 roku.

 

Hamburg ma nadzieję, że pewnego dnia Hyperloop będzie w stanie dotrzeć w szybkim czasie do dowolnego miejsca w Niemczech, lecz z pewnością nie są to tanie zabawki. Średni koszt budowy 1 km toru wynosi około 20 milionów euro. Władze są jednak przekonane, że zwiększyłoby to przepustowość portu oraz ograniczyło miejskie korki.

 

Warto przypomnieć, że w niedalekiej przyszłości Hyperloop może służyć również jako środek transportu dla ludzi. W październiku firma Hyperloop Transportation Technologies zaprezentowała swój pierwszy zestaw do przewożenia pasażerów, który może zostać uruchomiony już w 2019 roku. Ważąca 5 ton i długa na 30 metrów kapsuła, została zbudowana z włókna węglowego i pomieści od 28 do 40 pasażerów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Bardzo wygodne , ładujesz

Bardzo wygodne , ładujesz pomarańcze a na miejsce dojeżdża sok . Zapewne stosowanie sprzętu Łągiewki w czołgach i innych sprzętach zbrojeniówki pozwoliło rozwinąć technologię dzięki której mogły też startować promy kosmiczne z przeciążeniem 2 G a nie 9 G jak to było poprzednio . Sama zasada działania się nie zmienia , zmianie ulega jedynie sprzęt napędowy .

Portret użytkownika Maxxx

Taki transport jest

Taki transport jest przyszłością. Powinniśmy jako państwo inwestować w rozwój tej technologii. Wyobraźmy sobie połączenie takim pociągiem Gdańska z Warszawą. To było coś pięknego. Niestety te darmozjady nigdy o tym nie pomyślą.

Skomentuj