Rosyjska demonstracja siły – bombowce strategiczne Tu-160 wylądowały w Wenezueli

Kategorie: 

Źródło: Rob Schleiffert/CC BY-NC 2.0

Wygląda na to, że Europa nie jest jedynym regionem, w którym będzie toczyła się rywalizacja Rosji i USA. Bombowce strategiczne Tu-160 wykonały w poniedziałek demonstracyjny lot do Wenezueli. Tamtejszy rząd ogłosił, że Rosja będzie chroniła kraj przed potencjalną inwazją.

 

Dwa rosyjskie bombowce Tu-160 wraz z samolotem transportowym An-124 i pasażerskim Ił-62 wylądowały wczoraj w porcie lotniczym w Caracas. Wcześniej przebyły ponad 10 tysięcy kilometrów, wykonując lot nad Europą i Atlantykiem. Samoloty dotarły na wspólne loty operacyjne z wenezuelskimi siłami powietrznymi.

Minister Obrony Wenezueli Władimir Padrino Lopez stwierdził, że wspólne ćwiczenia w powietrzu stanowią demonstrację siły i mają pokazać, że Rosja gotowa jest bronić swojego sojusznika. Było to oczywiste nawiązanie do Stanów Zjednoczonych, które oficjalnie nawoływały do zamachu stanu w Wenezueli, a nawet nawiązywały kontakty ze zbuntowanymi wojskowymi.

Najnowsza aktywność Rosji w Ameryce Południowej ma taki sam charakter, co aktywność Stanów Zjednoczonych w Europie. Mocarstwa wzajemnie straszą się wojną, a to powoduje wzrost napięcia w takich krajach, jak Wenezuela, Syria, Iran czy Ukraina.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika еuklidеs

OK, teraz wyobraźcie sobie,

OK, teraz wyobraźcie sobie, że amerykańskie bombowce strategiczne B1 lądują na Ukrainie by bronić Ukrainy przed agresją. Kremlowskie trole połamałyby tu paznokcie na klawiaturze. Bynajmnie nie popopieram bandyckiej polityki USA, tylko pokazuję hipokryzję panoszących się tutaj kremlowskich troli. Wszystkie mocarstwa są tak samo podłe. Precz z USSR, precz z USA, precz z UE i precz z Chinami! Wszystko do wyżygania czerwone i skorumpowane.

Portret użytkownika U_P_Adlina

W tym wypadku to ukraina, a

W tym wypadku to ukraina, a ścislej nazi-banderowska junta z kijowa zaatakowała ludność Donbasu, więc uSSman nie broniłby tej junty przed agresją, tylko pomagał jej w agresji, co zresztą czyni. Banderownia więc jak zwykle plecie trzy po trzy, jednocześnie nie zauważając, że to ona się panoszy na polskich portalach, opłacana przez "polskie" władze na rozkaz bandyty uSSmańskiego. I właśnie to pokazuje, że nie ma równości między bandyckim uSSmanem, który wspiera śmiertelnych wrogów Polski, a Rosją, która ich zwalcza i hamuje. Różnica jest ogromna. To PRZEPAŚĆ. Próby wkładania więc przez trolle banderowskie wrogich Polsce uSSmanów z działającą na korzyść Polski Rosją do jednego wora jest z góry skazane na porażkę.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Syryjski Janusz

No i super. Wiecie czym się

No i super. Wiecie czym się różni Putin od Trumpa czym Rosja od Zachodu? Jedna fundamentalna rzeczą. Rosja pokazała i udowodniła w Syrii że można na niej polegać że sojusznik to sojusznik i owszem nie za darmo bo co jest za darmo dziś , a hameryka pokazała i udowodniła wiele razy że nie można na niej polegać i trzeba na dupę uważać bo wujek sam lubi łatać. Dzięki Rosji kończy się powoli militarny stan pt równi i równiejsi. Nikt powoli nie traktuje Jankesów poważnie nawet Europa która póki co toleruje USA a raczej udaje w głębi serca ma dość tego dziada 

Portret użytkownika hehe

"Dwa rosyjskie bombowce Tu

"Dwa rosyjskie bombowce Tu-160 wraz z samolotem transportowym An-124 i pasażerskim Ił-62 wylądowały wczoraj w porcie lotniczym w Caracas. Wcześniej przebyły ponad 10 tysięcy kilometrów, wykonując lot nad Europą i Atlantykiem." Łał nie no teraz to amerykanie są bez szans 2 bombowce wow.

Rozumiem że można się zastanawiać kto wygra starcie na kontynencie Europejskim czy Bliskim Wschodzie gdzie Rosja ma blisko a USA daleko więc USej będzie miała problemy z utrzymaniem zapotarzenia i szybkim przerzucaniem wojsk ale dywagowanie o tym jakoby Rosja miała jakiekolwiej szanse z USA na ich własnym podówrku to jest śmiech na sali. Wysatrczy spojrzeć na przewagę liczebną i techngologiczną US Navy.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Jak zwykle zachowujecie się

[.....] To tylko pokaz, a nie przygotowania do wojny. Zresztą jak widać w Syrii, na słabnącego uSSmana nie potrzebne już są jakieś wielkie siły. Afganistan to też świetny przykład słabnięcia bandyckiego hegemona. Potwierdzeniem tego jest też fakt, że kolejni "sojusznicy" zbira opuszczają go i zaczynają współpracę z Rosją.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Jaką przewagę? Co ty pleciesz

Jaką przewagę? Co ty pleciesz? Ruscy zademonstrowali rakiety hipersoniczne krótkiego i długiego zasięgu i usa się posrały.

Krótki zasięg do 2000 km prędkość 10 Ma=11.000 km/h. Długi do 15.000 czy 20.000 km, prędkość 20 Ma=ok 22.000 km/h. W tv amerykańskiej wystąpił "z odpowiedzią" jakiś generał i odpowiedział, że nie mają i przez najbliższe 5 lat nie będą mieli żadnej obrony przed takimi rakietami. Te dwa bombowce (każdy 4 czy 6 rakiet z 12 głowicami nuk, których nic nie zatrzyma), to wystarczy, żeby całą hamerykę rozpieprzyć. Tego się boją. One chyba mają jakiś wysoki pułap operacyjny.

Portret użytkownika Arya

Wysatrczy spojrzeć na

Wysatrczy spojrzeć na przewagę liczebną i techngologiczną US Navy.

Liczebną ok, ale technologiczną? Rosjanie już pokazali, że ich technologia jest lepsza wyłączając całą elektronikę na amerykańskim niszczycielu. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika hehe

Broń EMP nie jest czymś

Broń EMP nie jest czymś nadzzwyczajnym i każda większa armia je posiada to nie jest obecnie jakaś kosmiczna technolgia. Łudzisz się że Rosja będąc pańswem lądowym z budżetem obronnym 61mld $  jest w stanie równać się z USA państwem morskim i ich budżetem 663mld $ w rywalizacji morskiej. Co do technologi porównaj sobie zdolności amerkanskich lotniskowców oraz jedynego Rosyjskiego. 

Portret użytkownika odwazniak

Tyle, że w USA przykręcenie

Tyle, że w USA przykręcenie militarnej śrubki kosztuje nie 1$ a 1000$, bo 20 pośredników też musi coś skubnąć. 

Zwykłe gacie kosztują 2$ a gacie żołnierza 2000$, mimo, że to takie same gacie, ale zielone. Prywaciarze też chcą żyć. Jak przedsiębiorca dorwie kontrakt dla wojska, to ma rodzinę ustawioną na 3 pokolenia, bo kasy z podatków jest w bród, tak, że liczby budżetów są tylko strachem na wrróble nie mając nic wspólnego z efektywnością.

Portret użytkownika U_P_Adlina

No nie do końca tak jest, co

No nie do końca tak jest, co potwierdzają fakty. To Rosja zablokowała uSSmańską technologię, a nie na odwrót. 
Co do budżetu to nie zapominaj, że uSSman obecnie większą jego część przeznacza na setki baz na całym świecie i na setki tysięcy swojego żołdactwa tam zainstalowanego, a także na te anachroniczne lotniskowce (10 bodajże) o których tu wspominasz, a które są niezwykle kosztowne w utrzymaniu, ale skuteczne tylko na polu walki z takimi krajami jak Irak, czy Libia, ale nie z mocarstwami typu Rosja czy Chiny. W dobie rakiet hipersonicznych te lotniskowce to totalny nieskuteczny anachronizm (niezwykle kosztowny w utrzymaniu) na polu walki między mocarstwami. O tym, że jest tak jak mówię świadczy to, co widzimy w Syrii i w Afganistanie, gdzie uSSman dostał potężne bęcki. W Syrii Rosja kompletnie pokrzyżowała mu plany, a w Afganistanie od 18 lat nie jest w stanie poradzić sobie z talibami biegającymi w klapkach po górach. Na dodatek rozpada się nato, bo Turcja faktycznie już olała słabnącego uSSmana. 
O lotniskowcach już napisałem, więc nie bredź o ich zdolnościach, bo w dobie rakiet hipersonicznych na polu walki między mocarstwami lotniskowce to totalny anachronizm, który na pewno nie będzie decydował o finale ewentualnego starcia.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj